Заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю при ДТП

  1. Що таке шкоду здоров'ю середньої тяжкості?
  2. Наслідки заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю при ДТП
  3. Участь юриста у справах про заподіяння шкоди в аварії

Заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю при ДТП спричинить за собою покарання, яке міститься у відповідній статті КоАП РФ, а про кримінальне переслідування в такому випадку мова не йде. Ось тільки не завжди відразу на місці аварії можна встановити, а які саме пошкодження отримав учасник аварії і як вони позначаться на його здоров'ї.

Що таке шкоду здоров'ю середньої тяжкості?

Відразу на місці аварії приїхали на виклик медики не можуть дати висновок, який же шкода заподіяна здоров'ю потерпілого. В їх обов'язок входить огляд потерпілого, надання йому допомоги і при необхідності, транспортування в лікарню. Але якщо є постраждалі, то на місце аварії можуть виїхати не тільки співробітники ГИБДД, але і зі слідчих органів. І тільки коли вони отримають на руки висновок експертизи, де буде вказано, що шкода здоров'ю було завдано лише середньої тяжкості, тоді закриється питання про кримінальне переслідування.

Але ситуація може виглядати і навпаки. Видимих ​​пошкоджень на учаснику аварії не було, на місці ДТП було складено протокол співробітниками ДІБДР. А по приїзді додому у потерпілого виявилися наслідки від удару, і він потрапив до лікарні. Тоді мова буде йти не тільки про компенсацію пошкоджень автомобіля, але і, як мінімум, коштів, витрачених на лікування, а кваліфікація діяння теж зміниться.

У ст. 12.24 КоАП РФ дано роз'яснення, які саме пошкодження та їх наслідки для цілей цієї статті отримують середню ступінь тяжкості. Це безпечне для життя, але тривалий за характером перебігу розлад здоров'я, або наслідки пошкодження організму у вигляді обов'язково стійкої втрати 1/3 працездатності. Потерпілий повинен пройти експертизу, щоб мати обґрунтований висновок лікарів про тяжкість отриманих ушкоджень.


Наслідки заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю при ДТП

За описується в цій статті правопорушення за нормами КоАП РФ може бути залучено лише особа, яка порушила ПДР. Зазвичай це винуватець аварії. Водій, який був за кермом автомобіля, який потрапив в аварію, але при цьому він розцінюється як потерпілий, не несе відповідальності за шкоду здоров'ю інших осіб, які потрапили в цю ж аварію.

А санкції щодо середньої тяжкості виглядають так:

  • Можуть оштрафувати на 10-25 тис. Рублів;
  • Можуть позбавити прав на 1.5 - 2 роки.

Причому застосовується або одне, або друге покарання.

Участь юриста у справах про заподіяння шкоди в аварії

Як тільки стає зрозуміло, що мова йде про адміністративне правопорушення, для представлення своїх інтересів потрібно залучати юриста. Санкції за заподіяння шкоди середньої тяжкості не надто вже й м'які. Автоюрист в Москві представлятиме інтереси клієнта як в ГИБДД, так і в суді.

Він візьме на себе написання та подання всіх процесуальних документів, переговори з представниками правоохоронних органів, а також контроль над ходом експертизи по встановленню тяжкості шкоди здоров'ю. Участь Автоюрист допоможе простежити за правильністю кваліфікації правопорушення і домогтися справедливих результатів розгляду справи.

Повернутися в розділ Відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП

Що таке шкоду здоров'ю середньої тяжкості?
Що таке шкоду здоров'ю середньої тяжкості?