Заподіяння тяжкого, середнього і легкого шкоди здоров'ю при ДТП: відшкодування, судова практика

 1. Як відбувається визначення тяжкості?
 2. види ступенів
 3. Легка
 4. Середня
 5. тяжка
 6. відшкодування потерпілому
 7. Як скласти позовну заяву?
 8. Види відповідальності за тяжкий, легкий і середнього ступеня шкоди здоров'ю при ДТП
 9. Судова практика

Дорожньо-транспортні пригоди стали невід'ємною досить сумною рисою мегаполісів, і їх наслідки бувають вкрай важкими. ДТП можна вважати однією з основних загроз життю і здоров'ю людини, причому не тільки пішохода, а й водія. І проблеми виникають у обох сторін різного ступеня. Отже, давайте для початку дізнаємося, як відбувається визначення ступеня тяжкості шкоди здоров'ю при ДТП.

Як відбувається визначення тяжкості?

Добре відомо, що автомобіль - джерело підвищеної небезпеки. В результаті виникнення ДТП водій буде винен в будь-якому випадку, але, на щастя, строгість покарання може бути мінімальною, якщо він дійсно не міг уникнути ДТП. Про все по порядку.

В результаті події на дорозі його учасники можуть отримати три види травм:

 • легкі;
 • Середні;
 • Важкі.

Окремо стоять ситуації з летальним результатом. Регулює визначення того чи іншого виду тяжкості травм судово-медична експертиза. Для фахівців в цій області існує певний набір критеріїв визначення характеру травм:

 • Вплив пошкоджень на життя людини;
 • Тривалість поганий стан здоров'я;
 • Вплив пошкоджень на працездатність;
 • Втрата будь-якого органа, в тому числі органів зору, слуху, мови або припинення його функціонування;
 • Неможливість продовження професійної діяльності;
 • Переривання вагітності;
 • Спотворення обличчя без можливості відновлення.

Повний перелік критеріїв задокументований у вигляді наказу Міністерства охорони здоров'я РФ від 24.01.2008 № 194н. З'єднуючись в певній концентрації, кожен з цих ознак утворює ту чи іншу ступінь тяжкості шкоди здоров'ю.

Судмедексперт оглядає потерпілого або тіла, фіксує порушення анатомічної, фізичної та психічної цілісності. Якщо у потерпілого були які-небудь захворювання до ДТП, то експерт фіксує тільки зміни стану, пов'язані зі шкодою здоров'ю в результаті події.

Наступний відеосюжет містить консультацію відомого юриста з питання визначення ступеня тяжкості шкоди здоров'ю в результаті ДТП і про інші важливі нюанси:

види ступенів

Класифікація тяжкості шкоди здоров'ю допомагає в повній мірі справедливо покарати винного і допомогти потерпілому. За заподіяння будь-якої шкоди здоров'ю в ДТП винуватець отримує покарання відповідно до статей не тільки КК РФ, але і КоАП.

Легка

Якщо після звершення ДТП потерпілий отримав легкий шкоду здоров'ю, то винуватець цього буде покараний за статтею 12.24 з КоАП РФ. У тексті цієї статті сформульовано визначення легкої шкоди здоров'ю:

Короткочасне порушення стану здоров'я і недовга втрата працездатності.

Середня

Даний вид ушкоджень належать до тієї ж статтею КпАП і характеризується наступними ознаками: Даний вид ушкоджень належать до тієї ж статтею КпАП і характеризується наступними ознаками:

 • Безпечне, але тривалий порушення здоров'я;
 • Значна стійка втрата здатності до праці не більше ніж на одну третину.

тяжка

З тяжким шкодою або навіть летальним результатом одного або декількох осіб справи йдуть набагато серйозніше. Якщо судмедексперт в процесі розслідування встановить, що тяжкі ушкодження потерпілого виникли в результаті необережності, то обвинуваченого судитимуть за статтею 264 КК РФ. У ситуаціях, де буде доведено умисел, вирок буде винесено по 111 статті КК РФ.

Тяжким шкодою здоров'ю вважаються крайнє або близьке до нього вираз одного або декількох критеріїв, особливо довгий розлад здоров'я, втрата органів, порушення цілісності життєзабезпечуючих систем організму.

Про те, які виплати по відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП передбачені, читайте далі.

відшкодування потерпілому

У багатьох ситуаціях будь-який вид шкоди супроводжується моральною шкодою - порушенням гармонійного психічного стану, що ускладнює процес одужання. Тому при відшкодуванні збитку враховується його наявність. До складу відшкодувань входять:

 • Відшкодування неотриманого прибутку у вигляді заробітної плати, іншого доходу від діяльності потерпілого, в тому числі і індивідуального підприємництва.
 • Компенсації за лікування і відновлення після травм різної тяжкості. Виплачується тільки те, що було витрачено. Наприклад, вартість безкоштовних путівок в санаторій не будуть включені в розмір відшкодування.
 • Сума на поховання, у разі події з загибеллю людей .

Отже, тепер ви знаєте, як відшкодовується моральна шкода при ДТП ( легкої , середньої і тяжкої ступені ), Дізнайтеся і про основи складання заяви.

Про те, як повинно відбувається відшкодування шкоди потерпілому внаслідок ДТП, розповість фахівець в наступному відео:

Як скласти позовну заяву?

Складання позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП (у разі відмови винуватця виплатити компенсації) супроводжується наступним набором документів:

 • Довідка про ДТП;
 • Документи на власність, опис шкоди, сума витрат на відновлення (з чеками), якщо пошкоджено майно;
 • Висновок експерта про характер травм потерпілого;
 • Чеки і будь-які документи, що підтверджують витрати на лікування;
 • Довідки з місця роботи, що визначають розмір доходів або зарплати за період, пов'язаний з ДТП.

Зразок такого позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП ви можете скачати тут .

Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП

Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП - 1 Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП - 2 Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП - 3 Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП - 4 Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП - 5 Зразок позовної заяви на відшкодування шкоди здоров'ю при ДТП - 6

Розмір виплат пільговим категоріям громадян, а також їх повний перелік можна знайти в 1088 статті ГК РФ. Про те, яка відповідальність і покарання за тяжкий, легкий, середній шкоди здоров'ю при ДТП передбачені, читайте нижче.

Види відповідальності за тяжкий, легкий і середнього ступеня шкоди здоров'ю при ДТП

Важливим зауваженням в даному питанні буде можливість відсутності покарання для водія. Відповідальність в деяких випадках буде покладатимуться не на водія авто, а на його власника, поняття це важливі, їх варто розрізняти. Наприклад, якщо за кермом автомобіля була дружина, на законних підставах керувала машиною, власник якої - чоловік винуватиці ДТП, то відшкодовувати збиток буде він.

Від відповідальності звільняється власник авто, якщо ДТП було скоєно під дією непереборних сил природного або іншого походження, в результаті наміру потерпілого, викрадення авто . У разі виникнення ДТП через несправність автомобіля, відповідальність і відшкодування збитку можуть бути приписані організації, що проводила ТО автотранспорту.

Легкий здоров'ю карається згідно КоАП:

 • 2-5 тис. Рублів штрафу;
 • На рік або півтора року вилучення водійських прав.

Середній шкоду здоров'ю передбачає покарання:

 • Адміністративний штраф 10 000-25 000 рублів;
 • Позбавлення прав на часовий діапазон в 1,5-2 роки.

Третій тип шкоди характеризується більш суворим покаранням:

 • тяжкий шкоду здоров'ю з необережності і / або в нетверезому стані передбачає максимальний термін позбавлення волі що не перевищують чотирьох років, а також примусові роботи довжиною в три роки без права професійної діяльності.
 • ДТП з летальним результатом може помістити винуватця за ґрати на термін до дев'яти років без можливості займати перелік посад або займатися встановленими видами діяльності протягом трьох років.
 • Тяжка шкода здоров'ю з умислом може спричинити максимальне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Про випадки з судової практики по заподіяння тяжкої, середнього, легкого шкоди здоров'ю при ДТП розповість наступний розділ.

Судова практика

Випадки з судової практики:

 • Легкий шкоду здоров'ю: Обвинувачена в процесі керування автомобілем не врахувала погодні умови і видимість дороги, внаслідок чого збила пішохода. В результаті ДТП потерпілий отримав травми з розділу легкої шкоди здоров'ю. Винуватиця ДТП надала необхідну першу допомогу потерпілій. У процесі суду вона розкаялася, вину визнала. Суд постановив виплатити адміністративний штраф відповідно до першої частиною статті 12.24 з КоАП РФ.
 • Середній шкоду здоров'ю: Власник авто не впорався з керуванням автотранспорту і в'їхав в бетонну основу освітлення. В результаті події на дорозі пасажир авто отримав травми середньої тяжкості. Суд засудив обвинуваченого за статтею ч. 2 12.24 КоАП до позбавлення прав.
 • Тяжка шкода здоров'ю в результаті ДТП: Підсудний незначно перевищив швидкість, не врахував стан дороги і не в повній мірі контролював ситуацію. У процесі руху скоїв наїзд на пішохода, який перетинав перехрестя на червоне світло світлофора. Потерпілий був нетверезий, отримав множинні травми, що визначаються як тяжка шкода здоров'ю. Відносно підсудного за статтею 264 через примирення сторін було припинено кримінальну справу, суд і адвокат керувалися статтею 25 КПК РФ.

Наступне відео розповість вам про те, як правильно оформити ДТП і про те, що робити при аварії і нанесенні шкоди здоров'ю:

Як відбувається визначення тяжкості?
Як відбувається визначення тяжкості?