Особливості розсувних систем для дверей гармошок

  1. Особливості конструкції дверей-гармошок
  2. зручність застосування

Облаштувати малогабаритне простір житла, щоб не займати велику площу і розмежувати невеликі кімнати допоможуть двері-гармошки. Вони були винайдені вже давно, але особливої ​​популярності набули тільки останнім часом.

Особливості конструкції дверей-гармошок

Вона являє собою складаються в гармошку окремі вертикальні панелі. По висоті вони такі ж, як і звичайні міжкімнатні двері, тільки при їх відкриванні планки збираються з одного боку отвору, займаючи незначний простір. Панелі з'єднані між собою і встановлені в направляючі зверху і знизу, пересуваючись по цим рейках, вони збираються в «гармошку», це порівняння закладено в їх назві.

Двері такого плану проста в експлуатації, а за рахунок різноманітності матеріалів і дизайну може доповнити собою будь-який інтер'єр. Вона не має повороту, тому економить місце (до 1 м2) біля дверних прорізів, яке може зайняти потрібні меблі.

Вона не має повороту, тому економить місце (до 1 м2) біля дверних прорізів, яке може зайняти потрібні меблі

Є як суцільні полотна, так і з вставками, виконаними зі скла. Останній їх вид йде шириною 86 см, а суцільні - 81 см. Для збільшення полотна двері можна додати додаткові панелі, для цих цілей передбачено спеціальне кріплення. Висота стандартних виробів - 203 см, 250 і 300 см. Мінімальна ширина збірного полотна становить - 60 см.

Різновидів таких дверей можна сказати, що немає, вони відрізняються між собою тільки матеріалом, можуть бути:

  • пластиковими;
  • з МДФ або ДСП;
  • дерев'яними.

Останні вибираються досить рідко, так як виходять дуже масивними і дорогими. Найчастіше вибираються пластикові моделі цих дверей, які обрамлені в металеву рамку, виконану з алюмінію або сталі.

зручність застосування

Вибираючи двері-гармошку потрібно враховувати місце їх використання. Мається на увазі орієнтуватися на призначення кімнати, в яку вони будуть встановлені. Така конструкція розділяє простір за принципом офісної перегородки, яка переміщається по напрямних зі спеціальним гладким покриттям, за рахунок чого їх відкривання і закривання відбувається безшумно.

Монтаж дверей не викликає проблем, з ним можна впоратися самостійно, не маючи навичок. Для зручності установки до кожної їх моделі додається інструкція.

розсувна система для дверей-гармошок включає в себе:

  • напрямні з профілю;
  • ручки-купе;
  • механізм роликів.

У комплектації можливе використання одного або двох профілів одночасно, якщо їх два, то нижній йде з пазом для маячка, а по верхньому їздять ролики

У дверях-гармошках застосовується кілька розсувних систем, найнадійнішими є:

  • Laguna Smart 50. У її випадку на одну дверцята може діяти навантаження в 50 кг. Напрямна рейка йде в подвійному варіанті довжиною 2 і 3 метри, може кріпитися і знизу, і зверху. На рухомому його елементі встановлені кулькові підшипники, які забезпечують безшумну роботу системи. У комплекті йдуть алюмінієва Smart ручка.
  • Laguna Bifold 15. Така система розрахована на двері, маса яких не перевищує 15 кг. Верхня напрямна цього комплекту виготовлена ​​з алюмінію, її максимальна довжина становить 2 метри. Призначена для одних дверей.