Ремонт і правильна експлуатація міжкімнатних дверей - Rmnt.ru

 1. Види міжкімнатних дверей
 2. за конструкцією
 3. за матеріалом
 4. Ремонт і обслуговування міжкімнатних дверей
 5. виправлення провисання
 6. виправлення перекосу
 7. ремонт фурнітури
 8. Підгонка двері за місцем
 9. Ремонт дверного полотна
 10. Догляд за дверима

Міжкімнатні двері. Поки вони добре працюють, їх не помічають, але якщо щось ламається, то експлуатація дверей перетворюється в борошно. Як вибрати двері в залежності від її призначення і місця, як ремонтувати і що робити, щоб вона прослужила якомога довше, буде розказано в цій статті.

Як вибрати двері в залежності від її призначення і місця, як ремонтувати і що робити, щоб вона прослужила якомога довше, буде розказано в цій статті

Двері - це те, з чого починається і чим закінчується будь-яке приміщення. Бувають вони зовнішніми (вхідними) і внутрішніми (міжкімнатними). Міжкімнатні двері в першу чергу покликані розділяти житловий простір на зони. Крім цього, вони виконують ще й декоративні функції. Тому перекошені скрипучі двері, шаркотіння по підлогового покриття, з непривабливим зовнішнім виглядом можуть зіпсувати життя будь-якій людині.

Тому перекошені скрипучі двері, шаркотіння по підлогового покриття, з непривабливим зовнішнім виглядом можуть зіпсувати життя будь-якій людині

Ця стаття про те, як привести зовнішній вигляд ваших дверей в порядок, про те, які проблеми виникають при експлуатації дверей і як їх усунути. Крім того, якщо ви тільки збираєтесь купити міжкімнатні двері , То ця стаття допоможе вам вибрати такі, які будуть створювати вам найменше проблем в процесі експлуатації.

Види міжкімнатних дверей

Почнемо з того, що визначимося, які міжкімнатні двері, взагалі кажучи, бувають. Класифікацію можна проводити за двома ознаками: за типом дверного полотна і матеріалу, з якого вони виготовлені.

за конструкцією

Орні. Найбільш поширений тип дверей. Являє собою одне або два дверних полотна, з віссю обертання на бічній стороні дверної коробки. Бувають одинарними (з одним дверним полотном), полуторні (як правило, одне полотно вільно відкривається, половинка навпаки - фіксована) і подвійні (саме їх часто і називають орними - два відкриваються полотна). Подвійні найчастіше використовуються в широких отворах - вхід в вітальні, їдальні і тому подібні приміщення.

Плюси: легкі в установці, надійні і невибагливі в експлуатації, використовують найпростішу фурнітуру (по суті, тільки дверні петлі), практично безшумні при відкриванні / закриванні.

Мінуси: вимагають додаткового простору при відкриванні, що звужує можливості їх використання в маленьких приміщеннях.

Розсувні або відкатні двері. За спеціальним направляють дверне полотно відкочується в бік. Можуть бути відкритими (напрямні йдуть уздовж стіни) і прихованими (напрямні заховані всередині стіни).

Плюси: не "з'їдають» корисну житлову площі у відкритому стані, досить надійні в експлуатації, є можливість при відкриванні ховати дверне полотно (для прихованих це спочатку закладено в конструкції).

Мінуси: вимагають місця уздовж стіни, куди буде відкочуватися дверне полотно, складні в установці, приховані вимагають облаштування ніші в стіні ще до установки самих дверей, вимагають наявності направляючої по підлозі, що обов'язково має на увазі поріжок, досить гучні при відкриванні / закриванні.

Складчасті або двері-гармошки. Складаються з двох або більше полотен, з'єднаних між собою так, що при відкриванні вони складаються на зразок гармошки, а при закриванні утворюють єдину площину.

Плюси: займають дуже мало місця у відкритому стані, тим самим ідеальні в дуже малих приміщеннях (туалеті, ванній, комори і їм подібним).

Мінуси: мають найскладнішу і примхливу в роботі фурнітуру, дуже складні в установці і наладці, найгаласливіші при відкриванні / закриванні.

Обертові. Одне або декілька дверних полотен, що обертаються на центральній осі. По суті, теж міжкімнатні двері , Але в житлових приміщеннях використовуються вкрай рідко, тому в рамках цієї статті розглядатися не будуть.

за матеріалом

Масив дерева. Так звані двері фільонок. Виготовляються з масиву деревини. Іноді це деревина цінних порід, але частіше сосна або ялина, або природного свого виду, або покрита шпоною. Досить важкий, тому вимагають особливої ​​уваги до використовуваній фурнітурі. Мають відмінні тепло- і шумоізоляційні властивості.

Щитові двері. Каркас з бруса з закріпленими на ньому з двох сторін лицьовими пластинами. Схожі на двері з масиву, але структура деревини імітується за допомогою ламінованої плівки - найпростіші, дешеві і мають мінімальний термін служби, за допомогою тиснення і забарвлення в потрібний колір - варіант дорожче і надійніше попереднього, та й виглядає він більш природно, і з допомогою деревного шпону - за зовнішнім виглядом практично не відрізняються від дерев'яних, але найдорожчі. Більш легкий варіант, ніж двері з масиву, тому допускають використання полегшених варіантів фурнітури. Мають поганими тепло- і шумоізоляційні властивості.

Скляні двері. двері , Що складаються повністю зі скла (не слід плутати їх з дверима дерев'яними або щитовими, мають скло). Використовуються найчастіше в туалетах, ванних і їм подібних приміщеннях. Фурнітура може використовуватися тільки спеціальна, відповідна до цього типу дверей. Мабуть, найдорожчий варіант. При належному догляді мають нічим необмежений термін служби. Мають найгіршими тепло- і шумоізоляційні властивості.

Пластикові двері. Завдяки можливості імітації будь-якій поверхні сфера їх застосування нічим не обмежена. Середні за ціною (дорожче дерев'яних, але дешевше скляних). Фурнітура може використовуватися тільки оригінальна. Завдяки пластику, дверне полотно не схильне до викривлення, розтріскування й гниття, тому такі двері мають значно більший термін служби, ніж дерев'яні, а тим більше щитові. Мають відмінні тепло- і шумоізоляційні властивості.

Ремонт і обслуговування міжкімнатних дверей

Будь-який механізм в процесі експлуатації схильний до поломок. У міжкімнатних дверей таким механізмом є дверна фурнітура. Що може зламатися, як це відремонтувати і як запобігти таким поломки в майбутньому буде розказано далі. Крім фурнітури саме дверне полотно теж може доставити цілий ряд проблем. Як з ними боротися і як доглядати за дверним полотном - на ці питання так само буде дана відповідь. Почнемо з проблем, пов'язаних з фурнітурою.

виправлення провисання

Проблема, характерна для орних дверей. Якщо ваші двері стала задітися про бічну або нижню частину дверної коробки, або об підлогу, причому раніше такого не спостерігалося, то у вас провисло дверне полотно. Як правило, це пов'язано з ослабленням кріплення дверних петель або виходом самих петель з ладу. Що необхідно зробити, щоб усунути проблему? Відкрийте двері і уважно огляньте петлі. Спробуйте покачати двері за передню кромку (не в площині відкривання, а в вертикальній площині). Якщо ослабли шурупи кріплення, то ви побачите, що петля має вільний хід уздовж шурупів (проявиться розпущеність). Можливі три варіанти виправлення проблеми:

 • затягуєте старі шурупи;
 • якщо попередні дії не допомагає, то спробуйте замінити шурупи на довші;
 • якщо замінити шурупи неможливо, то за допомогою столярного клею і дерев'яних клинів законопачують старі отвори під саморізи і закріплюєте петлю на старе місце.

затягуєте старі шурупи;  якщо попередні дії не допомагає, то спробуйте замінити шурупи на довші;  якщо замінити шурупи неможливо, то за допомогою столярного клею і дерев'яних клинів законопачують старі отвори під саморізи і закріплюєте петлю на старе місце

Якщо ви виявили, що шурупи загорнуті щільно, а є вільних хід всередині самої петлі, то це вірна ознака необхідності заміни всього блоку.

Якщо провисання проявилося через малий час після установки двері, то це говорить про те, що маса дверного полотна вище допустимого навантаження на петлі. В цьому випадку можна або замінити петлі на більш потужні, або встановити додаткові.

виправлення перекосу

Розсувні міжкімнатні двері і складчасті двері нерідко стикаються з цією проблемою. Причиною перекосу є розбалансування, сход з направляючих або поломка самих направляючих.

Ознака розбалансування - підклинювання руху полотна на всьому протязі вільного ходу. Для виправлення необхідно відрегулювати висоту ролика за допомогою регулювального гвинта.

Ознака сходу з направляючих - дверне полотно бовтається внизу в площині, перпендикулярній руху, при спробі зрушити відразу ж перекошується і клинить. Для виправлення необхідно підняти полотно над нижнім рейкою, вставити коліщатка в направляючі і потягнути двері в сторону, щоб вона встала на своє місце.

Поломка напрямних характеризується тим, що дверне полотно нормально рухається в одному крайньому положенні і заклинює в іншому. Причиною може бути ослаблення направляючого верхньої рейки. Тоді аналогічно зміцненню дверних петель, закріплюєте рейок. Якщо це не допомагає, значить, сам рейок деформувався і вийшов з ладу. В цьому випадку допоможе тільки його заміна.

Слід сказати, що перераховані проблеми можливі і в разі деформації самого дверного отвору. Це відбувається внаслідок перекосу дверної коробки, швидше за все через занадто великої маси дверного полотна. Вирішити цю проблему можна за рахунок посилення кріплення коробки зі стіною (додатковий кріплення), або за рахунок заміни дверного косяка на новий, більш потужний.

ремонт фурнітури

Ми не будемо розглядати дверні замки і ручки, а обмежимося тільки дверними петлями - для орних дверей, і направляючими - для зсувних і складаються. Справа в тому, що тема ручок і замків - дуже обширна, і тому розглянути її в рамках цієї статті в достатній мірі неможливо.

Петлі. Найбільш поширеними проблемами є випадання штока, що призводить до роз'єднання половинок петлі і перекосу полотна, і стирання половинок петлі, як результат - сповзання полотна вниз. У першому випадку достатньо за допомогою гумового молотка повернути шток на місце. Щоб той не випадав надалі, можна під ним закріпити на дверній коробці будь упор. Головне, щоб він не заважав нормальній роботі двері. У другому випадку слід замінити петлі на нові.

Напрямні. Як правило, ремонт напрямних зводиться до заміни що вийшли з ладу деталей. В даний час в спеціалізованих магазинах можна легко купити необхідні запчастини. Найголовніше - це виявити зламану деталь.

Тепер перейдемо до проблем, пов'язаним з фурнітурою, а з самим дверним полотном.

Підгонка двері за місцем

Якщо ви тільки встановили двері, а вона зачіпає за дверну коробку, то значить необхідно її підігнати по місцю. Для цього:

 • по-перше, необхідно визначити місця, де полотно треться об коробку. Візьміть аркуш паперу, вставте його в щілину між полотном і косяком і ведіть по периметру. Там, де листок не буде проходити, відбувається затирання. Відзначте ці місця олівцем;
 • далі, зніміть двері і прострогать кромку там, де позначили. Якщо вам заважають петлі або замок - демонтуйте їх;
 • після стругання зберіть двері в початковий стан і перевірте, чи вирішено проблему. В іншому випадку повторіть процедуру.

В іншому випадку повторіть процедуру

Ремонт дверного полотна

Проблема характерна для дерев'яних або щитових дверей. ремонт полотна потрібно в наступних випадках:

 • сталася деформація - порушення площині. Шлях вирішення один - демонтіруете двері, укладаєте на плоску рівну поверхню, укладаєте зверху листи фанери і придавлює вантажем. Процес випрямлення досить довгий і в кожному конкретному випадку індивідуальний за термінами, тому запасіться терпінням і періодично перевіряйте хід процесу. На жаль, це єдиний спосіб виправити деформованого полотно, тому якщо немає часу або бажання здійснювати описані дії, то вихід один - заміна дверей;
 • на поверхні утворилися подряпини і потертості. Найпростіше - це пофарбувати двері. Зрозуміло, що перед фарбуванням поверхню необхідно підготувати: знежирити і при необхідності зашпаклювати відколи. Фарбувати можна фарбою на тій же основі, якою вона була пофарбована до ремонту або акрилової (вона чудово лягає на будь-які поверхні). Лаковані поверхні можна попередньо відшліфувати. Лак, так само як і фарбу, необхідно використовувати аналогічний тому, що використовувався при первісної забарвленням. Крім того, можна задекорувати поверхню будь-яким відомим вам способом, тим самим надавши їй унікальний зовнішній вигляд.

Крім того, можна  задекорувати поверхню  будь-яким відомим вам способом, тим самим надавши їй унікальний зовнішній вигляд

Догляд за дверима

У висновку необхідно окремо зупинитися на догляді за дверима. Що потрібно робити, щоб двері служили якомога довше.

Фурнітура повинні бути завжди змазана і справна. Зламана одна петля з часом стане причиною поломки другий. Теж стосується і напрямних для зсувних і складних дверей.

Теж стосується і напрямних для зсувних і складних дверей

Щоб уникнути загнивання дерев'яних частин двері, при врізки фурнітури в полотно і коробку необхідно обробити місця установки вологовідштовхувальними протигрибковими засобами.

На час ремонту всі двері слід ретельно закривати покривним матеріалом.

Установку нових дверей при ремонті необхідно проводити в останню чергу.

Для дерев'яних, шпонованих або ламінованих дверей дуже важливо при очищенні використовувати спеціальні засоби по догляду за меблями. Якщо такого в наявності немає, то підійде або 10% водний розчин спирту, або розчин господарського (ні в якому разі ніякого іншого) мила. Раз на півроку рекомендується обробляти поверхні поліролью - це не тільки додасть додатковий лиск ваших дверей, але і буде перешкоджати осіданню на них пилу.

Скляні двері миються засобом для миття вікон. Пластикові - мильним розчином або спеціальним засобом для чищення пластику. У додатковій обробці скляні та пластикові двері не потребують. Найголовніше - це стежити за станом фурнітури таких дверей.

Слід пам'ятати, що виникла необхідність в ремонті безпосередньо вказує на неналежний за ними догляд. Тому профілактиці та обслуговування своїх дверей потрібно приділяти особливу увагу.

рмнт.ру

10.02.17

Що необхідно зробити, щоб усунути проблему?