Що краще диван з пружинним блоком або ППУ?

  1. Пружини - роками вироблена звичка
  2. Все про новомодних беспружинних блоках
  3. Що ж вибрати?
  4. Отже, підіб'ємо підсумки:

В даний час покупцеві мало барвистою оббивки м'яких меблів, він повинен знати, що під нею ховається. Дане бажання має вагомі підстави - якість м'яких меблів більше залежить від внутрішніх складових, ніж від оббивної тканини. Тому сучасний покупець, який бажає отримати зручну, якісні меблі з тривалим терміном служби, повинен добре розбиратися в механізмах трансформації диванів і в тому, з чого складається внутрішнє наповнення їх матраців. Давайте спробуємо з'ясувати всі плюси і мінуси пружинних і безпружинних диванів.

Пружини - роками вироблена звичка

Звичною традиційної для всіх м'якими меблями є диван з пружинним блоком. Всі аналоги старовинної антикварних меблів виробляються з використанням пружин, що мають різні модифікації. Саме відмінну якість використовуваних матеріалів гарантує тривалий термін служби таких диванів і високі ортопедичні якості. У меблевому виробництві можуть використовуватися такі різновиди пружин:

  • звичайна змійка. Такий тип пружин здавна широко застосовують у виготовленні меблів. Її мінуси, що виражаються в провисанні і труднощі при розкладанні, також відомі споживачеві;
  • скомпоновані пружинні блоки. До них відноситься пружинний блок Боннель. Його застосовують при складанні моделях, що відносяться до класу економ. Він гарантує зручність і довговічність;
  • блоки з незалежними пружинами. Це ідеальне, добре пружне місце для відпочинку. Складається такий блок з рівних стаканчиків з пружинками, які переплітаються між собою. Їх зазвичай застосовують одночасно з коробом ППУ, поролоном і навіть ватином.

Їх зазвичай застосовують одночасно з коробом ППУ, поролоном і навіть ватином

Диван-книжка пружинний є однією з найвідоміших моделей диванів. В основу такої моделі зазвичай встановлюється пружинний блок, він гарантує зручність і не заважає хорошій роботі механізмів. Подібне пружинне наповнення мають і багато лідируючі в продажах моделі, наприклад, еврокнижки . Таке наповнення гарантує комфортне місце для відпочинку і його трансформування за лічені хвилини. М'яке наповнення для дивана-акордеона може бути виконано і з поролону, і з пружинних блоків.

З блоків незалежних пружин формують дуже високе місце для сидіння, тому їх зазвичай використовують при виготовленні ліжок, і в рідкісних випадках при складанні моделей з назвою «еврокнижки». В даному блоці кожна пружина, упакована в окремий стаканчик, стискається «індивідуально», що гарантує максимальний комфорт при відпочинку. Зверху на пружини укладають шар поролону, м'якої тканини, різних нетканих матеріалів, це гарантує м'якість спального місця. Така будова матраца має досить високу вартість.

Все про новомодних беспружинних блоках

Пінополіуретановий (ППУ) аналог пружин відрізняється більш простим технологічним процесом, так як пружини закладаються вручну. І це не єдина його перевага, до достоїнств блоку ППУ відносять також:

  • високі ортопедичні якості;
  • м'якість;
  • відсутність скрипу і різних коливань.

Його висота менше пружинного, що робить його більш комфортним для сидіння. До його недоліків можна віднести значне зменшення вагового навантаження - вона не повинна перевищувати 115 кілограм на всю площу, а також ціна і обмежений термін експлуатації, обумовлений особливістю використовуваних матеріалів. Одним з кращих матеріалів для створення безпружинного блоку є натуральний латекс, який для жорсткості поєднується з кокосової койрой.

Сучасні виробники, для зниження собівартості продукції і збільшення експлуатаційного строку і максимального навантаження, з успіхом застосовують блоки з пінополіуретану. Але, незважаючи на всі новомодні технології, безпружинні матраци все одно має значно більшу вартість, ніж відповідний йому за параметрами пружинний блок Боннель.

Пінополіуретан може мати різну щільність, і, відповідно, його експлуатаційні характеристики також будуть відрізнятися. Так, наприклад, пінополіуретан, що має щільність, схожу з м'яким поролоном, не відрізняється тривалим терміном експлуатації за рахунок швидкого стирання і просадки, а жорсткий, з мелкоячеистой текстурою - зносостійкий і ідеально тримає форму через багато років.

Що ж вибрати?

І диван пружинний, і ППУ мають масу позитивних відгуків. У питанні, що краще ППУ або пружинний блок, думки споживачів розділилися: прихильники класичних рішень стверджують, що поролон просідає, а їх опоненти мотивують свій вибір тим, що пружини скриплять і ламаються незалежно від якості.

Отже, підіб'ємо підсумки:

Пружинний блок: володіє хорошими ортопедичними властивостями, довговічний, має прийнятну для більшості людей вартість.

ППУ: підходить людям, схильним до алергічних реакцій (не дозволяє завестися пилових кліщів), відмінно тримає форму, не скрипить.

Вибір як і раніше за вами. Головне не купувати дивани сумнівного виробництва, не економити на використовуваних матеріалах, щоб через 3-5 років не стати перед вибором, який диван придбати!

Що ж вибрати?