Вибір холодильника. Полиці в холодильнику

 1. Полиці для холодильників
 2. Металеві полиці - надійний, дешевий варіант
 3. Скляні полиці - на першому місці естетика
 4. Пластикові полиці - матерія тонка

Перш, ніж вибрати холодильник - зверніть увагу на внутрішні полки холодильника. Полиці для холодильників виготовляють з різних матеріалів. Щоб ремонт холодильника вам потрібний якомога рідше, зробіть правильний вибір.

Полиці для холодильників

 1. Металеві полиці - спаяних з прутків металу, розташованих паралельно через певні проміжки.
 2. Скляні полиці зі спеціального високоміцного загартованого скла.
 3. Пластикові полиці з різного виду пластмас.

Який варіант вибрати? Кожен варіант має свої особливості, переваги і недоліки, про які ми поговоримо нижче. Звертаємо вашу увагу на те, що розглядаються внутрішні полки повинні без проблем переставлятися по висоті і при необхідності витягуватися.


Металеві полиці - надійний, дешевий варіант

У недорогих холодильниках економ сегмента полки йдуть переважно металеві, гратчасті. У сучасних холодильниках металеві полки зазвичай мають спеціальну пластикову «одяг», оскільки так і гігієнічний, і просто навіть естетичний.

переваги:

 • міцність - практично ніяких механічних впливів така полку не боїться, такі полки пошкодити найважче
 • хороша конвекція повітря в холодильнику

недоліки:

 • розлита на (а точніше «через») ґрати рідина відразу потече вниз і потрапить на інші полки
 • не роблять полиць з нержавійки, решті ж метал, має властивість іржавіти, але це властивість проявляється через десятки років роботи.

Скляні полиці - на першому місці естетика

Такі полки виконуються зі спеціального, високоміцного скла. Це більш дорогий і красивий варіант, що стосується експлуатаційних характеристик, то загартоване скло без проблем витримує навантаження до 25 кг. Додаткова деталь сучасних скляних полиць - окантовка, яка переходить в невеликий бортик (окантовка може виконуватися із пластику або металу). Таким чином, якщо ви щось проллєте, вниз воно не потече.

У деяких моделях холодильниках є полки зі скла, глибина яких становить майже половину глибини холодильника - це корисна опція, всю красу якої відчуваються при зберіганні великогабаритних продуктів і посуду з серії великих каструль, трилітрових банок, пр. В ідеалі такі конструкції робляться розсувними - одна частина засувається під іншу, і виходить додатковий простір, розсувається назад - і знову в вашому розпорядженні повноцінна полку. Є також моделі з металевими Z-образними полками (наприклад, Samsung RSJ1KERS), які також служать для зручності зберігання посуду нестандартних габаритів і, відповідно, продуктів в ній.

Багато сучасні люди вважають, що скло - непрактичний вибір для полки холодильної шафи, і абсолютно даремно. Так, на вигляд вони, може, тендітні і точно прозорі, але це зовсім не означає, що вони не витримають повних під зав'язку трилітрових банок з овочами, технологи ж все продумали. Спеціальне загартоване скло має дуже високу міцність, і розраховувати вам нічого не потрібно - ви явно не поставите в холодильник ту вагу, який перегородка не витримає. Увага! А ось бити скляні полки не варто. Якщо металеву можна спокійно кидати, грубо перекладати і підкидати, то зі склом такий номер не пройде. Або пройде, але в самий останній раз, так що будьте обережні.

Додатковий бонус - прозорі загартованого-скляні полки набагато простіше і зручніше підтримувати в чистоті, ніж ті ж металеві. Головний мінус конструкцій - вони перешкоджають нормальному руху повітряних маса в холодильнику, тому не забувайте стежити, наскільки рівномірно розподіляються повітряні потоки.

Головний мінус конструкцій - вони перешкоджають нормальному руху повітряних маса в холодильнику, тому не забувайте стежити, наскільки рівномірно розподіляються повітряні потоки

Пластикові полиці - матерія тонка

І не в тому відношенні, що пластикові полиці мають невелику товщину, а в тому, що пластик пластику ворожнеча - ви можете стати власником як цілком нешкідливою «начинки» для свого холодильної шафи, так і зробити неусвідомлений вибір на користь шкідливих для здоров'я пластмас. Застосовуваний в якісних дорогих холодильниках пластик зазвичай сильно відрізняється від застосовуваного в дешевих моделях, так що будьте пильні. До того ж, низькопробний пластик не тільки виділяє шкідливі речовини, але і може тріскатися, сколюватися, пр.

Ось такі полки встановлюють виробники сьогодні в холодильниках - вибір за вами. Оптимально віддавати перевагу фірмовим виробам - наприклад, купити полки до холодильника Атлант можна в фірмових магазинах . Якщо вам потрібні полки, двёркі до холодильників Індезіт, Арістон, LG купити можливо тут .

Який варіант вибрати?