Заміна екрану в iPhone. Як це відбувається насправді?

  1. На що впливає ціна / якість дисплея для заміни?
  2. супер дешево
  3. Що робити власникам iPhone 5?

На роботі клієнти часто запитують, чому, наприклад, в iPhone 4 не можна поміняти тільки розбите скло, а потрібно міняти всю лицьову збірку цілком

На роботі клієнти часто запитують, чому, наприклад, в iPhone 4 не можна поміняти тільки розбите скло, а потрібно міняти всю лицьову збірку цілком. У слідстві того, що подібні питання задаються дуже часто, у мене виникло бажання розповісти докладніше про конструкцію дисплеїв і тачскрін і як, в залежності від моделі iPhone, усувається та чи інша неполадка.

Отже, конструкції зв'язки дисплей + тачскрін в iPhone можна розділити на три типи:

  • Дисплей і тачскрін з'єднані так, що їх можна розібрати;
  • Дисплей з тачскріном склеєні;
  • Дисплей і тачскрін - це одна деталь.

Лицьова збірка першого типу використовується в iPhone 3G і iPhone 3GS. Складання другого типу можна зустріти в iPhone першого покоління, в iPhone 4 і 4S. І, нарешті, третій тип лицьової збірки використовується в iPhone 5 .

Тепер кілька слів про те, як це все впливає на ремонтопридатність. Давайте уявимо собі наступну ситуацію: у вас впав iPhone і у нього розбилося скло. При цьому він продовжує справно реагувати на дотики до екрану і його дисплей видає абсолютно спотворене зображення. Тут першою думкою кожної людини, не знайомої з конструктивними особливостями iPhone, буде про заміну скла. Все інше адже ціле. Навіщо щось ще міняти крім нього?

Навіщо щось ще міняти крім нього

Тачскрін від iPhone 3GS в зборі з кріпильної рамкою. На неї кріпиться LCD (на ілюстрації відсутня).

На жаль, не все так просто. Зараз ми розглянемо ремонт такого пошкодження з позиції власників iPhone 3G / 3GS, iPhone 2G / 4 / 4S і iPhone 5. У першому випадку все дійсно так, як здається на перший погляд. Лицьова збірка складається з рами, на яку кріпиться зверху тачскрін зі шлейфом датчика наближення і механізмом кнопки Home. Знизу до цієї ж рамі прикріплений LCD дисплей. Якщо під час падіння страждає тачскрін або дисплей не потрібно міняти все відразу, тому що всі ці деталі кріпляться за допомогою рознімних з'єднань і при наявності інструментів і деякого досвіду можна все розібрати, замінити пошкоджену частину і зібрати знову.

[Youtube = http: //www.youtube.com/watch? V = tZcBk5YmQPY]

На відео показаний процес заміни лицьовій збірки в iPhone 4. У iPhone 4S процедура аналогічна.

Все йде трохи гірше, якщо в подібній ситуації опиниться власник iPhone 2G / 4 / 4S. Справа в тому, що в цих моделях пристрій лицьовій збірки таке ж, як і в iPhone 3G / 3GS: захисне скло, тачскрін і дисплей. З тією лише різницею, що все це склеєне між собою клеєм і ці деталі не можна розклеїти без руйнування. Тому вся деталь, не залежно від ушкоджень, змінюється цілком. Ціна такого ремонту залежить безпосередньо від якості пропонованої до заміни збірки. Природно, чим ціна нижче, тим гірше якість.

На що впливає ціна / якість дисплея для заміни?

Якість пропонованої до заміни складання може виражатися в передачі кольору дисплея, як зображення або швидкості спрацьовування датчика наближення. Наприклад, температура кольору (від холодної до теплішою) може коливатися навіть на різних партіях iPhone і не є ознакою шлюбу. А ось насиченість кольорів - це вже показник. Наприклад, на недорогих збірках кольори не виразні і бліді. Це добре помітно, якщо поруч з відремонтованим iPhone покласти той, в якому стоїть рідна збірка.

Огріхи зображення на неякісному дисплеї iPhone 4S. Якщо придивитися, то по боках написи "Apple ID безкоштовно" і спливаючого вікна видно смуги. На нормальному дисплеї їх бути не повинно.

Під якістю зображення я розумію не вирішення екрана, - воно скрізь однакове - а наявність колірних артефактів при максимальній підсвічуванні. Наприклад, можуть бути помітні смуги в зображенні на максимальному рівні підсвічування в місцях, де є контрастні деталі: сполучення темних і світлих елементів зображення.

З роботою датчика наближення - він відповідає за вимкнення дисплея, коли ви підносите iPhone під час розмови на-віч - теж не все так просто. Він має отвір на склі лицьовій збірки, яке покривається спеціальним напиленням. На дешевих лицьових збірках напилення може відрізнятися за своїм складом або відсутні зовсім. Як наслідок - датчик буде спрацьовувати з істотною затримкою або не спрацьовуватиме взагалі. Нормально працюючий датчик повинен спрацьовувати від піднесеної до екрану руки на відстань від 3-х сантиметрів. Погано працює датчик почне спрацьовувати на висоті від одного сантиметра.

супер дешево

Є взагалі супер дешевий варіант ремонту. Купити окремо дисплей і захисне скло з тачскріном. У цьому випадку між дисплеєм і тачскріном НЕ буде клею і можуть з'являтися відблиски при різному освітленні. Також можливе попадання пилу між цими двома деталями. Але це ненадійний варіант і використовується вкрай рідко.

Лицьова збірка iPhone 5 в зборі. На ній закріплені голосовий динамік, фронтальна камера, датчик наближення і кнопка Home.

Що робити власникам iPhone 5?

Ну і, нарешті, якщо в такій неприємній ситуацією, з розбився склом, виявилися власники iPhone 5. Тут особливих варіантів немає. Лицьова збірка складається з дисплея і захисного скла. Як такого тачскрін немає, він інтегрований в дисплей. Захисне скло дуже тонке і відклеїти його від дисплея немає ніякої можливості. Тому змінюється весь особовий модуль. На ньому можуть знаходиться до того ж кнопка Home, голосовий динамік, фронтальна камера і датчик наближення. Це істотно спрощує ремонт.

Я коротко виклав основні моменти, які впливають на якість і швидкість ремонту по заміні особового модуля в iPhone. Будьте пильні і звертайтеся з вашими пристроями дбайливо. Це позбавить вас від необхідності відвідувати сервісні центри.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

На що впливає ціна / якість дисплея для заміни?
Навіщо щось ще міняти крім нього?
Com/watch?
На що впливає ціна / якість дисплея для заміни?
Що робити власникам iPhone 5?