«Якщо у вас немає собаки ...»

12:05

Дуже можливо, що вашу улюбленицю отруїв несусіди, а «догхантерів», в перекладі - «мисливець на собак», а по-російськи - шкуродер. Нова розвага виродків з інтернету

Дуже можливо, що вашу улюбленицю отруїв несусіди, а «догхантерів», в перекладі - «мисливець на собак», а по-російськи - шкуродер. Нова розвага виродків з інтернету

Шанди загинула в ніч з 4 на 5 березня. Вітя, її господар, був спостерігачем на виборчій дільниці, саме закінчував стежити за підрахунком голосів, коли зателефонувала дружина Оля: після прогулянки у собаки почалися судоми. «Швидка» з ветеринарної клініки приїхала швидко, але все вже було скінчено.

Ми їдемо в державну ветеринарну клініку: отримати довідку про причини смерті Шанди. Вітя і Оля підозрюють, що винні догхантери, в буквальному перекладі з англійської - «мисливці на собак». Один з методів цих «санітарів міста» - засунути в ковбасу дешеві таблетки від туберкульозу в поєднанні з протиблювотну засобом і розкидати її по районам; догхантери глумливо називають такі штуки «вкусняшками». Як називаються таблетки, Вітя і Оля просять мене не писати: «Інакше обов'язково знайдуться виродки, які вирішать поекспериментувати».

Токсикологічний аналіз в клініці не роблять. У довідці, яку видали з віконця лабораторії, сказано, що причина смерті собаки - серцева недостатність. Чим вона викликана у здорової дворічної собаки, не пояснюється. «Вони навіть вміст шлунка не перевірили ... Ось так, була собака, а тепер - папірець», - каже Вітя.

Знайти вбивць собаки нереально. Вони спілкуються і залучають новачків тільки в інтернеті, анонімно. «У нас людей вбивають, а ви тут з собаками », - приблизно це почує в відділенні поліції осиротілий господар. «Ніхто з нас не бачив догхантерів, - сказала Дарина Тараскіна з фонду допомоги тваринам« Бім ». - Ви бачите: людина годує собак. І що думати? »

І тим не менше одного вбивцю з сайту догхантерів vreditelyam.net (зараз сайт змінив доменне ім'я) - 19-річного Олексія Ведула - 11 червень засудили до 4 років в'язниці. Його судили за кримінальними статтями «Жорстоке поводження з тваринами» і «Поширення творів, що пропагують культ насильства і жорстокості». правда , В Україні, а не в Росії. Вирахували шкуродера зовсім не органи, а бухгалтер по імені Віка, яка живе за тисячі кілометрів від нього. Через Інтернет.

Вікторія Узялло з Астрахані дізналася про існування людей , Які зробили своїм хобі вбивство собак, випадково - через Мережу. «Натрапила на їх коменти до статті. З тих пір у мене з ними війна », - розповідає вона. 4 жовтня 2011 року, прямо в День захисту тварин, один з користувачів сайту «ВКонтакте», який назвався Олександром Богдановим, розмістив фотографії понівечених собак і відео повільного, принизливого вбивства цуценя. Богданов - вигадане ім'я. Але Віка зіставили обліковий запис «ВКонтакте» і аккаунт на «шкоди» (так скорочено називають сайт «Вредітелям.нет»): і там, і там користувач викладав одні і ті ж фото і відео. Пара учасників догхантерского сайту, не дивлячись на заперечення інших, в якійсь мірі допомогли обчислити садиста: видали реєстраційні дані користувача.

Дізнавшись e-mail шкуродера, на який він зареєстрував аккаунт, знайшли його справжнє ім'я та адресу. Віка передала знайдені відомості київським журналістам. Кореспондент «Власти денег» Ярослава Коба подала заяву на Ведула в прокуратуру і домоглася заведення кримінальної справи. А Анатолій Шарій написав репортаж в видання «Обозреватель» - через пару днів після виходу тексту Ведула заарештували.

У суді розглядали всього два епізоди, хоча, судячи з викладеним їм в Мережу фото і відео, вбив Ведула близько сотні собак. Але слідство поспішало під тиском громадськості. Приятель Ведули, Роман Полібін, теж постав перед судом, але отримав умовний термін з відстрочкою вироку. До речі, навіть той термін, що отримав Ведула, догхантери вважають проплаченим.

Догхантери на форумі декларують, що вони не садисти, а рятівники дітей від диких собачих зграй. Наполягають, що Ведула здали самі - за садизм. Разом з тим, після того як на Ведула завели справу, один із завсідників форуму написав, що шкуродерів з їх форуму вони здавати не збираються: будуть самі «перевиховувати».

Також мисливці на собак замовчують, що ще в лютому 2011 року Ведула на їхньому сайті відверто розписував звірячий спосіб вбивства собак і навіть фотографії викладав. Але тоді вони не поквапилися його забанити, а тільки прибрали фотографії з відкритого доступу.

Віка бореться не одна - їй допомагають двоє молодих айтішників з України. Хлопці зуміли отримати доступ до контенту сайту: чи не до повідомлень, але до відео, фотографій, текстових файлів. Потім Віка це все переглянула. Каже, нудило. Зрозумілим є одне: фотографії закривавлених, убитих, покалічених собак, їх болісну агонію викладав далеко не тільки Ведула. На сайті було більше 300 фотографій і 50 відео такого ж змісту, що і ті, за які судили Ведула.

Зараз прокуратура Санкт-Петербурга розглядає заяву на Владислава Селезньова - адміністратора vreditelyam.net (його нік - devushko). Віка і її однодумці впевнені, що статті 245 КК ( «Жорстоке поводження з тваринами») тут мало, дії Селезньова тягнуть ще і на «Збудження ненависті або ворожнечі ...» - статтю 282 КК. Провайдеру теж скаржилися на сайт, але він зареєстрований в Малайзії, тому розглядає тільки заяви і претензії про порушення законів інших країн від уповноважених органів цих країн (судів, поліції, прокуратури).

«Людинолюбний» догхантери в помсту моментально з'ясували адресу і телефон Віки і стали їх публікувати на сайтах і форумах зоозахисників, з припискою: я, мовляв, ненавиджу собак і готова навчити будь-якого їх труїти, приходьте. Сподівалися, що хто-небудь емоційний прийде за вказаною адресою і поб'є Віку, - самі вони на Відплата не вирішуються. Правда, SMS з погрозами слали, та й на своєму форумі кілька разів погрожували вбивством.

Віка проти будь-яких півзаходів. Вона вважає, що підгодовувати бездомних тварин не слід. «Врятувати собаку можна одним способом - забрати до себе, - впевнена вона. - А підгодовувати бездомних - тільки прирікати нових собак на муки ». Ситі, вони принесуть більше потомства, проблема тільки збільшиться. За ці думки її забанили на багатьох зоозахисних сайтах. Себе вона зоозахисники не називає - вона проти шкуродерів, ось і все.

«Я розчарована тим, який я побачила систему зоозахисту зсередини, - каже Вікторія через рік після того, як вона влізла в цю історію. - Ні, серед них є і хороші, порядні люди, справжні захисники, але їх мало, і у них роботи в реальності вистачає. А від порожнього глечика дзвін, як відомо, голосніше ».

Добре хоч, в справі Ведули щастило на справжніх людей. Віка сердиться, що під час процесу над Ведула зоозахисники Києва на пікетах у суду напали на підсудного і - дійшло до абсудра - вимагали смертної кари. А ось коли заява на адміна «шкоди» потрібно було подати в прокуратуру в Петербурзі, на прохання Віки роздрукувати і віднести до органів вже готову папір відгукнулася лише дві дівчини - Лариса і кошатница Люба. А «офіційні» особи пітерської зоозахисту прохання проігнорували.

Вирок одному шкуродера винесено. Решта тепер зменшать швидкість, сподіваються однодумці Вікторії. Однак війна - в Мережі і на вулицях - триває.

коментар

Анастасія КОМАГІНА, юрист Центру захисту прав тварин «Віта»:

- У положеннях чинної статті 245 КК склад злочину прописаний таким чином, що притягнути до відповідальності осіб, які вчиняють жорстокі дії по відношенню до тварин, навіть якщо тварина загинула або сильно покалічені, - практично неможливо. Зараз людини можна визнати по ній винним, тільки якщо довести мотив вбивства тварини: «з хуліганських чи корисливих мотивів, в присутності неповнолітнього ...» - перераховано в статті. Слід же, як це прийнято в цивілізованих країнах, доводити не мотив, а факт. Покарання за жорстоке поводження має наступати незалежно від того, з яких мотивів людина це зробив.

Анна РАЗІНОВА, автор програми зі зміни законодавства щодо собак та їх власників:

- Слід посилити відповідальність господарів за своїх вихованців. Оподатковувати кожного, хто заводить пса, крім тих, хто бере собак з притулків (тоді замість покупки породистих цуценят багато дадуть бездомному собаці шанс на нормальне життя). Людина, яка бере на себе відповідальність за живу істоту, повинен бути готовий до витрат. Також потрібно посилити покарання для господаря за те, що його собака когось покусала. Чіпувати домашніх тварин, щоб можна було встановити і покарати того, хто викинув цуценя на вулицю. Для заводчиків, які заробляють на породистих щенят, потрібно посилити умови, щоб цуценят не продавали за безцінь, як живі іграшки, в той час як ті, з ким уже награлися, доживають свій вік в притулках.

За матеріалами: novayagazeta.ru

І що думати?