Податкові відрахування за онлайн-касу: як одержати відрахування 18000 на покупку онлайн ККТ

 1. Кому покладаються податкові відрахування за онлайн-каси в 2019 році
 2. Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на патенті?
 3. Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на ЕНВД?
 4. Розбір конкретних ситуацій по відрахуванню на покупку онлайн ККТ

Індивідуальні підприємці, які перебувають на спецрежим, ЕНВД або патенті, можуть заощадити, так як їм покладено податкове вирахування за онлайн-касу. 18 тисяч рублів можуть повністю покрити покупку недорогої моделі ККТ. Наводимо список онлайн-кас, які стоять до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, при цьому забезпечують необхідний функціонал.

зміст:

1. Кому покладаються податкові відрахування за онлайн-каси в 2019 році
2. Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на патенті?
3. Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на ЕНВД?
4. Розбір конкретних ситуацій по відрахуванню на покупку онлайн ККТ

Кому покладаються податкові відрахування за онлайн-каси в 2019 році

Індивідуальні підприємці, які сплачують єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД), а також підприємці, що знаходяться на патенті, можуть отримати податкове вирахування в розмірі 18 000 рублів за кожен екземпляр онлайн-каси.

Важливо тільки встигнути вчасно цю касу купити і зареєструвати. Наприклад, підприємцям, які торгують вроздріб або в сфері громадського харчування із залученням найманих працівників, необхідно було зареєструвати касу до 1 липня 2018 року. Решта ІП можуть зареєструвати до 1 липня 2019 року.

Підприємці з ЕНВД можуть одержати відрахування при онлайн-касу на підставі податкової декларації, а ті, хто на патенті, - на підставі заяви.

Шаблон заяви для отримання податкового вирахування для ІП на Патенті можна скачати тут >>>

Підприємець може відшкодувати не тільки витрати на покупку онлайн-каси і фіскального накопичувача, але і витрати на покупку необхідного програмного забезпечення для роботи каси, супутніх послуг з налаштування вже діючої ККТ для того, щоб вона могла працювати відповідно до 54-ФЗ.

Відповідні зміни внесені до Податкового Кодексу РФ Федеральним законом від 27.11.2017 № 349-ФЗ.

Завантажити державний реєстр контрольно-касової техніки >>>

Завантажити державний реєстр фіскальних накопичувачів >>>

Завантажити список операторів фіскальних даних >>>

Покрокова інструкція по реєстрації онлайн-каси (читати повністю) >>>

Покрокова інструкція по перереєстрації онлайн-каси (читати повністю) >>>

Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на патенті?

Підприємець на патенті повинен надіслати до податкової заяву на відрахування за онлайн-касу. Як воно має виглядати?

Форма може бути як довільної, так і спеціальної (податкова недавно її розробила).

У заяві довільної форми повинні бути вказані певні відомості:

 1. прізвище, ім'я, по батькові платника податків;
 2. ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
 3. номер і дата патенту, на який надається зменшення суми податку, що сплачується у зв'язку із застосуванням патентної системи оподаткування, терміни сплати зменшується платежів і суми витрат з придбання ККТ, на які вони зменшуються;
 4. модель і заводський номер ККТ, щодо якої проводиться зменшення суми податку;
 5. сума понесених витрат з придбання відповідної ККТ.

прізвище, ім'я, по батькові платника податків;  ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);  номер і дата патенту, на який надається зменшення суми податку, що сплачується у зв'язку із застосуванням патентної системи оподаткування, терміни сплати зменшується платежів і суми витрат з придбання ККТ, на які вони зменшуються;  модель і заводський номер ККТ, щодо якої проводиться зменшення суми податку;  сума понесених витрат з придбання відповідної ККТ

Також є і спеціальна форма заяви, опублікована в квітні 2018 року на сайті ФНС. Податкова рекомендує дотримуватися рекомендацій щодо заповнення, які є в листі:

 • за кодом рядка 050 Ліста А повідомлення вказується сума витрат з придбання примірника ККТ, фіскального накопичувача, необхідного програмного забезпечення на виконання супутніх робіт і надання послуг;
 • сума проведених витрат з придбання контрольно-касової техніки не може перевищувати 18 000 рублів;
 • якщо заповнюються кілька листів Б, значення показника за кодом рядка 210 вказується на останній заповнюється сторінці Ліста Б, в попередніх сторінках по цьому рядку проставляється прочерк.

Заява на відрахування можна відправити не тільки в паперовій, але і в електронній формі.
Завантажити шаблон заяви на зменшення податку за придбану онлайн-касу >>>

Читайте також: Все про перехід на онлайн-каси для ІП в 2019 році >>>

Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на ЕНВД?

Індивідуальний підприємець, який сплачує ЕНВД, може одержати відрахування за онлайн-касу, однак діюча форма декларації по «вмёненке» не передбачає можливість розрахувати зменшення суми податку на витрати за касу.

Податківці затвердили наказом від 26.06.2018 №ММВ-7-3 / 414 @ бланк декларації по ЕНВД. Він передбачає окремий рядок 040 для відображення вирахування при покупці онлайн-каси (розділ 3). У розділі 4 можна відобразити інформацію про кожному примірнику ККМ.

Крім того, пропонується відобразити покупку в старій формі декларації таким чином: після зменшення суми обчисленого єдиного податку на суму страхових внесків в загальній сумі ЕНВД, що підлягає сплаті до бюджету за кодом рядка 040 розділу 3 декларації, враховувати загальну суму витрат з придбання ККТ, але не більше 18 000 рублів на кожен примірник зареєстрованої каси.

Використовуючи онлайн-касу від бизнес.Ру ви отримуєте комплекс з "розумною" каси і товарного обліку, що перевершує за можливостями POS-систему:
- невеликі габарити,
- безліч функцій для контролю роботи магазину,
- вигідне придбання, суму якого відшкодує держава!
Спробувати онлайн-касу бизнес.Ру прямо зараз >>>

Ру прямо зараз >>>

Декларацію треба скласти таким чином, щоб сума ЕНВД не стала негативним значенням.

Разом з декларацією підприємцю радять перетворити на свою ФНС пояснювальну записку з обов'язковим зазначенням в ній наступних реквізитів по кожному примірнику ККТ, за яку підприємець хоче отримати податкове вирахування:

 • найменування моделі онлайн-каси і її заводський номер;
 • дата реєстрації онлайн-каси в податковій і присвоєний їй реєстраційний номер;
 • сума коштів, витрачених на покупку кожного примірника онлайн-ККТ.

Також слід вказати загальну суму витрат, на яку було зменшено в декларації єдиний податок.

Податок з ЕНВД виплачується поквартально, отже, одержати відрахування можна тільки з того кварталу, в якому касу поставили на облік.

приклад:

ІП купив і зареєстрував у податковій нову ККТ в першому кварталі 2018 року. За онлайн-касу він віддав 18000 рублів, сума єдиного податку за перший квартал склала 5000 рублів, сума страхових внесків - 2000 рублів.

Суму податку (5 000 рублів) можна зменшити на суму страхових внесків 2 000 рублів і суму витрат на придбання ККТ в розмірі 3 000 рублів.

Решта 15 000 рублів підприємець має право врахувати при зменшенні суми обчисленого податку в наступних податкових періодах до 1 липня 2019 року.

Завантажити перелік онлайн-кас, придатних для отримання податкового вирахування >>>

Розбір конкретних ситуацій по відрахуванню на покупку онлайн ККТ

Індивідуальний підприємець Петров А.А. купив касу в 2018 році, коли був на ЕНВД. Але в 2019 році він перейшов на ССО. Чи може він отримати відрахування за покупку ККТ?

Ні, на жаль, IP на ССО не можуть врахувати матеріальні витрати на покупку онлайн-каси, яка була зроблена раніше. Такі витрати визнаються при ССО в момент їх фактичної оплати. Таким чином, в цьому випадку ІП не повинен враховувати цю покупку при обчисленні податку, що сплачується у зв'язку із застосуванням ССО.

Індивідуальний підприємець Смирнов В.В. придбав і зареєстрував касу в березні 2017 року, а з січня 2018 роки перейшов на патентну систему оподаткування. Чи може він розраховувати на податкові відрахування?

В цьому випадку ІП на патенті може скористатися правом зменшити по ПСН на суму витрат з придбання такої ККТ з урахуванням обмеження 18 000 рублів на один екземпляр за умови здійснення розрахунків в ході підприємницької діяльності, щодо якої застосовується ПСН.

Індивідуальний підприємець Андрєєва Н.М. платить податки за спецрежиму (ЕНВД) і тримає два магазини. Вона купила два касових апарати з фіскальними накопичувачами - один за 17 тисяч, інший за 19 тисяч рублів. На яку суму вона має право зменшити ЕНВД?

Податкові відрахування в 18 тисяч рублів передбачений за кожен касовий апарат. Тому підприємець може зменшити суму на 17 тисяч і 18 тисяч (всього на 35 тис рублів).

Читайте статті про онлайн-касах:

 1. Що потрібно знати підприємцям про онлайн-касах в 2019 році?
 2. Фіскальний накопичувач для онлайн-кас, що таке і як використовувати
 3. Оператор фіскальних даних: правила взаємодії в рамках 54-ФЗ
 4. Договір з ЦТО на технічне обслуговування ККМ

Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на ЕНВД?
2. Як одержати відрахування за онлайн-касу ІП на патенті?
Як воно має виглядати?
Чи може він отримати відрахування за покупку ККТ?
Чи може він розраховувати на податкові відрахування?
На яку суму вона має право зменшити ЕНВД?