Старики-заручники

Великі страхові компанії відмовляються оформляти поліси для виїзду за кордон людям старше 65 або 75 років. Така оптимізація ризиків незаконна, але цілком може стати загальною практикою. Великі страхові компанії відмовляються оформляти поліси для виїзду за кордон людям старше 65 або 75 років

Архів / Асмолов Євген / Інтерпресс

Експеримент, проведений кореспондентом «Фонтанки», показав, що відправити у закордонну поїздку 75-річну бабусю може бути проблематично. Страхові компанії стали відмовляти у видачі полісів, необхідних для оформлення візи, людям, які досягли певного віку.

Наприклад, на сайті «Росгосстраха» встановлено обмеження в 75 років. При спробі ввести рік народження менше 1940-го система видає помилку. У компанії підтвердили, що особа старше цього віку не зможе скористатися її послугами: якщо звернутися в офіс особисто, система видасть те ж саме. «У нас розширений перелік страхових випадків, при яких ми робимо виплати мандрівникам. Ми не хочемо брати на себе ризик, адже в такому віці може всяке трапитися, людина може померти », - пояснили в« Росгосстраха ». Як давно існує така практика, співробітник відповісти не зміг.

У «РЕСО-Гарантії» також вважали невигідним видавати поліси особам старше 75 років. «Це добровільний вид страхування, кожна компанія може встановлювати свої правила», - прокоментували в службі клієнтської підтримки. Правда, при особистому зверненні до філії шанс все-таки є, але скільки буде коштувати така страховка і як довго буде прийматися рішення, можна дізнатися тільки на місці. У прес-службі страховика уточнили, що готові підвищити планку, якщо термін поїздки не перевищує 30 днів і виїзд здійснюється з туристичними цілями.

«Такі обмеження є у всіх страховиків. До певного віку практично кожна людина заробляє масу хронічних захворювань, що вимагають систематичного лікування, тим часом як мова в даному випадку йде про програму страхування непередбачених медичних витрат в поїздці », - уточнили в компанії.

«Тінькоф-страхування» встановила планку в 80 років. «Ми не беремо на себе відповідальність за осіб старше цього віку», - відзначили тут, підкресливши, що така політика не є нововведенням, але існує з моменту запуску сервісу. Людям від 61 року до 80 років поліс для тижневої поїздки в Європу обійдеться в 697 рублів, з 12 до 60 років - в 279 рублів.

У «Ренесанс-Страхування» граничний поріг - 65 років, але тільки на сайті. У компанії запевнили, що при особистому зверненні готові видати страховку в той же день особі будь-якого віку, правда, тим, хто старше 65, обійдеться вона на 30% дорожче. Наприклад, для країн Шенгенської зони 1,3 євро в розрахунку на один день замість 1 євро.

Інші великі страховики також мають підвищувальні коефіцієнти для тих, «кому за». Наприклад, «Ингосстрах» готовий застрахувати тижневий виїзд до Європи 77-річного пенсіонера за 24,5 євро, тоді як людина середнього віку витратить вдвічі менше. «Альфастрахування» видасть аналогічний поліс людині 1938 року народження за 1120 рублів, тоді як клієнту на 20 років молодше - за 448 рублів.

Небажання оформляти поліси людям старше певного віку порушує права споживача, вважає юрист петербурзького відділення Клубу захисту прав туристів Михайло Жітнухін. «Згідно загальноцивільним законодавством, компанія не може відмовити в обслуговуванні на підставі віку, статі чи національності», - говорить він. За його словами, якщо така практика буде ставати поширеною, літнім туристам слід скаржитися до Центрального банку, який регулює дії страховиків.

Однак фактично змусити їх виконувати цю вимогу буде складно: законодавство, що регулює страхування, дозволяє учасникам ринку підвищувати вартість послуг, в тому числі в залежності від віку клієнта.

«Компанії, які не хочуть страхувати пенсіонерів, просто встановлять так звані« загороджувальні тарифи ». Тобто страховка буде коштувати стільки, що клієнт відмовиться сам », - вважає юрист бюро« Правила страхування »Олексій Кузнєцов.

За його словами, це вже стало поширеною практикою на ринку автострахування - тут загороджувальні тарифи вводяться в відношенні старих машин. «Непроста економічна ситуація змушує страховиків оптимізувати свої тарифи, не виключено, що і в сегменті travel це буде зустрічатися все частіше», - зазначає юрист.

Втім, швидше за все, так будуть надходити тільки великі страховики, тоді як невеликі гравці продовжать видавати поліси незалежно від віку.

«Імовірність настання страхового випадку під час подорожі істотно нижче, ніж в автосегменте. В основному поліс потрібен тільки для візи, тому можна довіритися компаніям другого ешелону », - коментує юрист. Самі страхові гіганти навряд чи навіть помітять втрату клієнтів: послуги для мандрівників займають менше 1% від їхньої виручки, вважає Олексій Кузнєцов.

Галина Бояркова,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру