Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?

 1. Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн? базову страховку можна...
 2. Правила оформлення страховки ВЗР
 3. Де оформити поліс?
 4. Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
 5. Види страхування та їх вартість в рамках поліса ВЗР
 6. Правила оформлення страховки ВЗР
 7. Де оформити поліс?
 8. Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
 9. Види страхування та їх вартість в рамках поліса ВЗР
 10. Правила оформлення страховки ВЗР
 11. Де оформити поліс?

Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
базову страховку
можна «розширити» додатковими опціями - це дозволить вирішити спектр можливих проблем:

 • страхування на випадок відміни поїздки;
 • компенсація збитків при затримці рейсу;
 • відшкодування витрат у разі нещасного випадку;
 • страхування цивільної відповідальності.
Розрахувати вартість поліса
з додатковими опціями ...

Багато росіян про це не замислюються, але поїздка в іншу країну може таїти в собі чимало неприємних сюрпризів. Це затримка або скасування рейсу, втрата багажу, випадковий шкоду, заподіяну третім особам, нещасний випадок, несподівана хвороба. Медична допомога за кордоном - «задоволення» дороге, та й неприємності, крім проблем зі здоров'ям, можуть заподіяти чималий фінансовий збиток. Тому, вирушаючи в ділову поїздку, подорож або на відпочинок, слід застрахувати свої ризики, отримавши поліс з необхідним саме вам набором послуг.

Але почнемо по порядку і постараємося відповісти на всі істотні питання, що виникають у майбутніх туристів.

Хоча в Росії закон про обов'язкове страхування виїжджаючих за кордон поки не прийнятий, на наявності страхового поліса в більшості випадків наполягає приймаюча сторона. Жодна європейська країна шенгенської зони не пустить вас на свою територію, якщо у вас не оформлений поліс на кожен день перебування на території Євросоюзу. Варто зазначити, якщо ви збираєтеся відвідувати Європу часто і з тривалим терміном перебування, наприклад, протягом трьох місяців поспіль, то вигідніше купувати саме таку страховку, а не стандартну на кожен день в році. Що стосується безвізових для росіян країн, то і тут існує аналогічний ризик: вам може бути відмовлено у в'їзді, якщо за запитом прикордонного контролю ви будете не в змозі пред'явити медичний поліс. Але необхідність страхування ризиків виїжджають за кордон - не тільки формальна вимога. Поліс потрібен вам по суто особистих причин: завдяки йому ви не опинитеся один на один з непередбаченими проблемами в чужій країні без достатніх коштів.

Майте на увазі!
За страховці ВЗР вам цілодобово доступний так званий «аларм-центр»: як по номеру в країні перебування, де представник страхової компанії (assistance) вам відповість російською мовою, так і за номером страховика в Росії. Ви можете задати будь-які питання, що відносяться до пакету послуг вашого поліса у зв'язку з настанням страхового випадку. Більш того, ви зобов'язані зробити дзвінок, якщо випадок настав, інакше виникнуть складності з отриманням компенсації.

Покажемо економічну доцільність страхування (в порівнянні з можливим лікуванням за кордоном за власний рахунок) на конкретному прикладі. За базу візьмемо вартість страховки ВЗР економ-класу для одноразової поїздки за кордон. Розрахунок враховує відразу кілька факторів:

 • Країна перебування - Швейцарія.
 • Кількість туристів - 1 людина.
 • Вік - від 40 років.
 • Час перебування - 7 днів.
 • Мета поїздки - гірськолижний курорт (заняття аматорським спортом).
 • Максимальна страхова сума покриття -30 000 євро.
 • Без франшизи (умов відшкодування витрат тільки понад встановленої суми).
 • Підсумкова вартість - 725 руб.

Тепер припустимо, що учасник туристичної поїздки в останній день відпочинку при неакуратному спуску з гори на лижах отримав перелом ноги. У зв'язку з цим виникла необхідність:

 • оплати госпіталізації і лікування;
 • покупки медикаментів в аптеці;
 • здійснення міжнародних дзвінків в Росію, щоб попередити роботодавця і родичів;
 • медичної репатріації (транспортування в Росію).

Щоб відчути вигоду від страховки, з перерахованих операцій досить порахувати тільки вартість діагностики та лікування перелому в Швейцарії, що в сукупності складе близько 2000 євро, або понад 120 000 руб. Різниця колосальна, тому і економічна доцільність покупки медичного полісу - очевидна.

Зверніть увагу!
Імовірність виникнення проблем зі здоров'ям вища в ході подорожі, ніж в звичайному житті: ви пересуваєтеся на різних видах транспорту з невідомої вам території з іншими правилами дорожнього руху, можете не звернути уваги на попередження на іноземній мові, харчуєтеся незвичній вам їжею і п'єте воду з іншим хімічним складом. Різниця в кліматичних умовах і часових поясах створює додатковий стрес. В результаті ваш організм менш стійкий до незнайомих інфекцій.

Види страхування та їх вартість в рамках поліса ВЗР

Медичне страхування виїжджаючих за кордон, про який ми детально розповіли раніше, - це так зване «ядро» поліса. Однак існують і інші, додаткові, послуги, що пропонуються страховиками для включення в страховий поліс. Їх набір, як і суму покриття, ви визначаєте за погодженням зі страховою компанією самостійно виходячи з ваших персональних потреб і побажань.

Зупинимося докладніше на супутніх видах страхування ризиків при виїзді за кордон, звернувши увагу на їх особливості та нюанси. Як ми вже згадали, медична страховка для виїзду за кордон необхідна для отримання шенгенської візи та лікарської допомоги на території країни перебування, але вона може бути розширена додатковими опціями:

Страхування від нещасного випадку. Деякі цей вид послуг плутають з медичною страховкою і помиляються: виплата у зв'язку з нещасним випадком проводиться незалежно від розміру понесених витрат на лікування за кордоном, її сума є фіксованою. Наприклад, в договорі може стояти цифра 10 000 євро. Це означає, що якщо в зазначений період страхування настав страховий випадок, який висловився в отриманні застрахованою особою травми, а також, якщо вона спричинила інвалідність або смерть протягом одного року після закінчення терміну страхування, компанія виплачує певний відсоток від страхової суми, а саме:

 • При III групі інвалідності - 30%, або 3000 євро.
 • При II групі інвалідності - 50%, або 5000 євро.
 • При I групі інвалідності - 75%, або 7500 євро.
 • При настанні смерті - 100%, або 10 000 євро.
 • За отримання травми, наприклад, перелому кінцівки - 10%, або 1000 євро.

Якщо продовжити вищенаведений приклад з тижневим подорожжю до Швейцарії, то вартість поліса ВЗР при підключенні до нього цієї опції збільшиться орієнтовно на 775 руб. і складе (725 + 475) = 1200 руб.

Страхування ризику скасування поїздки. Дана неприємність може трапитися з найрізноманітніших непередбачених причин:

 • раптові проблеми зі здоров'ям або смерть застрахованих осіб або їх найближчих родичів;
 • залучення до судового розгляду;
 • призов на військову службу або збори;
 • нанесення шкоди майну внаслідок пожежі, затоплення, пограбування квартири і т.д.

Принципове значення тут мають умови настання страхового випадку:

 • страховий випадок повинен відбутися після укладення договору і до передбачуваної дати поїздки;
 • в ряді ситуацій необхідно безпосередня присутність застрахованої особи;
 • про настання страхового випадку застрахована особа не могла знати заздалегідь або передбачити його завчасно.

Продовжуючи приклад розрахунку вартості страховки ВЗР, відзначимо, що дана опція додає до неї ще близько 1250 руб. і включає в межах 1000 євро компенсації в рахунок витрат на авіаквитки і / або бронь готелю. З урахуванням зазначених додаткових послуг тепер наша страховка коштує вже (1200 + 1250) = 2450 руб.

Звертаємо Вашу увагу!
Хоча наведений в даній статті наскрізний приклад розрахунку вартості поліса ВЗР заснований на даних, максимально відповідають дійсності, все ж він є орієнтовним, оскільки на страховому ринку працює безліч страховиків з різними умовами страхування, набором, вартістю і якістю додаткових послуг.

Страховий поліс від затримки рейсу. Ні для кого не секрет, що вильоти відкладаються не так вже й рідко. Але якщо ця затримка триває більше трьох годин по будь-якої причини і без вашої провини, то, в разі наявності в полісі ВЗР цієї функції, вам будуть відшкодовані всі документально підтверджені витрати, пов'язані з цією подією, а саме:

 • харчування;
 • проїзд до готелю і назад;
 • проживання в готелі;
 • телефонні переговори.

Дана опція здорожує поліс ВЗР приблизно на 60 руб. Це означає, що тепер наша страховка коштує в районі (2450 + 60) = 2 510 руб.

Страхування ризиків втрати або пошкодження багажу. Якщо виключити умисел або власну грубу необережність при поводженні з багажем, які не підпадають під страховий випадок, то причинами псування, зникнення або знищення багажу залишаються неправомірні дії третіх осіб або обставини непереборної сили (природні катаклізми, пожежі, теракти, ДТП та ін.). Опція страхування багажу передбачає ліміт на відшкодування його грошового еквівалента зазвичай в межах 2000 євро, а страховка діє виключно на території страхування (тільки при авіаперельоті або ж на протязі всієї поїздки). Багаж не страхується на суми, що перевищують його реальну вартість, тому, якщо ви везете з собою особливо цінні речі, застрахуйте їх окремим договором на суму, оголошену незалежним оцінювачем. В межах обраного ліміту, наприклад, збиток відшкодовується в такий спосіб:

 • 50 євро за кожен кілограм пошкодженого майна;
 • 100 євро за кожен кілограм безповоротно втраченого майна;
 • не більше 100 євро на вимушену покупку предметів першої необхідності за умови документального підтвердження цього факту.

Вартість включення опції до складу поліса ВЗР - 570 руб. при ліміті 1500 євро. Вартість нашої страховки виросла в ціні на дану суму і склала: (2510 + 570) = 3080 руб.

Страхування цивільної відповідальності. Тут мається на увазі компенсація третім особам за заподіяння їм (їх майну, здоров'ю або життю) шкоди через необережність, тобто ненавмисно. Така опція незамінна при заняттях екстремальними видами спорту, подорожах на автомобілі. В рамках даної послуги застрахованій особі надається екстрена цілодобова правова підтримка на території країни перебування, що включає не тільки усні консультації на рідній мові, а й опцію «поговори з моїм адвокатом», надання юридичних процесуальних документів, необхідних при виникненні конкретної ситуації. У разі якщо розбіжності не вдалося залагодити в досудовому порядку та судовим рішенням вам запропонована сума, яку ви зобов'язані виплатити потерпілому за заподіяну вами шкоду, то страховка покриває її в межах 30 000 - 50 000 євро, і вам не доведеться платити з власної кишені. Підключення цієї опції до полісу ВЗР буде коштувати приблизно 1800 руб., А вся страховка цілком - вже (3080 + 1800) = 4 880 руб.

Консьєрж-сервіс. Іноді його включають в якості бонусу до складу опції «страхування відповідальності». Зазвичай цей сервіс передбачає можливість по телефону і на рідній мові:

 • бронювання квитків на всі види транспорту і номерів в готелях;
 • оренди автомобілів, замовлення трансферів і таксі;
 • доставки на будинок товарів і послуг;
 • замовлення послуг по догляду за дітьми та догляду за будинком;
 • отримання інформації про всі ресторанах, спа-центрах, спортзалах, культурних заходах, а також повноцінні поради та рекомендації по їх вибору.

Майте на увазі!
4880 рублів - розрахункова вартість страхового поліса при тижневому перебування в Швейцарії, сформованого за принципом «все включено», або в категорії «люкс». Але при збільшенні страхової суми покриття медичних витрат до 100 000 євро поліс виросте приблизно до 5430 руб. Подумайте, чи так велика ця ціна за повний спокій і впевненість в успішному результаті закордонного відпочинку?

Підводячи підсумок, нагадаємо, що вартість страхування ризиків ВЗР багато в чому залежить від країни, в яку ви їдете, і виду подорожі (розважальний відпочинок, спортивний відпочинок, рекреаційний туризм і т. Д.). Страховики по-різному поділяють країни. У кого-то діють єдині тарифи для Європи, Америки і т. Д. Хтось виставляє окремі умови по конкретній країні.

Правила оформлення страховки ВЗР

Існує кілька аспектів, про які необхідно знати при отриманні поліса ВЗР. До них відносяться умови і терміни оформлення страховки, склад необхідних документів і нюанси укладення / розірвання договору.

Умови оформлення. Згідно ФЗ «Про основи туристської діяльності в РФ», основною формою забезпечення безпеки туристів (мандрівників), які тимчасово перебувають за кордоном, є страхування. Поліс слід оформляти на російській мові і державною мовою країни, в яку здійснюється поїздка. Компанія повинна забезпечити умови, при яких грошова компенсація буде виплачена на території держави, в якому знаходиться клієнт.

Правила страхування не поширюються на:

 • держави, в яких застрахована особа є громадянином, який постійно проживає там або має посвідку на проживання;
 • країни, в яких присутні військові конфлікти;
 • держави зі списку санкцій ООН;
 • території, охоплені епідемією.

Терміни оформлення. Сьогодні будь-яке агентство або страхова компанія пропонує можливість страхування в режимі онлайн. Це виглядає приблизно так. Вам необхідно заповнити форму, куди вноситься ПІБ, дата народження, номер закордонного паспорта, E-mail і номер телефону, після чого починається оформлення документів. Також необхідно підтвердити, що ви ознайомлені з правилами користування інформаційно-правовою підтримкою та внутрішніми правилами страхування, що, по суті, є договором, і дозволити страховику обробку особистих даних. Завершенням процедури є онлайн-оплата поліса банківською картою, електронними грошима або смс-платежем. Готовий поліс надішлють вам на електронну адресу, а його копію - на смартфон, наприклад, у форматі Passbook.

При оформленні поліса в офісі він буде готовий вже через 15 хвилин. Страховка починає діяти наступного дня після сплати страхової премії.

Необхідні документи. Для укладення договору страхування клієнт повинен звернутися до страховика або його представнику з заявою в письмовій (якщо мова йде про онлайн-полісі) або усній формі (якщо мова йде про оформлення поліса в офісі страхової компанії), в якому повідомляється вся необхідна інформація про поїздку: країна і терміни перебування, тип туризму. На підставі цих даних, а також реквізитів паспортів (як російського, так і зарубіжного зразка) і оформляється страховий поліс.

Нюанси укладення договору страхування. При укладенні договору необхідно ретельно його вивчити. Підписувати папери, не читаючи - дуже шкідлива звичка. Якщо ви знайшли помилку в документі, то слід вимагати переоформити його. Якщо самі її допустили - ввічливо попросити виправити. Дрібні помилки, допущені вами, виправляють без вашої участі - досить вказати на них менеджеру. Серйозні ж недоліки (наприклад, невірно вказані реквізити паспорта або терміни перебування в країні) вимагають переукладення договору.

Особливо уважним слід бути до наступних деталей поліса виїжджають за кордон:

 • терміни страхування;
 • виключення в наданні страховки;
 • умови початку дії договору і його закінчення;
 • страхові випадки.

Де оформити поліс?

Існує кілька варіантів придбання поліса ВЗР:

 • Через спеціальну компанію-агента. У кожному місті існує не менше десятка страхових підприємств, а в великих центрах - сотні.
 • Через туроператора при купівлі путівки.
 • Біля посольств часто можна побачити страхових агентів з оголошеннями. Але їхні послуги, швидше за все, будуть коштувати трохи дорожче. Це все-таки страховка з доставкою.
 • По інтернету. Найзручніший і швидкий спосіб, головне - правильно заповнити всі форми.

Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?


базову страховку
можна «розширити» додатковими опціями - це дозволить вирішити спектр можливих проблем:

 • страхування на випадок відміни поїздки;
 • компенсація збитків при затримці рейсу;
 • відшкодування витрат у разі нещасного випадку;
 • страхування цивільної відповідальності.
Розрахувати вартість поліса
з додатковими опціями ...

Багато росіян про це не замислюються, але поїздка в іншу країну може таїти в собі чимало неприємних сюрпризів. Це затримка або скасування рейсу, втрата багажу, випадковий шкоду, заподіяну третім особам, нещасний випадок, несподівана хвороба. Медична допомога за кордоном - «задоволення» дороге, та й неприємності, крім проблем зі здоров'ям, можуть заподіяти чималий фінансовий збиток. Тому, вирушаючи в ділову поїздку, подорож або на відпочинок, слід застрахувати свої ризики, отримавши поліс з необхідним саме вам набором послуг.

Але почнемо по порядку і постараємося відповісти на всі істотні питання, що виникають у майбутніх туристів.

Хоча в Росії закон про обов'язкове страхування виїжджаючих за кордон поки не прийнятий, на наявності страхового поліса в більшості випадків наполягає приймаюча сторона. Жодна європейська країна шенгенської зони не пустить вас на свою територію, якщо у вас не оформлений поліс на кожен день перебування на території Євросоюзу. Варто зазначити, якщо ви збираєтеся відвідувати Європу часто і з тривалим терміном перебування, наприклад, протягом трьох місяців поспіль, то вигідніше купувати саме таку страховку, а не стандартну на кожен день в році. Що стосується безвізових для росіян країн, то і тут існує аналогічний ризик: вам може бути відмовлено у в'їзді, якщо за запитом прикордонного контролю ви будете не в змозі пред'явити медичний поліс. Але необхідність страхування ризиків виїжджають за кордон - не тільки формальна вимога. Поліс потрібен вам по суто особистих причин: завдяки йому ви не опинитеся один на один з непередбаченими проблемами в чужій країні без достатніх коштів.

Майте на увазі!
За страховці ВЗР вам цілодобово доступний так званий «аларм-центр»: як по номеру в країні перебування, де представник страхової компанії (assistance) вам відповість російською мовою, так і за номером страховика в Росії. Ви можете задати будь-які питання, що відносяться до пакету послуг вашого поліса у зв'язку з настанням страхового випадку. Більш того, ви зобов'язані зробити дзвінок, якщо випадок настав, інакше виникнуть складності з отриманням компенсації.

Покажемо економічну доцільність страхування (в порівнянні з можливим лікуванням за кордоном за власний рахунок) на конкретному прикладі. За базу візьмемо вартість страховки ВЗР економ-класу для одноразової поїздки за кордон. Розрахунок враховує відразу кілька факторів:

 • Країна перебування - Швейцарія.
 • Кількість туристів - 1 людина.
 • Вік - від 40 років.
 • Час перебування - 7 днів.
 • Мета поїздки - гірськолижний курорт (заняття аматорським спортом).
 • Максимальна страхова сума покриття -30 000 євро.
 • Без франшизи (умов відшкодування витрат тільки понад встановленої суми).
 • Підсумкова вартість - 725 руб.

Тепер припустимо, що учасник туристичної поїздки в останній день відпочинку при неакуратному спуску з гори на лижах отримав перелом ноги. У зв'язку з цим виникла необхідність:

 • оплати госпіталізації і лікування;
 • покупки медикаментів в аптеці;
 • здійснення міжнародних дзвінків в Росію, щоб попередити роботодавця і родичів;
 • медичної репатріації (транспортування в Росію).

Щоб відчути вигоду від страховки, з перерахованих операцій досить порахувати тільки вартість діагностики та лікування перелому в Швейцарії, що в сукупності складе близько 2000 євро, або понад 120 000 руб. Різниця колосальна, тому і економічна доцільність покупки медичного полісу - очевидна.

Зверніть увагу!
Імовірність виникнення проблем зі здоров'ям вища в ході подорожі, ніж в звичайному житті: ви пересуваєтеся на різних видах транспорту з невідомої вам території з іншими правилами дорожнього руху, можете не звернути уваги на попередження на іноземній мові, харчуєтеся незвичній вам їжею і п'єте воду з іншим хімічним складом. Різниця в кліматичних умовах і часових поясах створює додатковий стрес. В результаті ваш організм менш стійкий до незнайомих інфекцій.

Види страхування та їх вартість в рамках поліса ВЗР

Медичне страхування виїжджаючих за кордон, про який ми детально розповіли раніше, - це так зване «ядро» поліса. Однак існують і інші, додаткові, послуги, що пропонуються страховиками для включення в страховий поліс. Їх набір, як і суму покриття, ви визначаєте за погодженням зі страховою компанією самостійно виходячи з ваших персональних потреб і побажань.

Зупинимося докладніше на супутніх видах страхування ризиків при виїзді за кордон, звернувши увагу на їх особливості та нюанси. Як ми вже згадали, медична страховка для виїзду за кордон необхідна для отримання шенгенської візи та лікарської допомоги на території країни перебування, але вона може бути розширена додатковими опціями:

Страхування від нещасного випадку. Деякі цей вид послуг плутають з медичною страховкою і помиляються: виплата у зв'язку з нещасним випадком проводиться незалежно від розміру понесених витрат на лікування за кордоном, її сума є фіксованою. Наприклад, в договорі може стояти цифра 10 000 євро. Це означає, що якщо в зазначений період страхування настав страховий випадок, який висловився в отриманні застрахованою особою травми, а також, якщо вона спричинила інвалідність або смерть протягом одного року після закінчення терміну страхування, компанія виплачує певний відсоток від страхової суми, а саме:

 • При III групі інвалідності - 30%, або 3000 євро.
 • При II групі інвалідності - 50%, або 5000 євро.
 • При I групі інвалідності - 75%, або 7500 євро.
 • При настанні смерті - 100%, або 10 000 євро.
 • За отримання травми, наприклад, перелому кінцівки - 10%, або 1000 євро.

Якщо продовжити вищенаведений приклад з тижневим подорожжю до Швейцарії, то вартість поліса ВЗР при підключенні до нього цієї опції збільшиться орієнтовно на 775 руб. і складе (725 + 475) = 1200 руб.

Страхування ризику скасування поїздки. Дана неприємність може трапитися з найрізноманітніших непередбачених причин:

 • раптові проблеми зі здоров'ям або смерть застрахованих осіб або їх найближчих родичів;
 • залучення до судового розгляду;
 • призов на військову службу або збори;
 • нанесення шкоди майну внаслідок пожежі, затоплення, пограбування квартири і т.д.

Принципове значення тут мають умови настання страхового випадку:

 • страховий випадок повинен відбутися після укладення договору і до передбачуваної дати поїздки;
 • в ряді ситуацій необхідно безпосередня присутність застрахованої особи;
 • про настання страхового випадку застрахована особа не могла знати заздалегідь або передбачити його завчасно.

Продовжуючи приклад розрахунку вартості страховки ВЗР, відзначимо, що дана опція додає до неї ще близько 1250 руб. і включає в межах 1000 євро компенсації в рахунок витрат на авіаквитки і / або бронь готелю. З урахуванням зазначених додаткових послуг тепер наша страховка коштує вже (1200 + 1250) = 2450 руб.

Звертаємо Вашу увагу!
Хоча наведений в даній статті наскрізний приклад розрахунку вартості поліса ВЗР заснований на даних, максимально відповідають дійсності, все ж він є орієнтовним, оскільки на страховому ринку працює безліч страховиків з різними умовами страхування, набором, вартістю і якістю додаткових послуг.

Страховий поліс від затримки рейсу. Ні для кого не секрет, що вильоти відкладаються не так вже й рідко. Але якщо ця затримка триває більше трьох годин по будь-якої причини і без вашої провини, то, в разі наявності в полісі ВЗР цієї функції, вам будуть відшкодовані всі документально підтверджені витрати, пов'язані з цією подією, а саме:

 • харчування;
 • проїзд до готелю і назад;
 • проживання в готелі;
 • телефонні перемовини.

Дана опція здорожує поліс ВЗР приблизно на 60 руб. Це означає, що тепер наша страховка коштує в районі (2450 + 60) = 2 510 руб.

Страхування ризиків втрати або пошкодження багажу. Якщо виключити умисел або власну грубу необережність при поводженні з багажем, які не підпадають під страховий випадок, то причинами псування, зникнення або знищення багажу залишаються неправомірні дії третіх осіб або обставини непереборної сили (природні катаклізми, пожежі, теракти, ДТП та ін.). Опція страхування багажу передбачає ліміт на відшкодування його грошового еквівалента зазвичай в межах 2000 євро, а страховка діє виключно на території страхування (тільки при авіаперельоті або ж на протязі всієї поїздки). Багаж не страхується на суми, що перевищують його реальну вартість, тому, якщо ви везете з собою особливо цінні речі, застрахуйте їх окремим договором на суму, оголошену незалежним оцінювачем. В межах обраного ліміту, наприклад, збиток відшкодовується в такий спосіб:

 • 50 євро за кожен кілограм пошкодженого майна;
 • 100 євро за кожен кілограм безповоротно втраченого майна;
 • не більше 100 євро на вимушену покупку предметів першої необхідності за умови документального підтвердження цього факту.

Вартість включення опції до складу поліса ВЗР - 570 руб. при ліміті 1500 євро. Вартість нашої страховки виросла в ціні на дану суму і склала: (2510 + 570) = 3080 руб.

Страхування цивільної відповідальності. Тут мається на увазі компенсація третім особам за заподіяння їм (їх майну, здоров'ю або життю) шкоди через необережність, тобто ненавмисно. Така опція незамінна при заняттях екстремальними видами спорту, подорожах на автомобілі. В рамках даної послуги застрахованій особі надається екстрена цілодобова правова підтримка на території країни перебування, що включає не тільки усні консультації на рідній мові, а й опцію «поговори з моїм адвокатом», надання юридичних процесуальних документів, необхідних при виникненні конкретної ситуації. У разі якщо розбіжності не вдалося залагодити в досудовому порядку та судовим рішенням вам запропонована сума, яку ви зобов'язані виплатити потерпілому за заподіяну вами шкоду, то страховка покриває її в межах 30 000 - 50 000 євро, і вам не доведеться платити з власної кишені. Підключення цієї опції до полісу ВЗР буде коштувати приблизно 1800 руб., А вся страховка цілком - вже (3080 + 1800) = 4 880 руб.

Консьєрж-сервіс. Іноді його включають в якості бонусу до складу опції «страхування відповідальності». Зазвичай цей сервіс передбачає можливість по телефону і на рідній мові:

 • бронювання квитків на всі види транспорту і номерів в готелях;
 • оренди автомобілів, замовлення трансферів і таксі;
 • доставки на будинок товарів і послуг;
 • замовлення послуг по догляду за дітьми та догляду за будинком;
 • отримання інформації про всі ресторанах, спа-центрах, спортзалах, культурних заходах, а також повноцінні поради та рекомендації по їх вибору.

Майте на увазі!
4880 рублів - розрахункова вартість страхового поліса при тижневому перебування в Швейцарії, сформованого за принципом «все включено», або в категорії «люкс». Але при збільшенні страхової суми покриття медичних витрат до 100 000 євро поліс виросте приблизно до 5430 руб. Подумайте, чи так велика ця ціна за повний спокій і впевненість в успішному результаті закордонного відпочинку?

Підводячи підсумок, нагадаємо, що вартість страхування ризиків ВЗР багато в чому залежить від країни, в яку ви їдете, і виду подорожі (розважальний відпочинок, спортивний відпочинок, рекреаційний туризм і т. Д.). Страховики по-різному поділяють країни. У кого-то діють єдині тарифи для Європи, Америки і т. Д. Хтось виставляє окремі умови по конкретній країні.

Правила оформлення страховки ВЗР

Існує кілька аспектів, про які необхідно знати при отриманні поліса ВЗР. До них відносяться умови і терміни оформлення страховки, склад необхідних документів і нюанси укладення / розірвання договору.

Умови оформлення. Згідно ФЗ «Про основи туристської діяльності в РФ», основною формою забезпечення безпеки туристів (мандрівників), які тимчасово перебувають за кордоном, є страхування. Поліс слід оформляти на російській мові і державною мовою країни, в яку здійснюється поїздка. Компанія повинна забезпечити умови, при яких грошова компенсація буде виплачена на території держави, в якому знаходиться клієнт.

Правила страхування не поширюються на:

 • держави, в яких застрахована особа є громадянином, який постійно проживає там або має посвідку на проживання;
 • країни, в яких присутні військові конфлікти;
 • держави зі списку санкцій ООН;
 • території, охоплені епідемією.

Терміни оформлення. Сьогодні будь-яке агентство або страхова компанія пропонує можливість страхування в режимі онлайн. Це виглядає приблизно так. Вам необхідно заповнити форму, куди вноситься ПІБ, дата народження, номер закордонного паспорта, E-mail і номер телефону, після чого починається оформлення документів. Також необхідно підтвердити, що ви ознайомлені з правилами користування інформаційно-правовою підтримкою та внутрішніми правилами страхування, що, по суті, є договором, і дозволити страховику обробку особистих даних. Завершенням процедури є онлайн-оплата поліса банківською картою, електронними грошима або смс-платежем. Готовий поліс надішлють вам на електронну адресу, а його копію - на смартфон, наприклад, у форматі Passbook.

При оформленні поліса в офісі він буде готовий вже через 15 хвилин. Страховка починає діяти наступного дня після сплати страхової премії.

Необхідні документи. Для укладення договору страхування клієнт повинен звернутися до страховика або його представнику з заявою в письмовій (якщо мова йде про онлайн-полісі) або усній формі (якщо мова йде про оформлення поліса в офісі страхової компанії), в якому повідомляється вся необхідна інформація про поїздку: країна і терміни перебування, тип туризму. На підставі цих даних, а також реквізитів паспортів (як російського, так і зарубіжного зразка) і оформляється страховий поліс.

Нюанси укладення договору страхування. При укладенні договору необхідно ретельно його вивчити. Підписувати папери, не читаючи - дуже шкідлива звичка. Якщо ви знайшли помилку в документі, то слід вимагати переоформити його. Якщо самі її допустили - ввічливо попросити виправити. Дрібні помилки, допущені вами, виправляють без вашої участі - досить вказати на них менеджеру. Серйозні ж недоліки (наприклад, невірно вказані реквізити паспорта або терміни перебування в країні) вимагають переукладення договору.

Особливо уважним слід бути до наступних деталей поліса виїжджають за кордон:

 • терміни страхування;
 • виключення в наданні страховки;
 • умови початку дії договору і його закінчення;
 • страхові випадки.

Де оформити поліс?

Існує кілька варіантів придбання поліса ВЗР:

 • Через спеціальну компанію-агента. У кожному місті існує не менше десятка страхових підприємств, а в великих центрах - сотні.
 • Через туроператора при купівлі путівки.
 • Біля посольств часто можна побачити страхових агентів з оголошеннями. Але їхні послуги, швидше за все, будуть коштувати трохи дорожче. Це все-таки страховка з доставкою.
 • По інтернету. Найзручніший і швидкий спосіб, головне - правильно заповнити всі форми.

Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?


базову страховку
можна «розширити» додатковими опціями - це дозволить вирішити спектр можливих проблем:

 • страхування на випадок відміни поїздки;
 • компенсація збитків при затримці рейсу;
 • відшкодування витрат у разі нещасного випадку;
 • страхування цивільної відповідальності.
Розрахувати вартість поліса
з додатковими опціями ...

Багато росіян про це не замислюються, але поїздка в іншу країну може таїти в собі чимало неприємних сюрпризів. Це затримка або скасування рейсу, втрата багажу, випадковий шкоду, заподіяну третім особам, нещасний випадок, несподівана хвороба. Медична допомога за кордоном - «задоволення» дороге, та й неприємності, крім проблем зі здоров'ям, можуть заподіяти чималий фінансовий збиток. Тому, вирушаючи в ділову поїздку, подорож або на відпочинок, слід застрахувати свої ризики, отримавши поліс з необхідним саме вам набором послуг.

Але почнемо по порядку і постараємося відповісти на всі істотні питання, що виникають у майбутніх туристів.

Хоча в Росії закон про обов'язкове страхування виїжджаючих за кордон поки не прийнятий, на наявності страхового поліса в більшості випадків наполягає приймаюча сторона. Жодна європейська країна шенгенської зони не пустить вас на свою територію, якщо у вас не оформлений поліс на кожен день перебування на території Євросоюзу. Варто зазначити, якщо ви збираєтеся відвідувати Європу часто і з тривалим терміном перебування, наприклад, протягом трьох місяців поспіль, то вигідніше купувати саме таку страховку, а не стандартну на кожен день в році. Що стосується безвізових для росіян країн, то і тут існує аналогічний ризик: вам може бути відмовлено у в'їзді, якщо за запитом прикордонного контролю ви будете не в змозі пред'явити медичний поліс. Але необхідність страхування ризиків виїжджають за кордон - не тільки формальна вимога. Поліс потрібен вам по суто особистих причин: завдяки йому ви не опинитеся один на один з непередбаченими проблемами в чужій країні без достатніх коштів.

Майте на увазі!
За страховці ВЗР вам цілодобово доступний так званий «аларм-центр»: як по номеру в країні перебування, де представник страхової компанії (assistance) вам відповість російською мовою, так і за номером страховика в Росії. Ви можете задати будь-які питання, що відносяться до пакету послуг вашого поліса у зв'язку з настанням страхового випадку. Більш того, ви зобов'язані зробити дзвінок, якщо випадок настав, інакше виникнуть складності з отриманням компенсації.

Покажемо економічну доцільність страхування (в порівнянні з можливим лікуванням за кордоном за власний рахунок) на конкретному прикладі. За базу візьмемо вартість страховки ВЗР економ-класу для одноразової поїздки за кордон. Розрахунок враховує відразу кілька факторів:

 • Країна перебування - Швейцарія.
 • Кількість туристів - 1 людина.
 • Вік - від 40 років.
 • Час перебування - 7 днів.
 • Мета поїздки - гірськолижний курорт (заняття аматорським спортом).
 • Максимальна страхова сума покриття -30 000 євро.
 • Без франшизи (умов відшкодування витрат тільки понад встановленої суми).
 • Підсумкова вартість - 725 руб.

Тепер припустимо, що учасник туристичної поїздки в останній день відпочинку при неакуратному спуску з гори на лижах отримав перелом ноги. У зв'язку з цим виникла необхідність:

 • оплати госпіталізації і лікування;
 • покупки медикаментів в аптеці;
 • здійснення міжнародних дзвінків в Росію, щоб попередити роботодавця і родичів;
 • медичної репатріації (транспортування в Росію).

Щоб відчути вигоду від страховки, з перерахованих операцій досить порахувати тільки вартість діагностики та лікування перелому в Швейцарії, що в сукупності складе близько 2000 євро, або понад 120 000 руб. Різниця колосальна, тому і економічна доцільність покупки медичного полісу - очевидна.

Зверніть увагу!
Імовірність виникнення проблем зі здоров'ям вища в ході подорожі, ніж в звичайному житті: ви пересуваєтеся на різних видах транспорту з невідомої вам території з іншими правилами дорожнього руху, можете не звернути уваги на попередження на іноземній мові, харчуєтеся незвичній вам їжею і п'єте воду з іншим хімічним складом. Різниця в кліматичних умовах і часових поясах створює додатковий стрес. В результаті ваш організм менш стійкий до незнайомих інфекцій.

Види страхування та їх вартість в рамках поліса ВЗР

Медичне страхування виїжджаючих за кордон, про який ми детально розповіли раніше, - це так зване «ядро» поліса. Однак існують і інші, додаткові, послуги, що пропонуються страховиками для включення в страховий поліс. Їх набір, як і суму покриття, ви визначаєте за погодженням зі страховою компанією самостійно виходячи з ваших персональних потреб і побажань.

Зупинимося докладніше на супутніх видах страхування ризиків при виїзді за кордон, звернувши увагу на їх особливості та нюанси. Як ми вже згадали, медична страховка для виїзду за кордон необхідна для отримання шенгенської візи та лікарської допомоги на території країни перебування, але вона може бути розширена додатковими опціями:

Страхування від нещасного випадку. Деякі цей вид послуг плутають з медичною страховкою і помиляються: виплата у зв'язку з нещасним випадком проводиться незалежно від розміру понесених витрат на лікування за кордоном, її сума є фіксованою. Наприклад, в договорі може стояти цифра 10 000 євро. Це означає, що якщо в зазначений період страхування настав страховий випадок, який висловився в отриманні застрахованою особою травми, а також, якщо вона спричинила інвалідність або смерть протягом одного року після закінчення терміну страхування, компанія виплачує певний відсоток від страхової суми, а саме:

 • При III групі інвалідності - 30%, або 3000 євро.
 • При II групі інвалідності - 50%, або 5000 євро.
 • При I групі інвалідності - 75%, або 7500 євро.
 • При настанні смерті - 100%, або 10 000 євро.
 • За отримання травми, наприклад, перелому кінцівки - 10%, або 1000 євро.

Якщо продовжити вищенаведений приклад з тижневим подорожжю до Швейцарії, то вартість поліса ВЗР при підключенні до нього цієї опції збільшиться орієнтовно на 775 руб. і складе (725 + 475) = 1200 руб.

Страхування ризику скасування поїздки. Дана неприємність може трапитися з найрізноманітніших непередбачених причин:

 • раптові проблеми зі здоров'ям або смерть застрахованих осіб або їх найближчих родичів;
 • залучення до судового розгляду;
 • призов на військову службу або збори;
 • нанесення шкоди майну внаслідок пожежі, затоплення, пограбування квартири і т.д.

Принципове значення тут мають умови настання страхового випадку:

 • страховий випадок повинен відбутися після укладення договору і до передбачуваної дати поїздки;
 • в ряді ситуацій необхідно безпосередня присутність застрахованої особи;
 • про настання страхового випадку застрахована особа не могла знати заздалегідь або передбачити його завчасно.

Продовжуючи приклад розрахунку вартості страховки ВЗР, відзначимо, що дана опція додає до неї ще близько 1250 руб. і включає в межах 1000 євро компенсації в рахунок витрат на авіаквитки і / або бронь готелю. З урахуванням зазначених додаткових послуг тепер наша страховка коштує вже (1200 + 1250) = 2450 руб.

Звертаємо Вашу увагу!
Хоча наведений в даній статті наскрізний приклад розрахунку вартості поліса ВЗР заснований на даних, максимально відповідають дійсності, все ж він є орієнтовним, оскільки на страховому ринку працює безліч страховиків з різними умовами страхування, набором, вартістю і якістю додаткових послуг.

Страховий поліс від затримки рейсу. Ні для кого не секрет, що вильоти відкладаються не так вже й рідко. Але якщо ця затримка триває більше трьох годин по будь-якої причини і без вашої провини, то, в разі наявності в полісі ВЗР цієї функції, вам будуть відшкодовані всі документально підтверджені витрати, пов'язані з цією подією, а саме:

 • харчування;
 • проїзд до готелю і назад;
 • проживання в готелі;
 • телефонні перемовини.

Дана опція здорожує поліс ВЗР приблизно на 60 руб. Це означає, що тепер наша страховка коштує в районі (2450 + 60) = 2 510 руб.

Страхування ризиків втрати або пошкодження багажу. Якщо виключити умисел або власну грубу необережність при поводженні з багажем, які не підпадають під страховий випадок, то причинами псування, зникнення або знищення багажу залишаються неправомірні дії третіх осіб або обставини непереборної сили (природні катаклізми, пожежі, теракти, ДТП та ін.). Опція страхування багажу передбачає ліміт на відшкодування його грошового еквівалента зазвичай в межах 2000 євро, а страховка діє виключно на території страхування (тільки при авіаперельоті або ж на протязі всієї поїздки). Багаж не страхується на суми, що перевищують його реальну вартість, тому, якщо ви везете з собою особливо цінні речі, застрахуйте їх окремим договором на суму, оголошену незалежним оцінювачем. В межах обраного ліміту, наприклад, збиток відшкодовується в такий спосіб:

 • 50 євро за кожен кілограм пошкодженого майна;
 • 100 євро за кожен кілограм безповоротно втраченого майна;
 • не більше 100 євро на вимушену покупку предметів першої необхідності за умови документального підтвердження цього факту.

Вартість включення опції до складу поліса ВЗР - 570 руб. при ліміті 1500 євро. Вартість нашої страховки виросла в ціні на дану суму і склала: (2510 + 570) = 3080 руб.

Страхування цивільної відповідальності. Тут мається на увазі компенсація третім особам за заподіяння їм (їх майну, здоров'ю або життю) шкоди через необережність, тобто ненавмисно. Така опція незамінна при заняттях екстремальними видами спорту, подорожах на автомобілі. В рамках даної послуги застрахованій особі надається екстрена цілодобова правова підтримка на території країни перебування, що включає не тільки усні консультації на рідній мові, а й опцію «поговори з моїм адвокатом», надання юридичних процесуальних документів, необхідних при виникненні конкретної ситуації. У разі якщо розбіжності не вдалося залагодити в досудовому порядку та судовим рішенням вам запропонована сума, яку ви зобов'язані виплатити потерпілому за заподіяну вами шкоду, то страховка покриває її в межах 30 000 - 50 000 євро, і вам не доведеться платити з власної кишені. Підключення цієї опції до полісу ВЗР буде коштувати приблизно 1800 руб., А вся страховка цілком - вже (3080 + 1800) = 4 880 руб.

Консьєрж-сервіс. Іноді його включають в якості бонусу до складу опції «страхування відповідальності». Зазвичай цей сервіс передбачає можливість по телефону і на рідній мові:

 • бронювання квитків на всі види транспорту і номерів в готелях;
 • оренди автомобілів, замовлення трансферів і таксі;
 • доставки на будинок товарів і послуг;
 • замовлення послуг по догляду за дітьми та догляду за будинком;
 • отримання інформації про всі ресторанах, спа-центрах, спортзалах, культурних заходах, а також повноцінні поради та рекомендації по їх вибору.

Майте на увазі!
4880 рублів - розрахункова вартість страхового поліса при тижневому перебування в Швейцарії, сформованого за принципом «все включено», або в категорії «люкс». Але при збільшенні страхової суми покриття медичних витрат до 100 000 євро поліс виросте приблизно до 5430 руб. Подумайте, чи так велика ця ціна за повний спокій і впевненість в успішному результаті закордонного відпочинку?

Підводячи підсумок, нагадаємо, що вартість страхування ризиків ВЗР багато в чому залежить від країни, в яку ви їдете, і виду подорожі (розважальний відпочинок, спортивний відпочинок, рекреаційний туризм і т. Д.). Страховики по-різному поділяють країни. У кого-то діють єдині тарифи для Європи, Америки і т. Д. Хтось виставляє окремі умови по конкретній країні.

Правила оформлення страховки ВЗР

Існує кілька аспектів, про які необхідно знати при отриманні поліса ВЗР. До них відносяться умови і терміни оформлення страховки, склад необхідних документів і нюанси укладення / розірвання договору.

Умови оформлення. Згідно ФЗ «Про основи туристської діяльності в РФ», основною формою забезпечення безпеки туристів (мандрівників), які тимчасово перебувають за кордоном, є страхування. Поліс слід оформляти на російській мові і державною мовою країни, в яку здійснюється поїздка. Компанія повинна забезпечити умови, при яких грошова компенсація буде виплачена на території держави, в якому знаходиться клієнт.

Правила страхування не поширюються на:

 • держави, в яких застрахована особа є громадянином, який постійно проживає там або має посвідку на проживання;
 • країни, в яких присутні військові конфлікти;
 • держави зі списку санкцій ООН;
 • території, охоплені епідемією.

Терміни оформлення. Сьогодні будь-яке агентство або страхова компанія пропонує можливість страхування в режимі онлайн. Це виглядає приблизно так. Вам необхідно заповнити форму, куди вноситься ПІБ, дата народження, номер закордонного паспорта, E-mail і номер телефону, після чого починається оформлення документів. Також необхідно підтвердити, що ви ознайомлені з правилами користування інформаційно-правовою підтримкою та внутрішніми правилами страхування, що, по суті, є договором, і дозволити страховику обробку особистих даних. Завершенням процедури є онлайн-оплата поліса банківською картою, електронними грошима або смс-платежем. Готовий поліс надішлють вам на електронну адресу, а його копію - на смартфон, наприклад, у форматі Passbook.

При оформленні поліса в офісі він буде готовий вже через 15 хвилин. Страховка починає діяти наступного дня після сплати страхової премії.

Необхідні документи. Для укладення договору страхування клієнт повинен звернутися до страховика або його представнику з заявою в письмовій (якщо мова йде про онлайн-полісі) або усній формі (якщо мова йде про оформлення поліса в офісі страхової компанії), в якому повідомляється вся необхідна інформація про поїздку: країна і терміни перебування, тип туризму. На підставі цих даних, а також реквізитів паспортів (як російського, так і зарубіжного зразка) і оформляється страховий поліс.

Нюанси укладення договору страхування. При укладенні договору необхідно ретельно його вивчити. Підписувати папери, не читаючи - дуже шкідлива звичка. Якщо ви знайшли помилку в документі, то слід вимагати переоформити його. Якщо самі її допустили - ввічливо попросити виправити. Дрібні помилки, допущені вами, виправляють без вашої участі - досить вказати на них менеджеру. Серйозні ж недоліки (наприклад, невірно вказані реквізити паспорта або терміни перебування в країні) вимагають переукладення договору.

Особливо уважним слід бути до наступних деталей поліса виїжджають за кордон:

 • терміни страхування;
 • виключення в наданні страховки;
 • умови початку дії договору і його закінчення;
 • страхові випадки.

Де оформити поліс?

Існує кілька варіантів придбання поліса ВЗР:

 • Через спеціальну компанію-агента. У кожному місті існує не менше десятка страхових підприємств, а в великих центрах - сотні.
 • Через туроператора при купівлі путівки.
 • Біля посольств часто можна побачити страхових агентів з оголошеннями. Але їхні послуги, швидше за все, будуть коштувати трохи дорожче. Це все-таки страховка з доставкою.
 • По інтернету. Найзручніший і швидкий спосіб, головне - правильно заповнити всі форми.
Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
Подумайте, чи так велика ця ціна за повний спокій і впевненість в успішному результаті закордонного відпочинку?
Де оформити поліс?
Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?
Подумайте, чи так велика ця ціна за повний спокій і впевненість в успішному результаті закордонного відпочинку?
Де оформити поліс?
Страховка ВЗР: правила оформлення, вартість і де купити поліс ВЗР онлайн?