Як правильно вирощувати бройлерів в домашніх умовах: відео

 1. Як правильно доглядати за курчатами
 2. Як правильно скласти раціон бройлерів

Зміст статті

Бройлери - це м'ясні породи свійських птиць. Їх в промислових масштабах вирощують на спеціалізованих фермерських господарствах, так і на домашніх подвір'ях вони відмінно прижилися. Батьківщиною перших бройлерних порід птиці є Америка, але в останні роки селекціонери вивели продуктивні види, які характеризуються великою продуктивністю. За короткий час 1.5-2 місяці вага бройлерів досягає 2-2.5 кг. М'ясо у них ніжне, дієтичне з відмінними смаковими якостями.

Бройлерні кури значно перевершують у всьому звичайних Бройлерні кури значно перевершують у всьому звичайних. У віці 2 місяців її вага ледве сягає 750-800 грам. Присутність їх на присадибній ділянці забезпечить якісним м'ясним продуктом навіть найбільшу родину, а при великому бажанні птицю можна вирощувати на продаж.

Основні характеристики і зовнішні ознаки бройлера:

 • велика туша;
 • хороший вагу -4-6 кг;
 • незначна несучість;
 • сильні ноги, компактне тулуб;
 • переважно біле забарвлення пера.

Розведення бройлерів в домашніх умовах, звичайно, трудомісткий, але не складний процес. Якщо дотримуватися певних правил і рекомендацій досвідчених фермерів, можна отримати хороші результати. У загальних рисах перше знайомство можна здійснити, подивившись дане відео.

Вирощування бройлерів-відео

Буде правильно, перш ніж приступити до питань вирощування, визначиться для початку, як йтиме питання з молодняком. Є два шляхи:

 • купити молодняк (можна придбати добових курчат або підрощених);
 • вивести бройлерів в домашньому інкубаторі.

Якщо вирішено скористатися інкубатором, то слід подбати про якісне заплідненому яйці, його краще придбати на спеціалізованих фермах, де під наглядом досвідчених фахівців, виконуються всі вимоги і умови для отримання якісного яйця для виведення бройлерів.

Як правильно доглядати за курчатами

До появи курчат на вашій присадибній ділянці необхідно здійснити невеликі підготовчі роботи. Найперше, що слід зробити, це визначити приміщення для утримання молодняку ​​і обладнати його. Практикують як підлогове утримання, так і в спеціальних клітинах, їх можна зробити самостійно. Детальніше, покрокову інструкцію дивіться на відео.

Як зробити клітку своїми руками-відео.

В обох варіантах важливо забезпечити температурний режим і можливість провітрювання, а також захист від протягів. Добовий молодняк необхідно вирощувати при температурі 30-28 градусів, з п'яти днів можна знизити до 26-24, далі в міру того, як птах підростає, її знижують.

При підлоговому утриманні приділяється особлива увага підстилці, найкраще використовувати дерев'яне покриття, яке потім затьмарюється соломою або тирсою, при невеликих кількостях голів, використовують тканину. Підстилку постійно оновлюють, у міру її забруднення.

У приміщенні де знаходиться молодняк встановлюють штучне освітлення. Лампи розміщують над годівницями. У перші дні рекомендовано використовувати великі червоні або білі лампи, у міру дорослішання птиці переходити на звичайні в 100Вт.

Для вирощування бройлерів в домашніх умовах в малих кількостях, для забезпечення м'ясом себе і своєї сім'ї, для добових курчат цілком підійдуть картонні коробки або дерев'яні ящики, а в тижневому віці, їх можна опускати на підлогу, відгородивши їх територію.

Підводимо підсумок, в приміщенні де знаходиться птах має бути тепло, сухо, чисто і досить місця. Ці умови одне з важливих моментів при вирощуванні бройлерів.

Зупинимося детальніше на способах утримання бройлерів в домашніх умови.

Клітинний спосіб змісту полягає в тому, що птахів поміщають в спеціально підготовлені клітини з розрахунку малюки -16 штук на квадратний метр, дорослі кури на відгодівлі -8 штук на квадратний метр. Бройлерам не потрібно простору для вигулу, тому закритий тип вирощування не впливає на ріст і набір маси, а навпаки йому сприяє. При великих обсягах поголів'я, клітинне утримання має і таке важливе перевагу, як обмежений доступ до різних партій. Якщо раптом, трапиться неприємність, і захворіє птах, то ареол поширення хвороби буде обмежений кліткою.

Виготовити клітини можна самостійно, таким чином мінімізувати свої витрати на придбання вже готових. Важливо, усвідомлювати, що клітини з птахом розміщуються в холодну пору року в добре провітрюваному і обігрівається, влітку їх можна встановлювати прямо на вулиці, передбачивши навіс, який буде закривати їх від дощу і палючого сонця.

Досвідчені птахівники рекомендують не використовувати великі клітини, максимум на 30-35 голів, і віддають перевагу вирощуванню кросів у весняно-літній період, так як в цей час витрати на обігрів мінімальні. Але дана птах цілком підходить і для цілорічного відгодівлі, головне забезпечити дотримання всіх вимог.

Для клітини знадобляться наступні матеріали:

 • металева сітка і листи;
 • армирующие пластини;
 • Листи ДВП, рейковий матеріал;
 • Шурупи або цвяхи.

При виготовленні клітки необхідно врахувати, що загальне навантаження на неї буде становити не менше 30 кг, тому обраний матеріал і конструкція повинні бути міцними. Дуже зручно переміщати клітини, якщо передбачити до них коліщатка.

Креслення клітин можна знайти в інтернеті, їх там представлена ​​велика кількість, а також подивіться дане відео.

Клітинне зміст бройлерів-відео

Тепер кілька рядків про самому догляді за курчатами в домашніх умовах. Світло, він повинен з моменту народження і до трьох тижнів горіти постійно, 24 години на добу, далі його вимкнуть по -намного, але світловий день для бройлера повинен бути не менше 17 годин. Наступний момент - вологість. У приміщенні вона не повинна бути вище 70% і нижче 60%. Перехід за ці межі хоч в одну, хоч в іншу сторони негативно позначається на стані курей.

Великим плюсом кліткового утримання в домашніх умовах є можливість вирощувати м'ясних курей на невеликих площах, наприклад, на дачі. За клітинами зручно доглядати, вони обладнані спеціальним піддоном, що дозволяє легко прибирати послід. Корм і вода знаходяться зовні, кури самі виставляють голови в пошуках їжі, така конструкція скорочує витрату корму (він не розсипається під ноги птиці), запобігає расхлюпиваніе води, тим самим оберігаючи курчат від намокання. Так, і ще, витрати на виготовлення клітин будуть, звичайно, але вони окупляться досить швидко, та й готове вироби прекрасно підійде для багаторазового використання.

Що ж таке підлогове утримання і все його важливі моменти розглянемо далі. Всі ми знайомі з простими істинами фізики, тому знаємо, що температура повітря внизу, в нашому випадку, на підлозі, значно нижче, ніж на певній відстані від підлоги. Для підтримки потрібної температури, а це як було сказано вище від 30 градусів в перші дні і поступове зниження до 17 (4-5 тижнів), необхідно забезпечити:

 • Теплий і сухий підлогу. Для цього якщо він у вас цементний, його застеляють дерев'яним покриттям, яке посипається тонким шаром вапна (вона і дезінфікує, і просушує), потім все покривається товстим шаром соломи, торфу, сіна, стружки, яка підлягає заміні у міру забруднення і намокання;
 • Освітлення, обігрів. Слід передбачити лампи (як джерело світла і додаткового тепла), каміни або піч;
 • Умови для годування птиці. Варіантів годівниць і поїлок для птахів дуже багато. Важливо розмішати їх на піддоні, щоб менше мокла і загрязнялась підстилка.

При утриманні бройлерів, необхідно забезпечити їм безпеку. Вони дуже полохливі, можуть збиватися в зграї, тим самим покалічити себе і навіть подушити. Виключіть проникнення на їх територію кішок, собак, щурів і мишей. Візуально ознайомитися з покриттям змістом можна, якщо подивитися відео.

Підлогове утримання -відео:

Який спосіб утримання бройлерів в домашніх умовах вибирати вам, вивчивши свої можливості. Обидва сприяють продуктивному вирощуванню поголів'я.

Як правильно скласти раціон бройлерів

Що б виростити бройлерів в домашніх умовах, крім розміщення, їх необхідно правильно годувати. Саме від повноцінного раціону багато в чому залежить швидкість росту і набору м'яса.

Їдять вони багато і часто. Маленьких курчат годують 8-10 раз на добу, їжа їм потрібна навіть вночі.

У добовому віці курчат годують вареним пшоном з дрібно нарізаним вареним яйцем. Поступово додаючи в раціон (на 5 день) нарубані листя цибулі, кульбаби, деревію і іншої зелені. У тижневому віці слід додавати вітаміни. А для кращого травлення крейда, пісок, розтерті черепашки повинні стати постійними в раціоні курчат. Гарному росту птиці в домашніх умовах сприяє молочна продукція. З великим апетитом поглинається сир, кисле молоко, сироватка.

У домашніх умовах для відгодівлі можна застосовувати спеціалізовані корми. Які повністю збалансовані, насичені мікро і макроелементами, і мінеральними добавками, а також відповідають віковим особливостям курчат і дорослих курей.

Які повністю збалансовані, насичені мікро і макроелементами, і мінеральними добавками, а також відповідають віковим особливостям курчат і дорослих курей

М'ясні породи курей не вибагливі в їжі, але не переносять зіпсовану і закисший їжу. Тому годувати їх краще малими порціями, щоб їжа вся з'їдає. Вода для пиття повинна бути чиста і свіжа.

Ще один важливий момент, який не можна ігнорувати. Щоб виростити курчат в домашніх умовах до дорослої птиці без втрат, з першого дня життя їх необхідно випоювати і прокопувати спеціальними ліками, які захистять їх від різних інфекційних захворювань. У будь-якій ветеринарній аптеці можна отримати консультацію які препарати необхідні і як їх давати, досить часта можна зустріти вже готову аптечку, з повним набором необхідних ліків і докладною інструкцією як правильно їх давати молодняку.

Зміст бройлерів в домашніх умовах досить таки не складне заняття, певні клопоти будуть, але вони виправдані, адже за короткий термін можна забезпечити свою сім'ю якісним м'ясом або ж виростити птицю на продаж, до того ж зробити це можна навіть на дачі.