Перепелиці розведення в домашніх умовах поради

 1. Чим годувати перепелів
 2. Перепілки догляд і утримання будинку
 3. Пристрій перепелятника - корисні поради
 4. Клітки для перепілок
 5. Часті хвороби перепілок


Будь-який бажаючий може почати вирощування перепілок в своєму домашньому господарстві. В принципі, вони не вимагають особливого догляду.

 • Для перепілок не потрібно ніяких спеціальних умов для вирощування, розведення та отримання яєць.
 • Птахи не хворіють більшістю захворювань, можуть розмножуватися навіть у тісних клітках.

Також для людей, що займаються такою справою, як вирощування перепілок, є ще одна вигода - міцне здоров'я сім'ї та близьких людей, адже перепелині яйця - це дуже корисний, гіпоалергенний продукт.

Варто відзначити, що продукція, що отримується в ході розведення пташок, користується великим попитом.

У більшості випадків для розведення береться така порода, як японський перепел - цей птах починає нестися на 40-45 день свого життя.

Погодьтеся, дуже непогано вже через місяць отримати винагороду за свою працю у вигляді десятків перепелиних яєць.

Чим годувати перепелів

У початківців фермерів завжди виникає питання, чим годувати перепілок.
У початківців фермерів завжди виникає питання, чим годувати перепілок Пташенятам потрібен спеціальний раціон, що включає протеїн, що сприяє зростанню і зміцненню імунітету.

 1. Починати годування пташенят слід з дрібно нарізану відварених яєць, які насипаються в широку, бажано плоску посуд.
 2. Поступово потрібно ввести кукурудзяну крупу і сирок, а також спеціалізований корм для щойно вилупилися курчат.
 3. Поїти пташенят потрібно тільки кип'яченою водою, налитої в вакуумну поїлку, додаючи перші три дні після вилуплення розчин легкого антибіотика - левоміцетину.
 4. Після тижня життя пташкам починають давати комбікорм, призначений тільки для курчат, а через три тижні перепілки переходять на раціон дорослих особин.

Після тижня життя пташкам починають давати комбікорм, призначений тільки для курчат, а через три тижні перепілки переходять на раціон дорослих особин

Корм для перепілок старшого віку - це готова суміш злаків, яку також дають курям і іншим домашнім птахам.

Однак потрібно додавати, потрібні для росту і здоров'я, продукти:

 • кісткову або рибну муку (два-три дні на тиждень);
 • вапно або крейда;
 • дренаж і шкаралупу від яєць.

Для різноманітності харчування також добре підійдуть порізана зелень, відварна картопля, свіжі дрібно нарізані овочі, соняшникове насіння, зернові відходи.

Час годування краще дотримуватися одне і те ж - три або два рази на день, розраховуючи корм по 30 грам на одну перепілку.

Щоб клітина не брудні, і корми йшло менше, ставити годівниці потрібно за межами житла птахів, але на такій відстані, щоб кожна могла дотягнутися до своєї їжі.

Перепілки догляд і утримання будинку

Перепелиці розведення в домашніх умовах

Почавши розведення яйценосних перепелів, кожен фермер стикається з питанням про те, як доглядати за перепілки.

 1. Найголовнішим є дотримання температурного режиму, який підтримується в місці знаходження пташок.
 2. Постійна температура в місці утримання птахів повинна бути не менше 18С °, а максимальна температура досягає 24С °.
 3. Не можна допускати перепадів в даному режимі, так як продуктивність птахів відразу ж почне падати, а при температурі повітря нижче 5С ° перепілки помруть. Якщо ж в місці, де мешкають вихованці, буде жарко 25С ° і більше, то вони почнуть скидати оперення.

Щоб пташки відчували себе максимально комфортно, є два варіанти забезпечення їх житлом. Або купити готові клітини для домашніх птахів, або змайструвати їх самостійно.
Щоб пташки відчували себе максимально комфортно, є два варіанти забезпечення їх житлом Бувалі фермери рекомендують другий варіант, так як це зовсім нескладно і клітина буде саме такою, яка потрібна перепілки - ні більше, ні менше.

Пристрій перепелятника - корисні поради

Якщо приплив трохи, цілком може вистачити маленького приміщення, навіть балкона. Але для якщо перепілок кілька сотень, необхідно облаштувати під пташник окреме приміщення.

 • Зручніше розмежувати простір по зонам - передбачте брудерное, клітинні, робоче приміщення для зберігання кормів.
 • Забезпечте автоматичну подачу води. Також буде не зайвим висновок води на вулицю, де можна помити клітини і піддони, які не розводячи бруд в приміщенні.
 • Не обійтися без електрики - воно стане в нагоді для обігріву в холодну пору року.
 • Хвіртка з сіткою, встановлена ​​поруч із вхідними дверима в перепелятник, допоможе захистити птахів від собак та інших домашніх тварин.
 • Для підтримки чистоти необхідно проводити генеральне прибирання кожні 5-7 днів.

Клітки для перепілок

схема:

 • каркас клітини повинен бути з оцинкованої сітки або на крайній випадок зроблений з металу;
 • проміжки між прутами повинні бути такого розміру, щоб перепілка могла просунути тільки голову. Це потрібно дотримати для того, щоб при годуванні птах діставала до годівниці, яку поміщають за площею клітини для економії корму і дотримання чистоти;
 • перепілки вміють стрибати, тому, щоб вихованець не розбив собі голову, висота її житла не повинна бути менше 20 см;
 • в клітці має бути два лотка: окремий для яєць і окремий для посліду. Якщо цього не передбачити, то яйця будуть бруднитися і з'явитися можливість появи інфекцій.

Якщо цього не передбачити, то яйця будуть бруднитися і з'явитися можливість появи інфекцій

Так як клітина - це довічне житло для перепелиці, не варто економити на її придбання і купувати вживані речі. Навіть після санітарної обробки не можна бути впевненим у повному знищенні шкідливих бактерій і мікробів.

Щоб перепілка не отримувала травми, перебуваючи в клітці, потрібно дотриматися всіх вимог безпеки при її виготовленні - висока, надійна, щоб птах не могла висунути з неї нічого, крім голови для отримання харчування.

Часті хвороби перепілок

На жаль, навіть при правильному догляді і вирощуванні, кожен фермер може зіткнутися з проблемами, пов'язаними зі здоров'ям однієї або декількох особин.

Домашні перепела позбавлені багатьох пташиних недуг, проте є кілька загальних факторів, які можуть викликати захворювання.

Існує кілька причин, за якими перепілки не несуть яйця.

 1. Неправильний режим освітлення. Світловий день для перепелів повинен бути близько 18 годин, при цьому занадто яскраве світло дратує птахів. Вони відчувають себе погано, тому можуть знижуватися показники несучості.
 2. Холод в приміщенні. Комфортна для перепелів температура - близько + 20C. Якщо в перепелятника прохолодніше, не варто чекати від птахів хороших результатів.
 3. Незбалансоване харчування. Птахи перестають нестися нерідко при переході з одного корму на інший. Ця ситуація для перепілок є стресовою, але як правило, проходить самостійно. Якщо причина в неякісному комбікормі, необхідно його змінити.
 4. Стрес. Може бути викликаний перенаселенням клітини або довгої транспортуванням. У першому випадку необхідно розширити простір для птахів, а в другому трохи почекати - через пару тижнів перепілка заспокоїться.
 5. Зміна самця в стаді. В такому випадку птахи можуть не нести яйця близько 6 днів.
 6. Захворювання і травми. Тут особливо варто виділити наступні проблеми:
 • Випадання яйцевода - може бути викликано нестачею вітамінів. Проконсультуйтеся з ветлікарем, який вітаміни і мікроелементи для відновлення обміну речовин.
 • Травми - у перепілок можливі в результаті падіння з висоти понад півметра, через бійки між собою, а також від різких рухів людини, гучних звуків. Якщо птах поранилася, обробіть місце зеленкою або йодом. До повного одужання вона повинна знаходитися в окремій клітці.
 • Линька - в приватних господарствах рекомендується в даній ситуації оновити стадо.

Якщо ви помітили, що одна або кілька перепілок почали хворіти або сталося випадання яйцевода, краще не затягувати і звернутися до фахівця - кваліфікованого ветеринара Якщо ви помітили, що одна або кілька перепілок почали хворіти або сталося випадання яйцевода, краще не затягувати і звернутися до фахівця - кваліфікованого ветеринара.

Якщо застосовувати на практиці всі перераховані вище рекомендації з розведення та вирощування яйценесущіх перепілок, то ви можете стати успішним бізнесменом, який забезпечить споживача смачним м'ясом і корисними для здоров'я перепелиними яйцями.