Розведення, утримання та вирощування бройлерів в домашніх умовах і в клітинах: опис з відео

 1. вирощування
 2. Умови утримання
 3. годування
 4. Для бізнесу

Як відомо бройлерів називають курей виключно м'ясних порід. Тобто такі кури дуже рідко доживають до початку несучості і тримають їх виключно на м'ясо. Якщо порівнювати їх з яєчно-м'ясний птахом або яєчної, то виникає питання, чи рентабельно вирощування бройлерів в домашніх умовах? Відповідь на нього читайте далі в статті.

вирощування

Бройлери - це м'ясні породи курей. Їх характерною рисою є велике будова тіла і швидке зростання. Так, при правильному годуванні, в 50-ти денному віці вага тушки такої птиці складе від півтора до двох кілограм. А якщо брати звичайну курку, то в такому ж віці вага її тушки буде не більше 700 грам. Як бачимо різниця досить велика.

Розведення бройлерів - досить привабливий і прибутковий бізнес. А от чи варто їм займатися вдома? Скажу прямо, а чому б і не зайнятися ?! Багато вже спробували і ніхто з них поки не скаржиться.

Так давайте розберемося у всіх тонкощах домашнього розведення курей, а також в тому, чи можна перетворити це в прибутковий бізнес? Для цього нам потрібно знати, які м'ясні кури найлегше розводити, чим їх годувати і як їх утримувати? На кожен з цих питань ми постараємося дати докладні відповіді або, хоча б порадимо, де їх можна знайти. А крім того, ви зможете більш детально ознайомитися з вирощуванням курей в нижче наведеному відео.

Умови утримання

Бройлери набагато більш вимогливими, ніж звичайна курка. Для їх хорошого і швидкого зростання потрібні правильний і калорійний раціон харчування і відповідні умови утримання. Про раціоні поговоримо трохи пізніше, а зараз кілька слів про головні особливості вирощування. Отже, приступимо:

 • При утриманні одноденних курчат, потрібно пам'ятати, в приміщенні, де вони знаходяться, має бути приблизно 30 градусів Цельсія. Потім, перші два тижні їм потрібно постійне освітлення. Це через те, що курчата в цей період інтенсивно ростуть і набирають вагу. Тому вони постійно їдять і пересуваються, а в темряві робити цього курчата не зможуть.

Тому вони постійно їдять і пересуваються, а в темряві робити цього курчата не зможуть

 • Через два тижні температуру в приміщенні поступово знижують до 20 градусів Цельсія. Також кожну добу починають робити чергування дня і ночі. Період такого чергування - кожні дві години.
 • Утримувати бройлерів потрібно в чистому і добре провітрюваному приміщенні. Найкращим варіантом буде клітинне зміст. Але можна їх утримувати і в сараї на підлозі, головне, щоб температура в приміщенні була та, що потрібно.
 • Клітинне вирощування оптимальне для бройлерів, адже вони не бояться тісноти. На 1 м кв. можуть розміститися до 18 курчат і до 9-10 дорослих особин. також при утриманні курей в клітинах потрібна хороша вентиляція.
 • При підлоговому утриманні для птахів відгороджують місце. Роблять м'яку підстилку з подрібненої соломи або сіна, яку варто завжди тримати в чистоті. У міру зростання бройлерів, просто збільшують загін. За відгуками досвідчених птахівників на 6 м кв. легко можна розмістити 50 голів дорослої птиці. При такому змісті рекомендують розводити курей тільки в теплий період року.

При такому змісті рекомендують розводити курей тільки в теплий період року

 • Іноді при підлоговому вигляді утримання бройлерів розводять і взимку. Дуже непогано буде, якщо у вас є невелика теплиця. Тоді в ній взимку курям можна відгородити невеликий загін. Завдяки тепличних умов стежити за температурою не складе особливих труднощів. Знову ж головне не забути про хорошу вентиляцію.
 • Дуже важливу роль відіграє підтримка постійної чистоти, адже бройлери ведуть малорухливий спосіб життя. Якщо не стежити за чистотою, птиця швидко захворіє і може навіть померти.

Як бачимо, створити правильні умови для вирощування курей м'ясних порід не так вже й складно. А головне те, що їх легко розводити. Не забувайте, що вигулювати бройлерів в літніх загонах не бажано. Адже такий вигул може пригальмувати зростання птиці, а до того ж вона ще може набратися паразитів. Варто сказати що при клітинному змісті, клітини для бройлерів мають свої конструктивні особливості та їх все потрібно врахувати.

годування

Першим важливим фактором, про який небажано забувати, є те, що корм у м'ясних курей повинен бути завжди. Також вони завжди повинні мати безперешкодний доступ до нього. Адже для швидкого росту їм потрібно постійне харчування і тепло. Якщо про другому умови вже говорилося вище, то зараз поговоримо саме про харчування. Воно повинно бути максимально збалансованим і поживним, адже тільки тоді ми зможемо домогтися гарних результатів за короткий відрізок часу.

З перших днів курчат бройлерів можна годувати, як і інших курчат. Їх раціон складуть варені яйця, пшоно, роздроблену пшеничну крупу та ін. З третього дня в їх раціон додають зелень, яку в подрібненому вигляді додають в мішанки. Також в цьому віці можна проспіваємо курчат слабким розчином перманганату калію. Потім ще додають в корм трав'яне борошно від 3 г до 5 г на 1 птицю.

У віці п'яти днів обов'язково проспіваємо курчат тривитамин. Далі до складу мешанок потроху подмешивается крейда, черепашки і кісткове борошно. Це незамінні джерела мінералів для птиці. Але варто пам'ятати, що підмішувати простий пісок в корм категорично не можна. Обов'язковими складовими мешанок повинні бути подрібнені зерна вівса, ячменю, а також кукурудзи.

Також можна підмішувати в корм харчові відходи з кухні. Цілісне зерно дають птиці починаючи з одного місяця. Ще дуже корисним буде, якщо в мішанки додавати пекарські дріжджі. Перед цим їх потрібно розвести в невеликій кількості теплої води. Корм у курей завжди повинен бути в надлишку, але також він не повинен застоюватися і протухати.

Що робити, якщо ми спробували розводити бройлерів будинку і вирішили почати свій невеликий бізнес? Тоді в першу чергу нам потрібен хороший бізнес-план. Потім визначитися з кількістю птиці, яке будемо утримувати. А виходячи з цього, потрібно підібрати максимально вигідний раціон харчування.

Для прибуткового бізнес-плану відмінним варіантом буде використання вже готових заводських кормів для бройлерів. Всього їх існує кілька видів. Для курчат добре підійде «Стартовий», а потім «Відгодівельний». Всі ці готові корми вже містять потрібні білки, вітаміни і мінерали, тому додавати в них нічого не потрібно. Бройлери ростуть на них, як на дріжджах.

Для бізнесу

Вже досвідчені бізнесмени рекомендують годувати бройлерів з самого початку заводськими комбікормами для м'ясних порід птиці. Саме завдяки їм починати забій курей можна вже на 40-45 дні їх життя, а також, завдяки їм падіж птиці зведеться до мінімуму. Тушка сорокаденний птаха буде приблизно 2-2,5 кг, що відповідає найбільш частому ринковому попиту. Також забій потрібно закінчити до віку 55 днів птиці, адже довше тримати таку курку нерентабельно.

Жива вага бройлера в віці 50 днів складе приблизно 4 кг. Потрібно також пам'ятати, що після 50-ти денного віку м'ясо в рази втрачає свої дієтичні якості. Ще для економії з 21-25 дня життя бройлерів рекомендують переводити на кукурудзу. М'ясо такої птиці буде не блідо-рожевим, а з насиченим жовтуватим відтінком. Саме такого кольору тушки найбільш затребувані на ринку.

Як бачимо, містити і вирощувати таких курей будинку можна, але для цього потрібно дотримуватися деяких правил з утримання і годівлі птиці. Також таке заняття може легко перерости в досить прибутковий бізнес. Яким легко можна займатися в теплі сезони, а при створенні необхідних умов - круглий рік. Ще, під кінець, можна сказати, що для домашнього бізнесу найкраще підходять різні заводські кроси бройлерів.

Відео «Вирощування бройлерів» від Олени Тимченко

Якщо порівнювати їх з яєчно-м'ясний птахом або яєчної, то виникає питання, чи рентабельно вирощування бройлерів в домашніх умовах?
А от чи варто їм займатися вдома?
Скажу прямо, а чому б і не зайнятися ?
Так давайте розберемося у всіх тонкощах домашнього розведення курей, а також в тому, чи можна перетворити це в прибутковий бізнес?
Для цього нам потрібно знати, які м'ясні кури найлегше розводити, чим їх годувати і як їх утримувати?
Що робити, якщо ми спробували розводити бройлерів будинку і вирішили почати свій невеликий бізнес?