Вирощування бройлерів в домашніх умовах

 1. Як виростити бройлерів в домашніх умовах?
 2. Догляд та утримання курей бройлерів
 3. Годування бройлерів в домашніх умовах
 4. Розведення бройлерів в домашніх умовах як бізнес
 5. організація бізнесу
 6. Чи необхідна реєстрація?
 7. Реалізація продукції
 8. Зміст бройлерів в домашніх умовах
 9. Причини смертності курчат
 10. процес забою

Бройлерні кури - це кури м'ясних порід, які в окремих випадках доживають до стадії несучості Бройлерні кури - це кури м'ясних порід, які в окремих випадках доживають до стадії несучості. Їх розводять тільки на м'ясо.

Цей бізнес значно відрізняється від розведення в домашніх умовах курей несучок і потребує особливого підходу. Розглянемо підводні камені і основні нюанси розведення і вирощування бройлерів.

Як виростити бройлерів в домашніх умовах?

Бройлери - це досить великі кури, які характеризують швидким набором і зростанням ваги Бройлери - це досить великі кури, які характеризують швидким набором і зростанням ваги. У віці 50 днів середня птах важить близько 1,8-2 кг, причому маса тушки звичайної курки не більше 750 гр. М'ясо бройлерів має відмінні смакові якості і дуже ніжне.

Хоча вони ростуть активно, і виростити їх цілком можливо за сезон, більшість людей не хочуть з ними зв'язуватися, знаючи, яка це примхлива птиця. Насправді, якщо дотримуватися інструкції і виконувати всі рекомендації, то можна організувати хороший домашній бізнес.

Догляд та утримання курей бройлерів

Для швидкого набору маси і зростання курчата потребують збалансованому та повноцінному харчуванні, а також відповідних умовах утримання Для швидкого набору маси і зростання курчата потребують збалансованому та повноцінному харчуванні, а також відповідних умовах утримання. Температура приміщення в перші 14 днів повинна бути приблизно + 30-33С, освітлення потрібно регулярне. Курчата з перших днів починають активно рости, тому вони весь час знаходяться в русі і їдять, а в темряві це робити вони не можуть.

Через два тижні температуру потихеньку опускають до + 20С, ніч і день починають чергувати кожні 2 години. Є два способи вирощування в домашніх умовах бройлерів - підлогове і клітинне.

Клітинне вирощування - найбільш зручний спосіб. Основна перевага бройлерів полягає в тому, що їм не страшна тіснота. З віком бройлер стає дуже рухливим на відміну від звичайних курей. Площа клітини для розміщення птахів може бути будь-який, на один квадратний метр можна помістити приблизно 20 курчат або 9-10 дорослих особин.

Під час підлогового утримання необхідно організувати м'яку підстилку з соломи або сіна, яка зобов'язана регулярно замінюватися. Якщо ви у вас немає достатньої площі, то на 7 м² можна розмістити приблизно 50 дорослих курок бройлерів.

У домашніх умовах найчастіше бройлерів розводять в теплу пору. Так як за сезон можна виростити дорослу птицю і реалізувати продукцію. Причому також прийнятно вирощування в зимовий час, найважливіше - це забезпечити повноцінне харчування, постійний підігрів і теплу підстилку.

Головною умовою під час розведення бройлерів є вентиляція і чистота. Оскільки цей вид птаха досить примхливий у вирощуванні, має малорухливий спосіб життя, то постійно брудне приміщення без циркуляції свіжого повітря може привести до ряду хвороб.

Особливість в домашніх умовах вирощування бройлерів полягає в тому, що для цих курей вигул небажаний, оскільки це може призводити до появи паразитів, а також сповільнити їх зростання.

Під час планування цього бізнесу потрібно придбати таке обладнання:

 • поїлки;
 • клітини (під час кліткового утримання);
 • інкубатор;
 • годівниці;
 • обігрівач;
 • термометр;
 • відсаджувальні клітини для хворих курчат ;
 • лампи;
 • ящики для підготовки і зберігання кормів;
 • тару для збору посліду;
 • віник.

Яйця в домашніх умовах інкубувати цілком можливо, для чого не треба купувати складне і дороге обладнання. На ринку існує величезний вибір домашніх інкубаторів. Під час вивчення літератури будь-який бажаючий зможе поступово звикнути до процесу інкубації. Для чого підбирають яйця, без каламутності, відколів, вм'ятин овальної форми.

Годування бройлерів в домашніх умовах

Ці кури досить вибагливі і вимогливі до годівлі Ці кури досить вибагливі і вимогливі до годівлі. Корм зобов'язаний в собі містити всі корисні вітаміни, мікроелементи, які знаходяться в складі додаткових підгодовувань або комбікорми. Лише повноцінне харчування дозволить домогтися гарних результатів за невеликий відрізок часу. Як виростити курчат в домашніх умовах?

Основне правило - корм зобов'язаний бути постійно. Будь курча зобов'язаний мати доступ до корму в будь-який час, оскільки для активного зростання необхідна їжа.

Раціон годівлі тільки вилупилися курчат від інших не відрізняється. Їх можна годувати спеціалізованими кормами. У перший тиждень при вирощуванні курчат в домашніх умовах можна додавати пшеничну крупу, пшоно, дрібне варені яйця. Починаючи з третього дня в каші можна поступово додавати свіжу зелень. Можна також час від часу додавати трав'яне борошно. Більшість фахівців радять у віці 3-х днів курчат проспіваємо легким розчином перманганату калію.

Коли курчата доживають до 5 днів, то кожного необхідно проспіваємо тривитамин (можна купити в будь-якій ветеринарній аптеці). Після в годування додають невелику кількість кісткового борошна, крейди або черепашок. Вони є для бройлерів джерелом корисних речовин.

Але не забувайте, що заборонено додавати пісок, як під час розведення індиків. В подальшому каші зобов'язані утримувати подрібнену кукурудзу, овес, ячмінь або пшеницю. Також в домашніх умовах бройлерів можна годувати кухонними харчовими відходами.

Цілісне зерно починати давати можна з одного місяця. Також в цьому віці корисно в корм додавати дріжджі. Для чого їх розбавляють у воді і змішують з крупою.

рекомендація: Корм у бройлерів зобов'язаний бути постійно, але бажано йому не давати застоюватися. Протухлі каші можуть привести до ряду захворювань.

Для того щоб раціон був повноцінним, можна застосовувати вже спеціально зроблену заводську кормову основу. У віці одного місяця для курчат краще купувати «Стартовий корм», після поступово переходити на «Відгодівельний». Цей корм збалансований, і в нього нічого додавати не потрібно.

Бройлери, незважаючи на своє активне зростання, вживають трохи їжі. Для розрахунку та придбання кормової основи необхідно розраховувати на одну особину 2,5 кг откормочной суміші і 1 кг комбікорму.

Уважно перевіряйте виробника кормів. Незбалансований і неправильний склад призведе до множинам хвороб і високу смертність курей.

Розведення бройлерів в домашніх умовах як бізнес

Кожен бізнес буде залежати від кількості споживчого попиту, а також в цілому від стану економіки країни Кожен бізнес буде залежати від кількості споживчого попиту, а також в цілому від стану економіки країни.

Зміст в домашніх умовах бройлерів актуально навіть за часів кризи, оскільки люди ніколи не перестануть купувати їжу. При цьому куряче м'ясо набагато дешевше яловичини або свинини, це робить бізнес популярним і затребуваним.

організація бізнесу

Коли ви хочете організувати свою справу, розглядаєте прибуткові варіанти бізнесу, то для початку побудуйте приблизний план дій і можливого доходу, зважте всі «плюси» і «мінуси», і лише потім приймайте остаточне рішення Коли ви хочете організувати свою справу, розглядаєте прибуткові варіанти бізнесу, то для початку побудуйте приблизний план дій і можливого доходу, зважте всі «плюси» і «мінуси», і лише потім приймайте остаточне рішення.

Бізнес-план повинен складатися з таких пунктів:

 • аналіз рівня конкуренції між виробниками м'ясної продукції, споживчого ринку, попиту;
 • вибір способу утримання бройлерів;
 • спорудження і обладнання курника;
 • підготовка кормової основи;
 • реєстрація бізнесу, збір дозвільних документів;
 • організація продажів, пошук споживачів.

Професійні заводчики курей радять бройлерів годувати заводським комбікормом, при цьому перевагу слід віддавати кормів саме для м'ясних порід Професійні заводчики курей радять бройлерів годувати заводським комбікормом, при цьому перевагу слід віддавати кормів саме для м'ясних порід. Під час правильного утримання та харчування забій можна починати робити вже на 50 день життя птахів. У цей час вони можуть досягати до 4 кг, тушка має масу близько 1,8-2,2 кг, це сприяє найбільш затребуваним споживчому попиту. Радять завершити забій до віку курей 60 днів, в іншому випадку витрати на подальше утримання зроблять нерентабельним бізнес. Не забувайте, що після 50 днів м'ясо починає втрачати свої дієтичні властивості.

Рекомендація: З 22-24 дня життя птахів бажано перевести на кукурудзу, за рахунок цього м'ясо буде не яскраво-жовтого кольору, а ніжно-рожевим. Саме цього відтінку м'ясо найбільш затребуване у споживачів.

Чи необхідна реєстрація?

Для людей, які лише шукають ідеї для домашнього бізнесу з мінімальними капіталовкладеннями і хочуть розвиватися в галузі птахівництва, на початковому етапі не потрібно реєструвати юридичну особу або ВП. Для незначних обсягів продажів тушок на ярмарку або друзям досить організувати підсобне особисте господарство. У цьому випадку не буде потрібно здавати регулярну звітність та сплачувати податки.

Під час більш масштабного обороту з постійними споживачами продукції оптом для укладення контрактів можна зробити реєстрацію в якості індивідуального підприємця. Процедура реєстрації відбувається за п'ять робочих днів і зажадає мінімум документів.

Реалізація продукції

Під час утримання в домашніх умовах бройлерів, як правило, продукцію реалізують на сільськогосподарських спеціалізованих ринках Під час утримання в домашніх умовах бройлерів, як правило, продукцію реалізують на сільськогосподарських спеціалізованих ринках. Під час більш масштабного бізнесу укладають контракти на оптовий продаж з торговими мережами, магазинами, супермаркетами, а також закладами громадського харчування (ресторани, кафе, закусочні).

Більшість підприємців реалізують тушки для одиночних споживачів, розміщуючи інформацію в газеті або в інтернеті на дошці оголошень.

Крім м'яса, потрібно відшукати нерегулярні канали продажу супутньої продукції - перо і субпродукти. Коли ви ведете господарство на дачі, то можна застосовувати курячий послід для добрива або ж домовитися про його продаж з сусідніми фермерами, ділянками.

Зміст бройлерів в домашніх умовах

У домашніх умовах догляд, утримання та вирощування бройлерів - нескладні процеси, коли дотримуватися всі інструкції У домашніх умовах догляд, утримання та вирощування бройлерів - нескладні процеси, коли дотримуватися всі інструкції. Для їх утримання потрібен доступ до їжі, освітлення і тепло, тому збалансоване поєднання спокою, правильного годування і обігріву вже протягом декількох місяців забезпечать відмінний результат.

Щоб кури бройлери активніше набирали масу, не треба їм організовувати місце вигулу. Підвищена активність тільки шкодить птахам. Для інтенсивного розвитку необхідно їм забезпечити чергування ночі і дня - для чого організуйте переривчасте освітлення. Світло зобов'язаний включатися на дві години, після гаснути на цей же час.

Причини смертності курчат

Головна причина, чому більшість заводчиків не хочуть зв'язуватися з бройлерних курками - це підвищена смертність цих птахів Головна причина, чому більшість заводчиків не хочуть зв'язуватися з бройлерних курками - це підвищена смертність цих птахів. Однак не потрібно впадати у відчай - під час правильного дотримання всіх умов і вимог змісту можна повністю виключити смертність. Отже, причини смертності бройлерів:

 • незбалансоване і неправильне годування;
 • придбання слабких курчат, яких дуже важко в домашніх умовах виростити;
 • дуже яскраве освітлення протягом всього дня;
 • інфекція (щоб її не допустити, весь час прибирайте місце вирощування курей і уникайте застою повітря);
 • переохолодження (в перший місяць змісту температура менше + 30С або при подальшому розведенні + 20С).

Брудна клоака і оперення, млявість, бліді гребінці говорять про нездужанні курей. Коли ви побачили перші ознаки хвороби, то цю особину необхідно ізолювати від інших птахів і звернутися до ветеринара. Будь-які підозрілі курчат теж потрібно ізолювати і проспіваємо марганцівкою.

Під час придбання молодняку ​​необхідно поставитися уважно до вибору. У здорових курчат в міру м'який животик, чистий пух, блискучі ясні очі і вони досить реагують на дотик або шум, швидко бігають.

процес забою

Бажання купити запропонований товар залежить від товарного вигляду тушки, тому до забою птиці потрібно підходити дуже акуратно. Оптимальний варіант в домашніх умовах - відрубати сокирою птиці голову. Потім тушка на кілька секунд занурюється в окріп і Обскубують. Коли все правильно виконати, то перо буде з легкістю віддалятися і обскубування займе всього пару хвилин. Для видалення залишкових пір'я підготовлену птицю термічно обробляють і потім потрошать.

У домашніх умовах вирощування бройлерів може бути початком масштабного і прибуткового бізнесу. Найважливіше - враховувати всі особливості змісту цієї примхливої ​​птиці. Вона не потребує складного догляду, інтенсивно набирає вагу. Все, що необхідно для активного набору ваги - це спокій, правильний температурний режим, збалансоване правильне харчування і чергування світлового дня.

Як виростити бройлерів в домашніх умовах?
Як виростити бройлерів в домашніх умовах?
Як виростити курчат в домашніх умовах?
Чи необхідна реєстрація?