Вірш Висоцького оцінили в 200 тисяч євро

Принцеса французького кіно вирішила круто змінити своє життя. Багато, хто добре знає Марину Владі, кажуть, що 77-річна актриса вкрай зубожіла і їй просто нема на що жити, а тим більше утримувати маєток Мезон-Лаффит (в 20 км від Париж а), куди колись приїжджав Висоцький. Сама ж Владі скромно пояснює своє рішення тим, що їй самотньо у великому будинку. Він нагадує про тих, кого вона втратила, - родичів, друзів, близьких. Троє синів не хочуть переїжджати до матері: Володимир живе на Таїті, Петро і Ігор - в Піренеях ... Так чи інакше, Владі вирішила позбутися всього майна разом і переїхати в невелику квартиру з садом в передмісті Парижа Іврі-сюр-Сен.

На торги вона виставила все, що довгі роки трепетно ​​зберігала, - від бюстика Леніна до колекції книг та ікон, від берестяних шкатулок до ювелірних шедеврів, від весільних подарунків, щоденників, віршів і фотографій Висоцького до його посмертної маски і своєї «Золотої пальмової гілки» .

Незважаючи на те що на передаукціонній виставці багато французів зізнавалися, що не чули про Висоцького і їм більше цікава фігура і особисті речі французької актриси, саме російський актор і поет став центральним героєм торгів. Все, що пов'язано з ним, викликає величезний інтерес. Це стало зрозуміло відразу після продажу старовинних книг з бібліотеки Владі, коли в зал внесли малюнки Михайла Шемякіна.

Принцеса французького кіно вирішила круто змінити своє життя

Посмертна маска. Фото: catalogue.drouot.com

Художник, вимушений в 1970-і роки покинути СРСР, переїхав до Парижа, де дуже здружився з Висоцьким. Десятки робіт майстер присвятив одному. На більшості проданих творів є дарчі або вітальні написи, адресовані поетові. Наприклад, робота «Черепаха. Перевірити кольори », датована 1 976 роком. На ній в лівому нижньому кутку приписка: «Володю Висоцькому з повагою від Михайла Шемякіна». А на малюнку «Черево Парижа», який пішов з молотка за 3000 євро, напис: «Дорогий Володимир Висоцький ... Щасливого Різдва». Серед найдорожчих робіт Шемякіна виявився малюнок «Карнавал Санкт-Петербурга », Теж зроблений в подарунок Висоцькому. Він пішов за 4500 євро. І акварель «Собаки і дружина» з підписом «Для Володі Висоцького з любов'ю і захопленням», продана за 7500 євро.

Великий інтерес викликали фотографії Висоцького. Серед найдорожчих виявилася серія, зроблена на пробах до фільму «Катерина II і Пугачов», в якому Висоцький так і не зіграв. Серія фото пішла за 9500 євро. Саме ця постановка зв'язала Марину і Володимира. Спочатку відбувся фільм був спектаклем, який йшов в Театрі на Таганці під назвою «Пугачов». Після репетиції французьку актрису познайомили з акторами, зайнятими в спектаклі. Пізніше вона вирішила зіграти в парі з коханим, але проект не відбувся.

Один з ключових лотів аукціону - посмертна маска Володимира Висоцького - був проданий за 55 тисяч євро. Після смерті актора було зроблено три зліпка. Один для Юрія Любимова, другий - для Марини Владі, третій скульптор Юрій Васильєв, який зробив маски, залишив собі. Зараз вона зберігається в Музеї Висоцького на Таганці. А та, що до сьогоднішнього дня належала Марині, срібна на відміну від інших, тепер знайшла нового власника.

Найдорожчим лотом (на момент підписання номера) стала рукопис одного з останніх віршів Висоцького (на фото). Воно було продано в Парижі за 200 тисяч євро, хоча спочатку лот оцінювався в 10-15 тисяч євро. Напевно, це самий особистий лот аукціону: не випадково син поета Микита Висоцький назвав рядки, зроблені на листку паперу з позначками туристичного агентства, «прощальним віршем». Запис зроблено 11 червня 1980 року - незадовго до смерті Висоцького. Вірш присвячено Марини Владі. Поет пише коханої: «Я живий тобою ...»