Секонд-хенди в Україні: країну зробили звалищем для Європи, новини України, Оглядач

  1. Як працюють секонд-хенди в Україні
  2. Куди дівається одяг
  3. Чому секонди перемагають

В Україні за 10 років привезли по 24 кг поношеного одягу на кожного громадянина, включаючи заробітчан і немовлят. У країнах ЄС такі речі збирають у величезних баках посеред вулиць в якості благодійності, після спеціальні компанії продають їх по $ 1,1 за кг. Українцям же такий одяг дістається вже з націнкою до 800%.

Але якщо Європа таким чином позбавляється від сміття, то в Україні старий одяг віддати або переробити не можна. Тонни футболок, поношених штанів і дірявих штанів після свого останнього власника будуть ще близько 40 років валятися на звалищах.

OBOZREVATEL розібрався, як працюють і скільки заробляють секонд-хенди в Україні.

Як працюють секонд-хенди в Україні

Ящики з написом Charity clothes bin (урни для благодійної одягу) можна зустріти в більшості країн ЄС. Величезні баки встановлюють посеред вулиць. Свідомі європейці замість того, щоб викидати поношений одяг, жертвують її потребують. І судячи зі статистики, найбільше потребують українці.

Європейці впевнені, що займаються благодійністю

akamaihd.net

Так, Україна посіла третє місце в світі за рівнем імпорту б / у одягу, поступившись першістю Пакистану і Малайзії, розповіли OBOZREVATEL в "Укрлегром". В ЄС такі речі віддають безкоштовно, а нам перепродують з націнкою до 800%. Займаються "збором" спеціальні компанії. Товар вони перепродують третіх країн. Вартість залежить від району, впорядкувати кожну річ практично неможливо. Якщо збирали в бідних районах, швидше за все, речі будуть сношени до дірок, якщо в багатих - може попастися практично незаймана одяг.

Речі віддають безкоштовно

hdnux.com

Головним постачальником поношеного одягу в Україну в минулому році стала Польща, слідом за нею йдуть інші країни ЄС - Італія, Нідерланди та т. Д. Деякі українські секонд-хенди імпортують одяг безпосередньо, інші користуються послугами спеціальних постачальників.

"Якщо імпортувати самим, за ціною вийде приблизно те ж - 1,5 євро за кілограм, але одяг буде якісніше. Якщо купувати у постачальників, то рідше трапляються справді класні речі. На склади запускають" своїх ", які перебирають одяг і забирають краще. ми вже отримуємо в тюках. Купуємо кота в мішку. може попастися шкіряна куртка, а може - безрозмірні халати в плямах ", - розповідає адміністратор секонд-хенду в Запоріжжі Марина.

Секонд-хенди користуються попитом по всій Україні. І у відносно благополучному Києві, і в регіонах з низькими зарплатами в день завозу шикуються величезні черги. Причому останні кілька років, розповідає Марина, серед покупців - величезна кількість молоді. Якщо раніше "секонд" купували в основному жінки, зараз в такі магазини під'їжджають на дорогих авто.

Черга в магазин секонд-хенду в день завозу в Кривому Розі

скріншот відео

Щорічно в Україну імпортують близько 130 тис. Тонн б / у одягу, йдеться в даних Держстату. І, як розповіли в "Укрлегром", середня ціна кілограма - 1,16 євро. OBOZREVATEL вивчив цінники декількох великих мереж "одягу з Європи". Залежно від дня тижня і відділу, націнка для покупця може становити до 800%. Так, якщо секонд-хенди за 50 грн можуть купити кілограм одягу, то покупцям за таку ж ціну пропонують одну поношений футболку.

Наприклад, середня ціна за кг б / у одягу в "Планеті секонд-хенду" - 115 грн. Якщо не враховувати, що в магазинах окремі речі в хорошому стані продають як "уцінку", на кожній тонні товару секонд заробляє близько 65 тис. Грн. Судячи з обсягів імпорту, загальний "брудний" заробіток всіх секондів навіть при мінімальній націнці становить понад 8 млрд грн в рік!

Правда, частина цієї суми з'їдають оренда, зарплати, логістика. До слова, в Києві, згідно зі статистикою великого кадрового порталу, середня зарплата продавця в секонд-хенді - 8 тис. Грн при 10-годинному робочому дні.

Куди дівається одяг

Тільки за останні 10 років в Україні ввезли понад мільйон тонн секонду. Це по 24 кг поношеного одягу на кожного, включаючи немовлят і заробітчан. І якщо в країнах ЄС від таких речей позбавляються, то українці готові за них платити.

"Україна перетворилася на текстильну звалище для Європи. За 10 років понад мільйон тонн секонду завезли. Питання, де цей одяг?", - розповідає експерт.

"Україна перетворилася на текстильну звалище для Європи. За 10 років понад мільйон тонн секонду завезли. Питання, де цей одяг? Про утилізацію даних немає. Розкладається воно до 100 років", - розповідає голова Асоціації підприємств легкої промисловості Тетяна Ізовіт.

Найчастіше українці викидають речі в урни з побутовими відходами. Далі одяг потрапляє на звичайні смітники і залишається там десятиліттями. Якщо ситуація з обсягами імпорту не зміниться, а попит на секонд збережеться, то на кожного українця буде більше 50 кг поношеного одягу.

Якщо ситуація з обсягами імпорту не зміниться, а попит на секонд збережеться, то на кожного українця буде більше 50 кг поношеного одягу

Одяг з Європи

prom.st

"У нас проблема сортування сміття актуальна як ніколи. Сміття не переробляється, період розкладання тканин становить до 40 років. Якщо ж це штучні матеріали, окремі вставки на речах, то може бути і більше років. Вас вже не буде в живих, а ваші джинси продовжать забруднювати природу ", - розповідає еколог Марина стукає.

Чому секонди перемагають

Українські виробники не витримують конкуренцію з секонд, вивіски "дешевий одяг з Європи", "акція мінус 70%" легко заманюють в такі стоки тисячі покупців. Причому, як розповідає Тетяна Ізовіт, якщо звичайний імпортер повинен платити за готові речі мито в розмірі 10%, то секонди - 5,6%.

"У нас середня ціна кілограма готових нових виробів (одягу) становить 24 долари. Основна одиниця вимірювання всіх видів товарів - кілограм. Тому податки з нового одягу теж сплачуються за кілограми. Потрібно за ці швейні вироби заплатити ще 10% ввізного мита. А ось секонди завозять за середньою ціною 1,16 долара за кілограм і платять мито за все в 5,6% "- розповідає Ізовіт.

Поступово, в рамках домовленостей з ЄС, мінімальну ціну б / у одягу хотіли встановити на рівні 30% нової. Тобто речі б завозили за ціною не $ 1,16, а $ 7,2. Однак ця норма не вступила в силу. Як і раніше, дешеві речі, які європейці віддають на благодійність, перепродують українцям з величезними націнками.

"У мене тітка живе в Німеччині. Так вона і у себе, і у сусідів збирає поношені речі і відносить в такий" благодійний "бак. Каже сусідам своїм:" щоб моїй племінниці в Україні було що продавати ", а сусіди їй не вірять. Не вірять, що потім цей одяг перепродують, ще й за такими цінами ", - розповідає адміністратор секонд-хенду Марина.

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Питання, де цей одяг?
Питання, де цей одяг?