Зимовий палац Петра I в Санкт-Петербурзі (40 фото)

  1. Трохи про історію створення
  2. Розташування палацу
  3. царська їдальня
  4. кабінет
  5. парадний двір
  6. Токарня Петра
  7. Воскова скульптура Петра I
  8. Відео

Зимовий палац Петра I - це унікальний пам'ятник архітектури, який належить до першої чверті ХVIII століття. Раніше резиденція Петра I розташовувалася саме в тому місці, де зараз знаходиться Ермітажний театр. Частина палацу правителя збереглася і до цієї пори, і зараз там розміщується велика меморіальна експозиція, тематика якої присвячена великої особистості Петра I і епоху правління Черновецького. У кімнатах імператора Петра I в Зимовому палаці відтворена та обстановка, яка була і при правителі. Токарня, Їдальня, Кабінет імператора - усе пронизано атмосферою того часу. Тут же відвідувачі можуть побачити експонат під назвою «Воскова персона», що представляє собою посмертну скульптуру Петра I. Зимовий палац Петра I - це унікальний пам'ятник архітектури, який належить до першої чверті ХVIII століття

фасад

фасад

Зимовий палац фасад

Зимовий палац фасад

Крупно Головний вхід

Трохи про історію створення

Зимовий палац Петра I є частиною музейного комплексу Державного Ермітажу. Будівництво весільних палат Петра I здійснювалося в 1712 році, на одній з ділянок Адміралтейського острова, який знаходився поруч із двором майстра корабельних справ Феодосія Скляева. Ця ділянка знаходився між сучасною вулицею Мільйонна і невської набережній. У той час розташування описуваного Весільних Палат імператора Петра I відносилося до середини Верхньої набережній. Через 4 роки після цього будівництва Палац Петра I був істотно розширено в північному напрямку. Що б мати уявлення, про що йде мова, дивіться відео і фото в статті. Для цього була споруджена нова набережна. На ній-то і був побудований новий зимовий Будинок Петра I, який правитель вважав своєю особистою резиденцією. У ній все було оформлено відповідно до смаків та уподобань імператора.

У 1716 році був створений проект Палацу архітектором Георгом Маттарнові, і почалося будівництво об'єкта. Вже в 1721 році було завершено будівництво 2-го Зимового Палацу, з якого відкривалися чудові краєвиди на Неву. Пізніше споруджена царська резиденція була втрачена нащадками, проте археологічні розкопки 1976-1986 років дозволили отримати дослідникам дивовижні результати. Ними були виявлені кілька приміщень центрального будівлі царського палацу, фрагменти обхідних галерей і парадного двору, а також - кілька житлових приміщень.

Головний вхід

Головний вхід

Головний вхід фото

Головний вхід фото

Вид зверху

Вид зверху

Вид зверху

Вид зверху

древній Пітер

древній Пітер

древній Санкт-Петербург

Проведені в 1989-1992 роках реставраційні роботи допомогли відновити деякі інтер'єри царського палацу
Проведені в 1989-1992 роках реставраційні роботи допомогли відновити деякі інтер'єри царського палацу. Серед них - Конторка, Токарня, Чулан опалювача, Сені, Їдальня. В ході реставрації майстри відновили каміни, кахельні печі, стінні панелі, віконця з дубовими лиштвами, паркети і навіть початкове покриття фасаду шаром сірої вапна. Решта дві кімнати тепер пересічені стіною театру. Дивіться на фото і відео в статті. Відвідуючи Зимовий палац Петра I, багато туристів звертають увагу на велику висоту конторки, яка демонструє, наскільки величезний було зростання Петра I.

палац вночі

палац вночі

Зимовий палац вночі

Зимовий палац вночі

підсвічений палац

Розташування палацу

Зимовий Палац Петра I розташований на Палацовій набережній, недалеко від станцій метро Невський проспект, Гостинний двір і Адміралтейська. Щорічно екскурсії до цього пам'ятника архітектури відбуваються безліччю туристів з Росії, ближнього і далекого зарубіжжя. Інтерес до зимового палацу Петра I не падає, і не тільки тому, що у відновленому палаці колись жив великий правитель. Ця архітектурна реліквія була практично втрачено, а її виявлення стало справжньою подією.

Ця архітектурна реліквія була практично втрачено, а її виявлення стало справжньою подією

підсвічений Зимовий

Перебуваючи на території Зимового Палацу Петра I, туристам варто обов'язково побачити експозицію, що працює в відновлених приміщеннях архітектурної пам'ятки. Вона працює постійно з моменту відкриття, що стався в 1992 році. Відвідати експозицію можна у будь-який день, крім понеділка. Серед всіх відновлених інтер'єрів Зимового палацу мандрівникам обов'язково варто подивитися на такі експозиції:

У всій красі

У всій красі

коридор з колонами

коридор з колонами

захоплюючий вид

захоплюючий вид

зал в золоті

царська обстановка

царська обстановка

багата сходи

багата сходи

наряд цариці

наряд цариці

бальний зал Зимового

бальний зал Зимового

царська їдальня

царська їдальня

Царська їдальня. В її інтер'єрі основними декоративними елементами є картини, написані голландськими художниками XVII століття. Прикрашає зал їдальні і фламандська шпалера, кришталевий кубок з вигадливою гравіюванням роботи голландських майстрів. Окрасою служить і невелике відерце-холодильник, в якому поміщена пляшка вина, знайдена під час розкопок центральної частини царського палацу. На стіні між вікнами відвідувачі можуть побачити годинник, виготовлені англійськими майстрами, з маленьким портретом царя Петра I

На стіні між вікнами відвідувачі можуть побачити годинник, виготовлені англійськими майстрами, з маленьким портретом царя Петра I

Царська їдальня фото

кабінет

Кабінет. Інтер'єр цієї кімнати прикрашений кількома мальовничими полотнами: «Портрет Петра I» роботи Пітера ван дер Верф і «Вид Нового моста в Парижі» роботи Моммерса. На одній зі стін кабінету розвішані карта Балтійського моря. Цікавим об'єктом в реставрованому кабінеті царя є конторка, яка також була відновлена ​​на території Англії за кресленнями самого Петра I. На конторки розташовані пісочниця, підзорна труба, механічний годинник, чорнильниця, і бурштинова шкатулка, подарована царю Петру I Фрідріхом Вільгельмом I, королем Пруссії. Як саме це насправді дивіться на фото і відео нижче.

Як саме це насправді дивіться на фото і відео нижче

кабінет Петра

кабінет Петра

парадний двір

парадний двір

Парадний двір. В даній експозиції відвідувачі зможуть побачити садову коляску, в якій їздив Петро I, а також царські карнавальні сани. Цікаво, що представлена ​​садові коляска належить до одного з найбільш рідкісних зразків екіпажу для прогулянок XVIII століття.

Цікаво, що представлена ​​садові коляска належить до одного з найбільш рідкісних зразків екіпажу для прогулянок XVIII століття

Парадний двір фото

Токарня Петра

Токарня Петра I. Головною визначною пам'яткою цієї експозиції є токарно-копіювальний верстат.

Головною визначною пам'яткою цієї експозиції є токарно-копіювальний верстат

Токарня Петра

Воскова скульптура Петра I

Воскова скульптура Петра I. Унікальна експозиція, що розташовується в приміщенні палацової вартових, яке збереглося до моменту розкопок. Ця кімната знаходиться прямо під похоронної Салой, де відбувалося відспівування померлого царя Петра Великого. Воскова персона царя була створена в 1725 році, скульптором Растреллі, по зліпкам, знятим ним з особи, ступень і кистей рук Петра I відразу після його смерті.

Воскова персона царя була створена в 1725 році, скульптором Растреллі, по зліпкам, знятим ним з особи, ступень і кистей рук Петра I відразу після його смерті

бронзова скульптура Петра I

бронзова скульптура Петра I

воскова статуя Петра Першого

воскова статуя Петра Першого

Зимовий палац Взимку

Відвідувачам зимового Палацу Петра I буде цікаво подивитися і на інші приміщення і експонати, що розташовуються усередині відновленого архітектурної споруди. Тут і Малі намети, і скульптура собаки Петра I, і віконце в Токарну кімнату.

Відео

У цьому відео ви побачите Зимовий палац Петра I, з його численними залами і кімнатами. А так же музейні експонати, що знаходяться в палаці. Але отримати повне відчуття, що ви побували в Давній Русі часів Петра і після, створюється, тільки після відвідин Зимового палацу. Після перегляду статті, не забудьте залишити свій коментар у відгуках, або підпишіться на наш канал, і отримуй найсвіжіші статті.