Метеостанція: домашній гідрометцентр

Погода завжди була цікава людині, який скільки існує, стільки норовить точно її передбачити Погода завжди була цікава людині, який скільки існує, стільки норовить точно її передбачити. Наші предки, грунтуючись на різного роду явищах або звички тварин, досить результативно прогнозували негода або сонце на день прийдешній, а то і на сезон. Сучасній людині, яка втратила таке вміння і звиклому до електронних помічникам, потрібен спеціальний гаджет. І такий гаджет існує, більш того, він цілком доступний будь-якій людині. Йтиметься про домашньої метеостанції .

Дехто може поставити під сумнів необхідність придбання домашньої метеостанції і резонно зауважити, що прогноз погоди можна дізнатися з телевізора або з інтернету. Але давайте згадаємо, скільки разів ми з недовірою слухали прогноз погоди з вуст миловидної телеведучої, яка половину ефірного часу рекламує непроданого товару і демонструє себе в одязі від якогось модного будинку на тлі карти з хмарами. Що стосується інтернету, то в мережі дійсно за кілька хвилин можна знайти пару десятків сайтів, присвячених погоді. Але ось біда - їх прогнози часто такі різні, що незрозуміло, чи беруть вони відомості у авторитетних джерел, або їх редактори користуються власною уявою для складання прогнозу.

Кому потрібен цей прилад, як домашня метеостанція? Усім і кожному! А якщо більш конкретно, то домашня метеостанція буде корисна садівникам і городникам, чия діяльність багато в чому залежить від погоди. Метеостанції, що обчислюють фази Місяця, викличуть інтерес у завзятих рибалок. Люди з серцево-судинними захворюваннями (або іншими ускладненнями, залежними від погоди) також оцінять прилад, оскільки при несприятливому прогнозі зможуть, наприклад, відкласти далеку поїздку або прихопити з собою необхідні препарати. Зрештою, можна просто поглянути на показання метеостанції і ще з вечора приготувати одяг на завтрашній день або спланувати вилазку на природу.

Домашні метеостанції досить широко представлені на ринку і відрізняються між собою дизайном, функціоналом і, відповідно, ціною Домашні метеостанції досить широко представлені на ринку і відрізняються між собою дизайном, функціоналом і, відповідно, ціною. Щоб вибрати прилад з оптимальним набором можливостей, потрібно ознайомитися з матчастиною, а після цього розглядати варіанти і зупиняти свій вибір на підходящої моделі.

Домашня метеостанція - це прилад, що вимірює такі параметри погодних умов, як температура повітря, вологість, атмосферний тиск і надає інші дані. На основі зібраних даних цей прилад може передбачати зміни в погоді на найближчий час. Висвічуються на дисплеї метеостанції свідчення ґрунтуються на зведеннях від спеціальних датчиків, які можуть з'єднуватися з розташованої в приміщенні базою дротових або бездротових способом.

База може харчуватися від мережі або працювати на батарейках. Виносні датчики завжди працюють на одній або парі батарейок типу ААА. Залежно від моделі, база може обробляти інформацію з одного або декількох датчиків, які можуть розміщуватися як на вулиці, так і в інших приміщеннях (підвал, гараж та ін.). Для виведення потрібної інформації слід просто вибрати необхідний датчик. Виносні бездротові або провідні датчики - це підключаються до метеостанції пристрої, які надають користувачеві інформацію про температуру місць, де вони встановлені. Незважаючи на те, що датчики продаються разом з базою, в разі втрати або поломки їх можна придбати і окремо. Дальність, на якій база і датчик можуть взаємодіяти, залежить від моделі, але в середньому це число лежить в межах 30-70 метрів. Передача даних здійснюється на частоті 433 Мгц.

Перш ніж вибирати домашню метеостанцію, потрібно визначитися, чи буде вона знаходитися в одному місці в будинку або переміщатися з кімнати в кімнату. У першому варіанті прилад буде «прив'язаний» до розетки, а в другому - працювати на змінних джерелах живлення.

Метеостанції, в залежності від моделі, можуть формувати прогноз на період від 12 годин до 7 днів вперед Метеостанції, в залежності від моделі, можуть формувати прогноз на період від 12 годин до 7 днів вперед. Як правило, моделі з дорогого сегмента вміють визначати погоду на більш тривалий період в порівнянні з недорогими варіантами. До того ж дорогі метеостанції мають масу інших корисних і не дуже функцій. Так, практично в кожному випадку користувач отримує годинник, будильник, календар з нагадуваннями, радіоприймач, фоторамку і інші функції. Деякі моделі підкуповують здатністю проектувати показання на будь-які поверхні, хоч на стіну, хоч на стелю, що досить зручно і виглядає дуже по-хайтековські.

Основні параметри домашніх метеостанцій:

Вимірювання температури в приміщенні - це обов'язкова функція всіх метеостанцій, і присутній вона буквально в кожній моделі.

Вимірювання вологості в приміщенні - одна з додаткових опцій, але, тим не менш, є в більшості моделей.

Вимірювання тиску - функція, наявна далеко не у всіх метеостанціях, тому виробники часто звертають увагу покупців на наявність барометра в своїх моделях.

Особливо просунуті метеостанції можуть з'єднуватися з комп'ютером за допомогою Wi-Fi і черпати з мережі більш тривалі прогнози або посилати звіти своїх обчислень на комп'ютер господаря, а також синхронізувати годинник і календар.

Кому потрібен цей прилад, як домашня метеостанція?