Форми вікон.

Форми вікон бувають, як прямокутними, так і у вигляді інших геометричних фігур. Для розрахунку розмірів пластикового вікна беруть дані про розміри світоаераційного отвору. У будівництві давно відомий той факт, що для оптимальної освітленості площа вікна повинна займати 10-15% від загальної площі стін приміщення.

Для будь-якої людини, що експлуатує пластикове вікно, важливо, яким саме способом відкриваються стулки.

Пластикові вікна традиційної конструкції. У таких вікнах стулки відкриваються всередину приміщення, що дозволяє з легкістю мити їх зовнішню частину. У цього типу вікна є один серйозний недолік для того, щоб його відкрити треба звільнити підвіконня від усього зайвого. Є вдосконалений варіант цього типу вікна, в якому стулки можна відкривати, як назовні, так і всередину.

Відкриття відкидних пластикових вікон відбувається в вертикальному вимірі. Відкриття здійснюється зверху вниз під невеликим кутом. При такому вигляді відкривання вікна, з'являється прекрасна можливість для провітрювання приміщення. Головний недолік відкидних вікон полягає в тому, що дуже важко чистити зовнішню частину.

Існують форми вікон, які взагалі не відкриваються - це так звані глухі вікна. Така віконна конструкція найбільш дешева у виготовленні. Сфера застосування глухих вікон задоволена обмежена. Їх дуже вигідно використовувати в будівлях, де постійно підтримується оптимальний кліматичний баланс повітря за допомогою системи кондиціонування. Ці пластикові вікна проблематично мити зовні в багатоповерхових будинках і для цієї мети доводиться залучати промислових альпіністів. Глухі вікна в масовому порядку виготовляються для скління хмарочосів, так як на величезній висоті бажано не відкривати вікна. У зв'язку зі сферою свого застосування, вони комплектуються високоміцними стеклами. Такий тип вікон, також часто застосовують у виробничих будівлях, торгових і розважальних центрах, в яких присутні системи кліматичного обладнання. Глухі вікна ще можна застосовувати в житлових будинках, встановлюючи їх в технічних приміщеннях і на сходових майданчиках.

Різні форми вікон з ПВХ, в яких стулки відкриваються поворотно-відкидним способом є найбільш популярними. Цей варіант вікна скомбінував в собі переваги двох видів відкривання, що дозволяє в разі потреби легко помити пластикове вікно з усіх боків, відмінно провітрити приміщення і т.д.

Штульпове відкривання є специфічний спосіб, який використовується в двостулкових пластикових вікнах. Він функціонує на основі взаємозв'язку стулок між собою. Штульпового форму відкривання найбільш часто використовують спільно з нестандартною формою віконної конструкції: напівкруглої, трапецієподібної, круглої, овальної , Трикутної і т.д. Віконна ручка спочатку надає можливість людині відкрити основну стулку, а потім вже додаткову віконну стулку. У підсумку, відкриття стулок в один і той же момент утворює єдиний отвір без вертикальної перегородки.

Є ще один цікавий тип відкривання пластикових вікон - розсувний. При відкриванні таких вікон стулки розходяться в сторони завдяки спеціальній фурнітурі.

Форми вікон клієнт може замовити будь-які, тільки варто звернути ретельну увагу на розміри приміщення, куди буде вставлятися вікно, а також як воно буде гармоніювати з фасадом будівлі і внутрішнім інтер'єром. Візьміть на замітку, який спосіб відкривання стулок буде використовуватися в вікні, від цього залежить наскільки зручно вам буде його використовувати кожен день.

Розглянемо конструкцію пластикового вікна стандартної форми. У його структуру входить: рама, імпост, стулки, штапики. Рама пластикового вікна є нерухому частину конструкції, встановленої у віконний отвір. Стулка - це частина пластикового вікна, яка відкривається і закривається, вона кріпиться до рами. Коли бачите, що пластикове вікно поділено на частини горизонтальної або вертикальної планкою, отже, воно з імпостом. Штапики представляють собою планки утримують склопакет на місці.

Стулки, за способом відкриття, діляться на такі типи:

1. Поворотно-відкидна - стулка вікна провертається навколо вертикальної і горизонтальної нижньої осі.

2. Поворотна - стулка пластикового вікна провертається навколо вертикальної осі.

3. Фрамужний - стулка вікна провертається навколо нижньої горизонтальної осі.

Склопакети являють собою конструкцію, що складається з герметично скріплених стекол. Найбільш часто при виготовленні пластикових вікон застосовуються скла товщиною 4 мм, але є і більшої товщини. Особливою категорією стоять склопакети з триплексу, вони мають дуже високу міцність. Триплекс за своєю конструкцією являє з себе два листа скла, скріплених між собою прозорою плівкою .

Склопакета, в залежності від кількості камер, діляться на 2 типу:

1. Однокамерні - довжина камери між двома стеклами 24 мм.

2. Двокамерні - дві камери 34 мм і три скла.

У внутрішньому просторі ПВХ-профілю, роль ребер жорсткості виконують поперечні перемички. Вони створюють всередині профілю велика кількість відсіків, які заповнені повітрям. Саме ці відсіки надають ізолюючі властивості профілю. Наскільки профіль буде теплий, залежить від кількості цих відсіків, чим їх більше, тим краще.

Пластикові вікна будь-яких форм ще хороші тим, що вони безпечні для здоров'я, так як матеріал з якого вони виготовлені хімічно нейтральний, а, значить, не вступає в реакцію з вологою і повітрям.

В останні роки все більше виготовляється пластикових вікон з трьома камерами, так як їх експлуатаційні характеристики вище. При виборі профілю треба орієнтуватися на розмір, розташування камер і їх кількість. Конфігурація профілю спроектована так, що кожна камера виконує в ній свою функцію. Одна служить для відтоку води, друга збільшує жорсткість профілю, третя здійснює кріплення фурнітури.