Як своїми руками виготовити гнізда для курей несучок з яйцесборніком?

  1. Вимоги до гнізд для несучок
  2. Як спорудити гніздо?
  3. види гнізд
  4. Що ще має бути в гніздах?

Устаткування гнізда для курей несучок є необхідністю для кожного подвір'я, інакше доведеться шукати яйця курей в важкодоступних місцях, в траві Устаткування гнізда для курей несучок є необхідністю для кожного подвір'я, інакше доведеться шукати яйця курей в важкодоступних місцях, в траві. Якщо обладнати для курей гнізда, то несучість несучок підвищується. Крім того, обладнані гнізда перешкоджають розкльову птахами яєць. Необов'язково купувати готові гнізда, їх роблять і своїми руками.

Вимоги до гнізд для несучок

Дуже часто власники користуються готовими зручними ємностями, які застеляють сіном Дуже часто власники користуються готовими зручними ємностями, які застеляють сіном. Для цього користуються плетеними кошиками, коробками з картону, ящиками з пластмаси або дерева, в яких відсутні стирчать цвяхи, гострі відколи, щоб не пошкодити курей і їхні яйця.

Необхідно, щоб гнізда для курей несучок були з дахом, інакше кури сядуть на стіни, а випорожнення потраплять в гніздо. Яйця будуть забруднені, підстилку треба буде міняти часто, кури будуть себе відчувати незатишно.

Відмінним буде дно з сітки, розміром 4 х 5 см, щоб підстилка провітрювалася. Треба подбати, щоб пристрій гнізда для курей несучок було зроблено до яйцекладки. Вони до цього часу звикають до гнізд. Відмінним буде дно з сітки, розміром 4 х 5 см, щоб підстилка провітрювалася

Щоб кури хотіли нестися в гнізді, пристрій гнізда для курей несучок має відповідати певним правилам. Звертають увагу на розміри гнізда для курей, їх недотримання призведе до того, що кури нестися там не будуть. Курям середніх порід підійдуть ємності висотою, шириною і глибиною - 30х30х30.

Розміщують такі гнізда в темних і тихих кутках пташника. Ніколи не споруджують гнізда в сирих місцях. Сирість сприяє розвитку у несучок застуди. Чи не підходять для облаштування гнізда поруч з входом в курник, навіть якщо він опалюється. Через протягу кури можуть захворіти.

В якості наповнювача часто користуються тирсою, яких не повинно бути багато, щоб яйце випадково не змогло викотитися з гнізда В якості наповнювача часто користуються тирсою, яких не повинно бути багато, щоб яйце випадково не змогло викотитися з гнізда. Тирса насипають на кілька сантиметрів нижче від стінок гнізда.

Який би не був тип гнізда, розміри гнізда для курки несучки відповідають певним стандартам. Гніздо має мати глибину 30-40 см, а висоту і ширину не менше 30 см. Матеріал для виготовлення гнізда необхідно відполірувати. При будівництві гнізд не можна користуватися цвяхами, які по довжині перевищують ширину матеріалу. Інакше через виступаючі гострих кінців несучки можуть отримати поранення.

Число гнізд в курнику залежить від кількості несучок, при цьому вважається, що одного гнізда досить на п'ять курочок.

В якості наповнювача для гнізда для несучок користуються соломою, але кращим вважається наповнювач з дубових або соснових тирси В якості наповнювача для гнізда для несучок користуються соломою, але кращим вважається наповнювач з дубових або соснових тирси. Тирса володіють більшою масою, тому їх викинути важче, ніж солому. Тирса в гнізді насипають на третину обсягу.

Постає питання, як зробити гнізда для курей, що відповідають стандартам - за допомогою шуруповерта, плити з дерева, товщина якої 10 мм, і бруска розміром 25 х 25 мм, електролобзика по дереву, цвяхів 25 мм.

Вважається, що розмір гнізда для курей несучок дорівнює 25 х 35 х 30-35 см, а для курей м'ясо-яєчної породи ширина становить 30 см, глибина 40 см, а висота 45 см. Подивіться статтю: Як побудувати і правильно облаштувати зимовий курник?

Як спорудити гніздо?

Спочатку матеріал для виготовлення гнізда обробляють за допомогою наждачного паперу Спочатку матеріал для виготовлення гнізда обробляють за допомогою наждачного паперу. Використовуючи креслення, розкроюють дерево або фанерні листи. Збивають короб. Конструкцію для жорсткості по кутах зміцнюють брусом. Для входу залишають одну частину відкритої або роблять в фанері лицьовій частині вхідний отвір круглої форми.

По довжині короба кріплять планку, висота якої 10 см. Вона буде порогом при вході в гніздо. Конструкція кріпиться так, щоб висота від підлоги становила не менше 30 см, але не біля стіни.

Гнізда чіпляють на стіни або спеціальні підставки. На дерев'яну стіну сараю прикріплюють гвинтами дошку розмірами 30 х 4 х 2 см. Це буде підстава, на якому тримається гніздо. Воно не повинно пригвинчуватися на голу стіну курника, а чіпляється шурупами до косою планці.

види гнізд

Найпростіше гніздо - гніздо ящик Найпростіше гніздо - гніздо ящик. Можна скористатися коробом, в якому зроблений отвір. Якщо такий короб великого розміру, то там можна спорудити кілька гнізд. Зручність такого гнізда в тому, що кури швидко до нього звикають. Для цього їх закривають в гнізді на 1-2 ночі.

Ще одним варіантом на питання, як зробити гнізда для курей, може служити гніздо по типу собачої будки. Тут обов'язково враховують розміри несучок. Для будівництва знадобиться фанера або дошка, з них треба спорудити ящик на необхідну кількість курей, не роблячи передню стінку. У дошці або фанерних листах робляться круглі отвори, діаметр яких становить 25 см. Стінка з отворами кріпиться до ящика. Укладається підстилка, гніздо міститься на відповідну висоту. Споруджуються драбинки, щоб кури змогли підніматися.

Важливо, щоб гніздо для курей несучок було розміщено на висоті не менше 30 сантиметрів від підлоги.

Щоб легше було збирати яйця і оберегти їх від розкльову, роблять гніздо для курей несучок з яйцесборніком, що має спеціальний ухил Щоб легше було збирати яйця і оберегти їх від розкльову, роблять гніздо для курей несучок з яйцесборніком, що має спеціальний ухил. Іноді звичайні гнізда можуть позбавити від розкльову яєць. Часто спостерігають таке: кілька курей очікують, коли одна з несучок знесеться, щоб поласувати яйцем.

Що робити, як зробити гніздо для курей несучок в цьому випадку? Для виготовлення гнізда з яйцесборніком замість рівного дна його споруджують похилим (10 градусів) до задньої стінки. Робиться отвір в нижній частині задньої стінки, щоб яйця вільно могли викотитися. Кріпиться лоток, виготовлений з м'якого матеріалу. Зазвичай використовують гуму, щоб не пошкодити яйця. У таких гніздах підстилки має бути трохи, щоб яйце змогло скотитися.

Є ще один варіант, який носить назву гнізда з подвійним дном Є ще один варіант, який носить назву гнізда з подвійним дном. Встановлюють гніздо від статі на 50 см. Яйця скочуються в отвір по центру статі з діаметром 10 см. Піддон має кут нахилу 40 градусів. Яйце по піддону потрапляє в яйцесборнік.

Для курників з невеликою площею використовують многосекционную конструкцію. Бічні грані не змінюються в розмірах, а нижня частина залежить від кількості осередків. Збирають таке гніздо, як і одиночну секцію. Якщо необхідно, то робиться і багатоярусна конструкція у вигляді етажерки. Кожен ярус обладнується драбинкою. Прямо перед осередком кріплять горизонтальну дошку, щоб кури вільно потрапляли в гніздо.

Що ще має бути в гніздах?

Тепер треба привчити несучку до гнізда Тепер треба привчити несучку до гнізда. Необхідно для цього дотримання розмірів гнізда, інакше вона не зможе туди потрапити.

Підстилка в гнізді регулярно змінюється, щоб уникнути розмноження паразитів. Температура теж важлива. Вона підтримується в межах 10-12 градусів. У гніздах тримають дрібний гравій (можна шкаралупу), щоб кури не клювали яйця. Корм повинен бути з вмістом необхідних вітамінів і мікроелементів. В курнику треба тримати ящики з золою, з її допомогою кури позбавляються від паразитів. Можете прочитати статтю про кращі породи курей несучок .

Як спорудити гніздо?
Що робити, як зробити гніздо для курей несучок в цьому випадку?
Що ще має бути в гніздах?