Як виготовити гнізда для курей несучок

  1. Вимоги для гнізд
  2. Інструкція виготовлення
  3. Розміщення гнізд
  4. Відео "Гніздо для курей несучок з яйцесборніком"

Гнізда для курей несучок є одним з головних пристосувань в курнику. Гнізда для несучок зазвичай можна купити в зоомагазині. Але навіщо даремно витрачати гроші, коли звичайне гніздо впору побудувати і самим, не витрачаючи на це додаткові кошти.

Вимоги для гнізд

Часом можна використовувати вже готову ємність, і головна перевага в тому, що її не потрібно робити своїми руками. Варто знайти відповідний резервуар, постелити в ньому сіно - і гніздо для несучки готове. Для використання відмінно підійдуть коробки з картону, ящики з дерева і пластмаси або плетені кошики. Перед початком використання упевніться, що ємність має відповідний розмір.

Заздалегідь зробіть креслення, від яких ви будете відштовхуватися при будівництві. Гнізда для несучок повинні бути досить комфортними. Слід відразу ж визначитися, на яку кількість курей потрібно зробити гнізда. Варто відзначити, що в один ящик можна поселити не більше 3-4 курей.

Варто відзначити, що в один ящик можна поселити не більше 3-4 курей

Важливо запам'ятати кілька простих, але основних правил при будівництві. Перше - використовуйте короткі цвяхи, щоб вони не стирчали з зовнішніх сторін і не могли поранити курей. Тому для будівництва гнізда для несучок використовуйте короткі цвяхи. Друге - добре перевірте конструкцію після складання, щоб вона була цілою, без тріщин, щоб оберегти птицю від поранення. В ящик слід постелити солому, сіно або тирсу, щоб курям було м'яко і комфортно в ньому перебувати. Слід частіше міняти наповнення, очищаючи дно від гною.

Інструкція виготовлення

Більшість птахівників роблять гнізда для несучок своїми руками, тому що можна самому зробити креслення і вже від нього відштовхуватися, як вам завгодно. Щоб побудувати найпростіше гніздо для курки несучки, вам будуть необхідні: листи фанери або інший матеріал з дерева товщиною близько 10 міліметрів, лобзик, шуруповерт або викрутка, саморізи, короткі цвяхи і дерев'яні бруски.

При використанні даних матеріалів ви з легкістю побудуєте ідеальне гніздо для курей несучок. Для побудови простого ящика потрібно знати, що для курки з хорошою яйценоскостью розміри повинні бути 35x35x35 см, а для м'ясних порід побільше, так як їх розміри теж значно більше. В середньому, гніздо для курки несучки має бути не менше 30 см по довжині, 30 см по ширині і 30 см по висоті. Тому сплануйте свої креслення перед будівництвом заздалегідь.

Тому сплануйте свої креслення перед будівництвом заздалегідь

Всі деталі перед закріпленням добре огляньте на наявність сколів і гострих кутів. У разі їх виявлення добре зачистите ці місця затирочной папером.

Отже, для початку лобзиком потрібно вирізати чотири прямокутники з листа фанери (або, як я вже говорив, з будь-якого іншого матеріалу з дерева) розміром 35 × 35 см. Прямокутники буду служити бічними стінками. Після того, як виріже всі сторони, потрібно їх закріпити, створивши форму паралелепіпеда. Для цього вам знадобляться чотири бруска з дерева висотою рівно 35 см, щоб вони збігалися з висотою бічних стінок; їх слід добре закріпити в кожному внутрішньому куті ящика. Закріплювати можна як цвяхами, так і шурупами, але другі краще тримають конструкцію. Далі вирізаємо два листа розміром 35х35 см. Один лист буде служити дном для нашого гніздечка, а другий дахом. Потім, після закріплення всіх деталей, вирізаємо на лицьовій стороні віконце для проходу всередину.

Цей варіант ящика є найпростішим і не займає багато часу при конструюванні. Але існує безліч різних варіантів. Наприклад, можна побудувати гніздо хитрої конструкції з яйцесборніком. Воно майже нічим не відрізняється від звичайного, але дно в ньому має бути не під прямим кутом до стінок, а під нахилом приблизно в 10 градусів. У задній стінці потрібно зробити отвір по всій довжині, а під ним прикріпити лоток для яєць. Таким чином, яйця будуть вільно викочуватися в нього. Головне, не застилаєте товстим шаром соломи дно, щоб яйця могли вільно скочуватися в лоток, а ось в самому лотку можете постелити побільше соломки або тканини. В результаті курка отримає гарне місце для кладки яєць, при цьому яйця будуть захищені від випадків, коли кури скльовує свої яйця.

Розміщення гнізд

Після виготовлення гнізд для курей несучок слід підібрати зручне місце їх розміщення. Встановлюйте ящики тільки в сухих місцях, де немає протягу, так як мікроклімат в місці утримання курей грає велику роль. Часто протяги і волога служать причинами захворювань і застуди курей, що дуже негативно впливає на продуктивність. Також не варто розміщувати гнізда для несучок біля входу. Краще вибрати тихе місце, бажано в темному куточку, де курка буде відчувати себе спокійно. Для цього найкраще закріпити наш пристрій на стінці і приставити до нього драбинку, по якій кури будуть забиратися.

Правильну будову гнізда і його правильне розміщення дозволяє збільшити продуктивність і оберігає несучок від різних захворювань.

Відео "Гніздо для курей несучок з яйцесборніком"

У ролику показана конструкція трисекційного гнізда для курей несучок; гніздо виконано з фанери, обладнано яйцесборніком.