Як зробити гнізда і сідала для курей-несучок своїми руками

 1. Відмінність гнізда від сідала
 2. Робимо сідало своїми руками
 3. види сідало
 4. Як правильно розрахувати розміри?
 5. необхідні матеріали
 6. Покрокове виготовлення стандартного сідала
 7. Покроковий майстер-клас по конструюванню гнізда з яйцесборніком
 8. Пристрій, матеріали і розміри
 9. Покрокове будівництво і установка гнізда з яйцесборніком
 10. Будівництво гнізда у вигляді ящика для курей
 11. Пристрій, матеріали і розміри
 12. Виготовлення та встановлення гнізда у вигляді ящика
 13. Де і як можна купити готові гнізда для курей?

Гнізда і сідала для курей своїми руками - невід'ємні атрибути курників. Кожен з них має своє вузьке призначення, які не є взаємозамінними. Тому наявність цих конструкцій бере участь у створенні комфортних умов для утримання птиці

Кожен пташник повинен бути обладнаний так для несучок, щоб вони не втрачали показники своєї несучості, мали можливість вільно пересуватися, харчуватися. Важливим в даному контексті є відпочинок птиці.

Відмінність гнізда від сідала

Гніздом називається спеціально обладнане місце, призначене для несення яєць.

Гніздом називається спеціально обладнане місце, призначене для несення яєць

Так виглядає гніздо

Зручності його полягають в тому, що курка отримує можливість нестися, висиджувати яйця постійно в одному і тому ж відведеному для цього місці.

У зв'язку з цим необхідність постійно розшукувати яйця по всьому пташника зникає. Це позитивно позначається і на стані яєць - вони зберігають відносну чистоту, краще захищені від ушкоджень.

Сідала використовуються птахом в якості місць для відпочинку. Це позбавляє курей від необхідності постійно відпочивати на підлозі.

А так виглядає сідало

Кури можуть бути не привченими відпочивати на сідалах. Тому завдання фермера - виправити таку ситуацію. Використання сідало замість підлоги з усілякою брудом дозволить захистити птицю від виникнення безлічі хвороб.

Відповідно до різними функціями і призначенням гнізда і сідала відрізняються і типом конструкцій. Якщо середньостатистичне гніздо має форму коробки, ящика, будь-якого іншого поглиблення, заповненого соломою, сіном або іншими підстилками, то сідала - це поперечини і жердочки, сформовані з дерев'яних брусів у встановлені між стінками пташника.

до змісту ↑

Робимо сідало своїми руками

Перед тим, як приступити до виготовлення сідала для несучок, необхідно визначитися з видом даної конструкції.

до змісту ↑

види сідало

Найбільш часто сідала для курей-несучок виготовляють одним з таких способів:

 • в формі жердинок, розміщених біля однієї зі стін курника на різній висоті. Мінус - походить для тісних пташників, залишається ризик забруднюватись курми зверху тих, хто знаходиться на нижніх рівнях;
 • у вигляді столу з брусами над його поверхнею. Плюс - легко переміщується, розміщується в будь-якому місці пташника, дозволяє зберігати гігієну птахів, що знаходяться на одному рівні;
 • у вигляді поличок, розміщених по всьому курятнику від стіни до стіни. Плюс - більше місця для курей, менша ймовірність забруднюватись;
 • в формі брусів, розміщених на вертикальних стовпах. Також може перебувати в різних місцях пташника. Плюс - ідеальний варіант для будиночка середніх розмірів;
 • в формі короба. Може розміщуватися в будь-якій частині курятника. Плюс - легко переміщуваний.

Відповідно до пристроями даних різновидів сідало вибирається і місце для його конструювання.

до змісту ↑

Як правильно розрахувати розміри?

Неможливо однозначно сказати, які розміри сідала для курей вважаються ідеальними. Вони залежать від розмірів самого будиночка для птиці, в якому планується встановлювати сідала.

Загальноприйнято, що довжина сідала повинна бути рівною ширині пташника. На одну курку на сідалі припадає близько 25-30 см його довжини. А оптимальною відстанню між балками вважається показник від 30 до 60 см.

Щоб правильно зробити сідало, пропонуємо для уточнення питання з його розмірами звернутися до даних таблиці:

Вид птиціДовжина для однієї особиниВисотаРозміри дерев'яних брусівВідстань між брусами

Курча 12-15 см 35 см 5 х 4 см 20 см Курка яєчно-м'ясної породи 20-25 см 60 см 7 х 5 см 35 см Курка-несучка 17-18 см 90 см 6 х 4 см 30 см до змісту ↑

необхідні матеріали

Щоб виготовити сідало для курей-несучок своїми руками, знадобиться набір матеріалів, який неважко знайти на стройрінке або в спеціалізованих магазинах. Необхідно запастися:

 • брусами з дерева;
 • рубанком;
 • молотком;
 • цвяхами;
 • шурупами;
 • викрутками;
 • наждачним папером.

Якщо всі інструменти в зборі, можна сміливо приступати до роботи.

до змісту ↑

Покрокове виготовлення стандартного сідала

Як приклад пропонуємо розглянути процес будівництва стандартного сідала - у вигляді поличок з дерев'яних брусів, розміщених між стінами пташника.

Як приклад пропонуємо розглянути процес будівництва стандартного сідала - у вигляді поличок з дерев'яних брусів, розміщених між стінами пташника

Стандартний сідало

Для такого сідала рекомендується віддати перевагу теплому кутку будиночка, розміщеному навпроти віконця. Краще робити його далі від входу в курник. Щоб створити креслення і відобразити на ньому розміри, потрібно врахувати параметри курника і число його вихованців.

Схема і необхідні розміри

Потім виконується ряд таких послідовних кроків:

 • з боків на висоті 60 см встановлюються планки опори;
 • дерев'яні бруси обробляються наждачним папером, щоб кури не могли травмуватися;
 • підготовлені бруси з дерева прибиваються до планок опори, при цьому витримується 0,3м відстані між ними, а також першим бруском і стіною;
 • з шматків брусів сконструювати сходи і приставити до сідалу.

Зручність такого сідала полягає в тому, що його пристрій дозволяє прибити під низ на відстані 0,5 м піддон для збирання посліду. Це гігієнічний варіант сідала.

до змісту ↑

Покроковий майстер-клас по конструюванню гнізда з яйцесборніком

Гнізда для курей-несучок з яйцесборніком - це ідеальний варіант для тих птахівників, які не мають можливості або часу на протязі дня ходити перевіряти наявність яєць. На перший погляд, конструкція непроста. Але насправді легко зробити гніздо для курей даного типу в домашніх умовах самостійно.

Але насправді легко зробити гніздо для курей даного типу в домашніх умовах самостійно

Гніздо з яйцесборніком

до змісту ↑

Пристрій, матеріали і розміри

Даний тип гнізда для несучок своїми руками відрізняється від звичайного пристроєм. Типова риса - це дно, розміщене під незначним ухилом. Мета конструкції - забезпечити, щоб за таким дну яйця через отвір в стінці відразу скочувалися в яйцесборнікі - призначені спеціально лотки. В іншому пристрій гнізда для автоматичного збору яєць повторює конструкцію гнізда-будки.

Далі визначимо типові розміри гнізда для курки. Ключові параметри наведені в таблиці:

№ п / пПараметриРозміри гнізда для курей

1 Бічні стіни 65 х 90 см 2 Передня стінка 65 х 40 см 3 Вхід на висоті 35 см 4 Пол 40 х 90 см 5 Стеля 40 х 90 см 6 Скат 40 х 95 см 7 Кут нахилу 10-15̊ 8 Задня стінка 45 х 40 см

Щоб побудувати гніздо з такими яйцесборнікамі, слід скористатися:

 • ДСП (фанерою);
 • недовгими цвяхами;
 • молотком;
 • гумою;
 • ножівкою;
 • викруткою.

Підготувавши матеріали, можна починати будівництво такого типу гнізда для несучок своїми руками.

до змісту ↑

Покрокове будівництво і установка гнізда з яйцесборніком

Процес в цілому нетрудомісткий і складається з таких кроків:

 • виготовлення конструкції в формі будки;
 • установка дна під нахилом близько 10 градусів;
 • прорізання отвору для викочується яйця;
 • прикріплення лотка для збору яєць під дном.

Схема гнізда з яйцесборніком

Не рекомендується покривати дно соломою так, щоб її товщина заважала руху яйця. А ось в лоток краще настелити підстилки побільше і помягче, щоб яйця не побилися.

Гнізда для курей-несучок своїми руками слід встановлювати в затінених ділянках пташника, щоб попадання прямих сонячних променів в них уникнути. Місце для установки повинно бути теплим, сухим, без протягів.

Не можна розміщувати такі конструкції біля входу в пташник, а також на підлозі (відстань від підлоги - 30 см). Сирість, прохолода можуть викликати захворювання у курей, в результаті чого впаде несучість.

до змісту ↑

Будівництво гнізда у вигляді ящика для курей

Гнізда у вигляді ящика вважаються самим простим і простим варіантом, який легко реалізується в домашніх умовах. Вони доцільні в разі катастрофічного браку часу і термінової необхідності облаштувати гніздо для несучок.

Вони доцільні в разі катастрофічного браку часу і термінової необхідності облаштувати гніздо для несучок

Ще один варіант - це гніздо у вигляді ящика

до змісту ↑

Пристрій, матеріали і розміри

Особливість пристрою гнізда - виготовляється у вигляді короба. Можна зробити лінію з коробів на кілька несучок одночасно. Такі гнізда раціонально доповнити дахом зверху для додаткової затіненості. Якщо несучок в приміщенні багато, з метою економії місця цікавим і вигідним вважається варіант гнізд-коробів (або ящиків) в кілька поверхів. При цьому важливо не забути доповнити конструкцію сходами для зручного підйому курей в гнізда.

Розмір гнізда для курки-несучки можна знайти в таблиці:

№ п / п Параметри гнізда Розміри гнізда для курей 1 Бічні стіни 65 х 90 см 2 Пол 40 х 90 см 3 Стеля 40 х 90 см 4 Задня стінка 45 х 40 см

Розмір гнізда для курей може залежати ще від таких параметрів. Якщо в один ряд буде розміщуватися кілька осередків, потрібно помножити кількість планованих гнізд на ширину одного осередку. Так можна отримати значення довжини всієї конструкції. Те ж слід зробити і щодо показників висоти при багатоярусних гнездовьях. Важливо спочатку визначитися, скільки потрібно гнізд для їх створення.

Матеріали, необхідні для виготовлення таких гнізд для курей своїми руками, передбачають список у складі:

 • фанери;
 • дерев'яних брусів;
 • лобзика;
 • молотка;
 • невеликих цвяхів;
 • викрутки;
 • наждачного паперу.

Тепер варто перейти до розгляду того, як побудувати таке гніздо.

до змісту ↑

Виготовлення та встановлення гнізда у вигляді ящика

Споруда гнізда у вигляді ящика складається з таких кроків:

 • обробка дощок і брусів за допомогою наждачного паперу;
 • вирізання заготовок з фанери;
 • об'єднання деталей в одну конструкцію за кресленням;
 • прикріплення бруса зсередини ящика з метою зміцнити його;
 • при необхідності - пріделиваніе даху;
 • виготовлення порога вздовж всієї довжини;
 • в разі багатоярусної конструкції - виготовлення сходів для птиці і залишків дощок і брусів;
 • прикріплення злітної помосту.

Схема гнізда у вигляді ящика

Принципи розміщення гнізд у вигляді ящика стандартні. Місце має бути затемненим, віддаленим від сонячних променів, сухим, чистим, теплим, віддаленим від протягу. Ящики-гнізда слід ставити на полиці не нижче, ніж на 30 см від підлоги.

Іноді замість полиць такого типу гніздо для курей-несучок своїми руками передбачає в своїй конструкції наявність ніжок висотою близько 0,3 м.

до змісту ↑

Де і як можна купити готові гнізда для курей?

Для фермерів, які не мають можливості або навичок, як зробити гніздо для несучок самостійно в домашніх умовах, досить прийнятним варіантом залишається придбання готових конструкцій.

Сьогодні зоологічні магазини країни мають у своєму розпорядженні широким спектром різних типів гнізд (фото) за доступною ціною - вона варіює в діапазоні від 900 до 15 000 руб. в залежності від складності та оригінальності конструкції.

Також такими послугами можна скористатися і в інтернет-магазинах, які пропонують придбання споруд не тільки в роздріб, а й оптом, за цінами виробників.

Гніздо «Берегуша» з яйцесборніком, 900 руб.

«Берегуша»

Гніздо для курей-несучок з яйцесборніком металеве, 4 000 руб.

Металеве гніздо з яйцесборніком

Гніздо двостороннє, дворівневе 12 500 руб.

дворівневе гніздо

Гнізда і сідала - важливі елементи інтер'єру пташника - можливо зробити своїми руками в домашніх умовах. Необхідні матеріали знаходяться в широкодоступної продажу.

Якщо ж можливості не дозволяють зайнятися особистим виготовленням даних конструкцій, їх можна придбати в оптових і роздрібних зоомагазинах як в містах країни, так і в інтернеті.

до змісту ↑

Відео