Гнізда для курей несучок своїми руками: креслення, розміри, покрокові інструкції з фото

 1. Види гнізд в курнику
 2. Як обладнати гніздо-яйцесборнік
 3. Габарити гнізд для курника

Хороша несучість, фізичне і психологічне здоров'я курей можливо тільки в комфортних умовах Хороша несучість, фізичне і психологічне здоров'я курей можливо тільки в комфортних умовах. Одні породи вимагають серйозного догляду, іншим вистачить мінімальних зручностей. Якими б невибагливими були несучки , Їм все одно будуть потрібні гнізда. Існує кілька варіантів зробити їх швидко і якісно.

Види гнізд в курнику

Найпоширеніші моделі серед саморобних гнізд для курей проілюстровані фото:

 • з підручних засобів (тимчасові);
 • на основі ящика;
 • з яйцесборніком.

Перший з варіантів підходить для початківців птахівників, поки курник повністю не зібраний і не обладнаний. Вам не доведеться ламати голову при спорудженні таких гнізд, але конструкції довго конструкції не прослужать. Приклади: плетений кошик, щільна картонна коробка, одинарний овочевий ящик. Почистіть їх від сміття і пилу, протріть ганчіркою, змоченою в розчині антисептика, застеліть свіжою соломою. Важлива умова - тара не повинна мати дефектів, інакше курка швидко зламає її або поранить.

Увага! З гніздами з підручних матеріалів не вийде реалізувати раціоналізаторські ідеї в просторі пташника.

Гнізда з ящиків - стаціонарні установки, які можна зробити за пару годин. Ця конструкція збирається з пари міцних дерев'яних або пластикових ящиків, складених і зафіксованих один на одному. В одній з коротких сторін отриманого короба необхідно зробити отвір, достатню для проходу несучки.

Альтернатива - вирізати цю боковину повністю і злегка задрапірувати її фіранками з мішковини. Ящіковідние гнізда вибудовують в ряд, в декілька «поверхів», збираючи цілі батареї в середині курника.

Порада. Птах стане вважати гніздо-ящик своїм і почне активно в ньому нестися, якщо один раз ненадовго закрити її всередині.

Як обладнати гніздо-яйцесборнік

Це найбільш складна і якісна з саморобних конструкцій. Таке гніздо для курей складається з основного відсіку і допоміжного (піддон або ізольований короб). Головна мета - скоротити до мінімуму контакт курки з яйцем. Це дозволяє зменшити расклёв. Зручно, якщо у вас немає часу регулярно перевіряти курочок.

Порада. Дно з дрібної сітки дозволить постійно провітрювати підстилку і рідше її міняти.

Гніздо-яйцесборнік можна виконати у вигляді короба:

 1. З ДСП забагатієте просторий короб без кришки. У ньому не повинно бути гострим місць, відколів, що стирчать кріпильних елементів. Дно короба повинно мати ухил 10о в сторону задньої стінки.
 2. Виріжте на передній панелі отвір-вхід. Потім накрийте конструкцію кришкою.
 3. На задній стінці виріжте щілину шириною трохи більше величини яйця.
 4. Підберіть відкритий контейнер або лоток з підручного матеріалу. Закріпіть його під днищем у задній частині гнізда. Туди відразу будуть скочуватися знесені яйця.

Порада. Контейнер потрібно вистелити соломою або м'яким матеріалом (тканина, гума, повсть), щоб шкаралупа НЕ билась при падінні. У самому гнізді настилу має бути мінімум. Інакше він буде перешкоджати скочування.

Інший варіант подібної конструкції - з подвійним дном. Порядок складання:

 1. Зробіть той же короб. Його дно теж має розташовуватися під ухилом в напрямку задньої частини.
 2. Виріжте щілину в кутовий донної частини. Ширина - трохи більше яєчних розмірів.
 3. Виготовте піддон з бортиками з ДСП і дерев'яних рейок. Обейте його м'яким матеріалом. Піддон повинен повторювати форму днища, але злегка виступати у ближній стінки, щоб було зручно збирати яйця. Прикріпіть його з невеликим нахилом вперед.

Увага! Різновид такої конструкції - гніздо з воронковидним отвором по центру статі. Яйце потрапляє в нього і теж викочується по піддону.

Габарити гнізд для курника

Нормальною яйцекладки не буде, якщо курці незручно в гнізді. Це стосується довжини, ширини вироби, доступу свіжого повітря і освітленості. Розміри конструкції залежать від курячої породи . В середньому вони такі:

 • для яєчних різновидів птиці: 25х35х35 см (ширина-глибина-висота);
 • для більших м'ясо-яєчних курей: 30х40х45 см.

для яєчних різновидів птиці: 25х35х35 см (ширина-глибина-висота);  для більших м'ясо-яєчних курей: 30х40х45 см

Поради фахівців з облаштування будиночків:

 1. Висота порожка в основній частині гнізда для курей повинна становити не менше 5 см. Ця величина не залежить від породи.
 2. Перед входом прикріпіть невеликий майданчик. На неї несучка буде приземлятися при зльоті. Поличка повинна виступати хоча б на 10 см. Найкраще, якщо це буде міцна і добре закріплена паличка-перекладина.
 3. На верхньому поверсі гнізд для курей зробіть дах під кутом 45 °. Інакше птиці будуть сидіти зверху своєї «готелі», а не всередині.

Досвідчені курівники радять спочатку розташувати гнізда, і тільки потім впускати в курник мешканців. Так птиці охочіше звикають до своїх індивідуальних будиночків. Обов'язково продумайте планування і складіть креслення приміщення:

 • виберіть зручне по відношенню до гнізд розташування поїлок, сідало;
 • помістіть гнізда для курей в затіненому, теплому, сухому місці без протягів;
 • не вішайте їх на стіни, краще зробіть підставку.

Порада. Кількість курячих будиночків для утримання виводка розрахувати також нескладно. Рекомендована пропорція - 5 несучок на одне місце.

Для виготовлення та облаштування місця гніздування курей домашньому майстру знадобиться простий столярний набір і кілька фанерних листів. Робота не вимагає кмітливості. У вашому розпорядженні - кілька простих і якісних варіантів гнізд.

Яйцесборнік своїми руками: відео