Гнізда для курей несучок своїми руками: розміри, фото і відео

 1. Правила облаштування гнізд
 2. різноманіття видів
 3. Гнізда-ящики
 4. З підручних матеріалів
 5. Гнізда-яйцесборнікі
 6. Вибір розміру гнізда
 7. Як створити найпростіше гніздо для курей?
 8. Гніздо у вигляді ящика
 9. Гніздо оснащене яйцесборніком
 10. Як зробити яйцесборнік?
 11. Кріплення гнізда своїми руками

При облаштуванні пташника для курочок і курчат фермеру необхідно обладнати його багатьма елементами: годівницею, поїльником і т. Д. Одним з обов'язкових атрибутів будь-якого курника є гніздо для курей несучок. Цей елемент є важливою складовою частиною, оскільки без нього курочки просто не зможуть виробляти яєчний продукт, який є головною метою кожного птахівника.

Те, скільки яєчок заводчик збере з квочек, безпосередньо залежить від якості зробленого гніздечка. Як правило, птахівники вважають за краще самостійно виготовити його. Однак тут важливо все зробити правильно, уникаючи неточностей і помилок.

Створенням гнізда для курей несучок своїми руками може зайнятися кожен заводчик: і новачок, і досвідчений заводчик. Необхідно лише чітко слідувати інструкції по збірці, звертаючи увагу на креслення. Досвідчені фермери знають: виготовлення гнізд - справа нелегка, йому слід приділити достатньо часу і сил. Щоб якісно створити гніздо, потрібно знати його різновиди, вимоги до його облаштування і багато іншого.

Щоб якісно створити гніздо, потрібно знати його різновиди, вимоги до його облаштування і багато іншого

Правила облаштування гнізд

Перш ніж почати обладнання пташника на своєму домашньому господарстві, необхідно запам'ятати кілька правил. Роблячи по ним, ви зможете забезпечити своїм птахам найзручніші умови утримання, в яких показник їх несучості буде найвищим.

Щоб створити такі умови, потрібно слідувати плану:

 1. Ділянка курника, де курочки будуть класти яйця, обов'язково повинен володіти хорошим рівнем сухості і тепла. Щоб забезпечити цю умову, можна використовувати спеціальний настил, матеріалом для якого відмінно послужить солома або тирсу. Досвідчені фермери воліють останні, так як курям більше подобаються опілковие підстилки, і вони рідше їх псують.
 2. При розташуванні гнізд необхідно враховувати, що на них не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Вони можуть доставити несучкам незручності, а також зіпсувати гніздечко, яке під сонцем неминуче зсохнеться.
 3. Використовуючи вищезгаданий настил, стежте за висотою бортів. Вона повинна бути вище рівня підстилки, щоб яйця не могли випадково викотитися з гнізда і впасти.
 4. Відмінним рішенням в конструкції гнізда є сітчасте дно. Воно забезпечить доступ свіжого повітря, що буде провітрювати настил, не дозволяючи йому промокнути або занадто сильно висохнути. Підтримка оптимального стану забезпечить підстилці тривалий термін експлуатації. Встановлюючи конструкції, слід стежити за тим, щоб на обраному місці не було протягів, а вологість повітря не перевищувала норму.
 5. Закріплення гнізда для курки-несучки на стіні пташника небажано, так як це підвищує ймовірність простудних захворювань у птахів. А також такі настінні споруди вимагають досить частої заміни або реконструкції.

Готова конструкція курячого гнізда повинна бути рівною, без шорсткостей і інших дефектів, які можуть доставити незручності або нашкодити квочка.

Уважно вивчіть результат своєї роботи на предмет стирчить цвяха або тріски, через які квочка може поранитися.

Розраховувати число гнізд, які будуть встановлені в курнику, необхідно з оглядкою на кількість його мешканців. На кожне гніздечко має припадати 5 курей.

різноманіття видів

Дізнавшись основні правила того, як потрібно встановлювати гніздечко в пташнику, слід ознайомитися з їх різновидами, яких найчастіше виділяють три:

 • ящики;
 • яйцесборнікі;
 • конструкції з підручних матеріалів.

Кожна з них відрізняється від аналога, володіючи власним списком переваг і недоліків. Яке гніздо для курки вибрати? Щоб допомогти відповісти на це питання, детальніше розглянемо існуючі види.

Гнізда-ящики

У конструкційному плані цей тип гнёздишек вкрай простий і являє собою звичайний ящик, оснащений спеціальним отвором, через яке квочки зможуть потрапляти всередину. Число осередків в таких спорудах може бути найрізноманітнішим, за що Планшетний тип дуже цінується фермерами.

Ящики мають ще однією важливою перевагою: курочок легко привчити нестися, досить на якийсь час закрити їх усередині. Це невелике ув'язнення призведе до того, що несучка адаптується до нових умов і почне радувати господаря великою кількістю якісної продукції.

З підручних матеріалів

Такими гніздами воліють користуватися початківці фермери, які ще не встигли до кінця обладнати пташники на своєму господарстві. Цей різновид відмінно підійде і для людей, які тримають невелике число курей, так як термін експлуатації у гнёздишек з підручних матеріалів вкрай малий.

Так що іноді краще сильно не заморочуватися і використовувати для створення гнізда стару коробку або кошик. Головне - це простежити за тим, щоб були відсутні дефекти, здатні вколоти або порізати несучок.

Значних мінус таких конструкцій в тому, що вони можуть займати велику площу, доставляючи незручності при розташуванні з урахуванням всіх правил.

Гнізда-яйцесборнікі

Досить складна в збірці, але універсальна у використанні різновид. Щоб правильно побудувати таке гніздо, потрібно чітко слідувати інструкції з виготовлення. Конструкція повинна мати спеціальний скат, за яким яйця будуть потрапляти в місце, захищене від курей.

Особи часто їх клюють, пошкоджуючи шкаралупу, тому слід подбати про наявність піддону для яєць, звідки фермер зможе безперешкодно отримувати продукт. Можна зробити інакше: відмінним варіантом стане отвір, що представляє воронку або нахилену горизонталь статі.

Вибір розміру гнізда

Параметри гніздечка необхідно вибирати виходячи з розміру мешканців курника. Найважливіше - здатність квочек безперешкодно заходити всередину гнізда, зручно розміщуючись там. Гнізда для несучок повинні мати такі габарити: 25x35x35 см або бути приблизно таких же розмірів.

Бажано, щоб протягом усього процесу виготовлення перед очима лежала докладна схема, де відзначені нюанси і особливості майбутнього гнізда.

Важливо врахувати висоту поріжка, складову як мінімум 5 см. І також конструкцію потрібно оснастити поличкою для зльоту, що володіє перетином 5 × 2 см. Розташувати її слід в 10 см від входу в конструкцію.

Відзначимо важливий момент: кришка гніздовий споруди повинна бути в нахиленому положенні, під кутом приблизно 45 градусів. Це не дозволить Квочка підійматися на неї і сидіти там.

Це не дозволить Квочка підійматися на неї і сидіти там

Як створити найпростіше гніздо для курей?

Для створення гнізда можна використовувати звичайний ящик. Який матеріал краще підійде для нього? Пластикова ємність з-під овочів, а для завішування - фанерна. Як альтернативу застосовують і інші матеріали, які зможуть послужити в ролі фіранки.

Пристрій гнізда починається з настилу. Він необхідний для того, щоб створити необхідне затемнення. Конструкція, зрозуміло, буде найпростішою, проте, при цьому вона виконає свою функцію не гірше вдосконалених аналогів.

Якщо взяти ящик, зроблений з дерева або пластика, то можна зробити своїми руками непогане гніздо. При цьому варто звернути увагу на мінуси, якими володіє такою ящик.

Як правило, він ставиться на землю і не має ніжок або підставки, яка б відокремлювала його від підлоги. Саме це погано відбивається на організмі птиці, внаслідок чого несучість курей різко знижується.

Потрібно пам'ятати, що якщо курка на сідалі не відчуватиме себе комфортно, то кількість яєчного продукту, одержуваного від неї, різко сократітс я. Ця обставина враховують, коли вибирають той чи інший тип гнізд для курей несучок.

Гніздо у вигляді ящика

Щоб змайструвати гніздо для курей своїми руками, що представляє собою ящик, потрібно мати під рукою бруси, лист фанери, наждачний папір, лобзик, а також незамінний в ремонті молоток. Як зробити гніздо для курей несучок?

Щоб правильно виготовити його, потрібно дотримуйтесь поетапного плану:

 1. Попередньо дерево ретельно шліфується і позбавляється від нерівностей і всього того, що може порізати або поранити курку.
 2. Після того як деталі накреслені на матеріалі, їх вирізують за допомогою інструменту. При цьому важливо не відходити від заздалегідь визначених розмірів. Курячі осередки створюються в кількості, яка розраховується виходячи зі співвідношення довжини і ширини кожного осередку. Подібним чином обчислюється і висота, тобто кількість ярусів.
 3. Всі елементи майбутнього гнізда скріплюються. Для цього використовують звичайні цвяхи.
 4. Усередині кути конструкції оббиваються брусами.
 5. Тепер потрібно зробити вхід, тобто вирізати спеціальний отвір, що відповідає розмірам курки.
 6. Пристрій порожка - важливий етап при виготовленні гнізда. Його з'єднують з нижньою частиною ящика. Ширина деталі - 10 см і більше. Як правило, вона варіюється від 15 до 20 см.
 7. На 10 см від входу прикріплюється спеціальний поміст, який допомагає курям злітати.
 8. У разі багатоярусної конструкції додатково робляться спеціальні сходи, що дозволяють курям потрапляти на «поверх».

Гніздо оснащене яйцесборніком

Ця модель вважається більш складною, ніж прості гнізда з ящиків. Побудовані конструкції з яйцесборніком мають певну схему, якої потрібно дотримуватися, щоб отримати бажаний результат.

Такі конструкції мають важливу особливість - отриманням яєчного продукту в цілому вигляді. Яйцесборнік зберігає яйце, а також дозволяє заводчику не витрачати зайвий час і сили на постійне спостереження за процесом несучості.

Щоб зробити таке гніздо для курей несучок своїми руками, до вже перерахованих дій, спрямованих на спорудження основи, додадуться інші.

Щоб змайструвати гніздо, оснащене яйцесборніком, додатково треба взяти оббивку для піддону, канцелярський ніж і ножиці. Ці матеріали дозволять зробити подвійне дно для гнізда.

Щоб його спорудити, дотримуйтесь плану:

 1. Попередньо роблять базу, тобто звичайне гніздо.
 2. У нього монтують спеціальний дно, яке розташовується під 5-градусним кутом від задньої стінки. Між самим дном і стінкою повинно бути достатньо місця, що дозволяє яйцям безперешкодно скотитися.
 3. Для гнізда в курнику необхідний піддон. Його оснащують спеціальної оббивкою з повсті, гуми. У деяких випадках використовують вивернутий на ліву сторону лінолеум. Глибина піддону і самого гнізда не повинні врівноважуватися. Перший показник роблять більше на 10 см, ніж другий. Це робиться для того, щоб із зовнішнього боку заводчик міг збирати яєчний продукт.
 4. Монтаж піддону здійснюють під 5-градусним нахилом.

Як зробити яйцесборнік?

Щоб гніздо для курей несучок своїми руками містило яйцесборнік, тобто пристрій, де буде зберігатися продукт до того, як заводчик його не збере, дотримуйтесь послідовність дій:

 1. Збір коробки, дно якої нахилений під кутом в 10 градусів.
 2. Потрібно прорізати отвір, яке послужить входом. Після цього передню частину гнізда закривають.
 3. Низ задньої стінки повинен також містити спеціальний отвір, через яке вільно проходили б курячі яєчка.
 4. Монтую контейнер, який і послужить яйцесборніком. Його дно і внутрішні стінки повинні бути м'якими, щоб яйце в процесі скочування не ушкодилося.

Його дно і внутрішні стінки повинні бути м'якими, щоб яйце в процесі скочування не ушкодилося

Кріплення гнізда своїми руками

В якості основних способів, що дозволяють здійснити монтаж гнізда, виділяють наявність опорних елементів, які заготовлені заздалегідь, а також кріплення до стін. При цьому в останньому випадку саме гніздо має перебувати на невеликій відстані від самої стіни. Розповімо, як прикріпити гніздо до стіни:

 • До поверхні стіни прибивається дерев'яна дошка, довжина якої сягає 30 см, а ширина - 4. Це так звана база, на яку буде монтуватися спорудження.
 • Буде потрібно ще одна дошка з дерева, яка розташовується більш ніж в 40 см від першої і під 45-градусним кутом. Ці дошки повинні розходитися донизу.
 • Відступивши 45 см, монтують точно такий пристрій, однак, тут дошки повинні розходитися догори.
 • В результаті вийшли спеціальні відсіки, куди і поміщають гніздо.

Виробництво домашніх курей - заняття нескладне і цікаве. Щоб виростити якісне господарство потрібно вкладати сили і мати бажання доглядати за вихованцями і піклується про них. Розведення курей не вимагає великих фінансових витрат: багато що можна зробити своїми руками.

Зокрема, гніздо для курей. Потрібно лише пам'ятати, що облаштовувати клітку треба виходячи з розмірів гнізда для курей несучок і габаритів самої особини. Це дозволить створити комфортні для птиці умови, в яких вона принесе якісний яєчний продукт.

Яке гніздо для курки вибрати?
Як створити найпростіше гніздо для курей?
Який матеріал краще підійде для нього?
Як зробити гніздо для курей несучок?
Як зробити яйцесборнік?