Гнізда своїми руками для курей-несучок: розміри, фото, види

 1. Що потрібно знати про гніздах
 2. Якими бувають гнізда для курей-несучок своїми руками: розміри, фото
 3. Як зробити гнізда для курей-несучок своїми руками: кілька варіантів
 4. Варіант 1: просте гніздо для курей-несучок (щоб не клювали яйця)
 5. Варіант 2: будиночок для квочки
 6. Варіант 3: гнізда з яйцесборніком для курей-несучок своїми руками (креслення)
 7. Расклёв яєць: причина в гнізді?
 8. Як зробити сідала для курей-несучок своїми руками: розміри, фото
 9. Розміри і принципи розміщення
 10. виготовлення сідала
 11. Поради: як приготувати гніздо для висиджування курчат
 12. Фен-шуй для пташника

Для пташника місце гніздування - необхідний атрибут. Якщо немає гнізд, яйця розкотяться по всьому приміщенню і їх збір буде малоприємним заняттям. Доведеться постійно ритися в підстилці, ризикуючи наступити на «міну». Так що спеціально обладнані місця заощадять час і нерви. Як зробити для курей-несучок своїми руками гнізда? Розміри, фото і важливі рекомендації по влаштуванню сідала - в цьому матеріалі. Для пташника місце гніздування - необхідний атрибут

Продуктивність курочки залежить від зручного гнізда

Що потрібно знати про гніздах

Курочка проводить в гнізді близько півтори години. Цією примхливої ​​панночці може не сподобатися приготоване місце, в результаті вам доведеться шукати яйця в самих непередбачуваних місцях. Якщо крихкий продукт валяється де попало, він швидше за цього буде забруднений і навіть расклёван.

Якщо крихкий продукт валяється де попало, він швидше за цього буде забруднений і навіть расклёван

Птаху сподобається затишне місце без протягів і яскравого світла

Як гніздечка можна використовувати простий ящик для фруктів або пластикове відро, покладене на бік. Але є конструкції, які гарантовано сподобаються курям. Чим вони відрізняються від звичайного ящика? Розглянемо:

 • у гніздування повинна бути дах. Її призначення - зовсім не охороняти кладку від дощу;

Це пристосування завадить птиці ночувати на борту і бруднити послідом яйця і підстилку

 • дно гніздування краще виготовити з металевої сітки з дрібним осередком. Такий пристрій забезпечить циркуляцію повітря в підстилці. Так не утворюється вогкість і яйця будуть сухими і чистими;
 • для підстилки використовують стружку, тирсу або щільно спресовану солому ;;

У будь-якому випадку, підстилка повинна бути досить щільною, щоб квочка не викинув її з гніздечка, поки влаштовується зручніше

 • на кожні десять курочок необхідно передбачити мінімум два гнізда. Оптимальна кількість - три;
 • встановлювати гнёздние конструкції слід, поки молоді птахи освоюють курник. Пізніше, коли вони почнуть нестися, вони вже звикнуть до нової обстановки.

Оптимальні розміри гнізд для курей - несучок - триста міліметрів за трьома напрямками.

Якими бувають гнізда для курей-несучок своїми руками: розміри, фото

Гніздування можуть мати різні габарити і пристрій. Розглянемо найбільш популярні.

При бажанні, можна купити гніздо для курей заводського виробництва. Вибір не великий, але виготовлені такі комплекти з дотриманням запитів домашньої курочки.

Заводські конструкції передбачені відразу на кілька птахів

Як зробити гнізда для курей-несучок своїми руками: кілька варіантів

Головні параметри гніздування відомі. Як спорудити його на практиці? Відповідний будиночок для квочки можна спорудити з фанерного матеріалу, плити ОSB або простих дощок.

Варіант 1: просте гніздо для курей-несучок (щоб не клювали яйця)

Це простий короб, на зразок тари для фруктів. Виготовляється він з фанерного листа. Денце встеляється стружкою або соломою. Кілька таких гніздівель поміщають на відстані в півметра від підлоги, до кожного потрібно зробити місток для птиці. Можна об'єднати п'ять - шість гнізд в одну конструкцію із загальним переднім і заднім бортом, дном і розділовими перегородками.

Можна об'єднати п'ять - шість гнізд в одну конструкцію із загальним переднім і заднім бортом, дном і розділовими перегородками

Фото простого гнізда

Варіант 2: будиночок для квочки

Як ми вже говорили, ця конструкція схожа з собачою будкою . Спочатку робиться ящик з розмірами 30х40х30. Одна сторона ящика, дах, повинна відкриватися, щоб було легко збирати яйця і міняти підстилковий матеріал. У зовнішній стінці робиться округлий вхід для курочки. Залишається зібрати всі деталі разом і постелити солому.

Залишається зібрати всі деталі разом і постелити солому

Будиночки для птиці

Варіант 3: гнізда з яйцесборніком для курей-несучок своїми руками (креслення)

Як зробити своїми руками гніздо для курей-несучок з яйцесборніком? Фото, розміри і креслення подібних пристроїв наведені нижче.

Перевага подібних пристроїв тому, що вони дозволяють збирати яйця один раз в день. Головна відмінність такого місця кладки - наявність невеликого нахилу, що дозволяє яйцю повільно і безпечно скотитися в приймальний пристрій. Для цієї мети досить нахилу всього в десять градусів. Для прийому яєць підійде лоток зі звичайної пластикової труби водопроводу .

Расклёв яєць: причина в гнізді?

Квочки заповнюють недолік мінеральних речовин, расклёвивая власні яйця. Така поведінка зовсім не відповідає інтересам птахівника. Важливо підійти до проблеми з різних сторін:

 1. Ввести в раціон птиці крейду.
 2. Збільшити майданчик для вигулу.
 3. Дати можливість квочка пощипати траву.
 4. Правильно облаштувати місце гніздування.

Неправильне облаштування місця кладки може спровокувати курочку расклёвивать яйця

Занадто яскраве світло, високе незручне розташування, близьке розміщення кількох гнізд може привести до того, що птах буде клювати не тільки свої, але і чужі яйця. В тісноті вони можуть розчавити тендітну шкаралупу випадково, а потім, спробувавши на смак його вміст, пристрастився до подібної їжі.

Як розмістити місце гніздування:

 • не нижче ніж на тридцять сантиметрів над підлогою;
 • в місці, де немає протягу і яскравого освітлення;
 • кріплення гніздування має бути дуже надійним;
 • необхідно встановити злітну планку перед входом.

Як зробити сідала для курей-несучок своїми руками: розміри, фото

Ми розглянули, як зробити гніздо своїми руками для кури-несучки. Розміри, фото пристроїв і їх варіації допоможуть раціонально організувати місце гніздування квочки. Але ще один важливий елемент обстановки пташника - сідало. Спальне місце теж важливо правильно організувати. Курочка повинна добре харчуватися і повноцінно відпочивати. Тільки так можна добитися від неї хорошою продуктивності.

Види і креслення сідало для курей-несучок своїми руками:

Види сідалоЗображенняОпис

Жердини

Жердини

Найпростіший варіант сідала. Поперечини розташовуються уздовж однієї із стін прямо один на іншому. Займає мало місця і простий в установці. Але слід враховувати, що кури будуть бруднити один одного послідом і весь час боротися за верхнє положення. бруси

бруси

Встановлюються по периметру пташника на одному рівні. В цьому випадку курям не доведеться конфліктувати між собою. пересувне пристрій

пересувне пристрій

Виготовлення такого сідала потребують деякого часу. Перевага пристрою тому, що його легко чистити і переміщати.

Розміри і принципи розміщення

Сідало, як і гнізда, необхідно розташовувати в місці, де птах не простудиться від протягу. Чим далі від вікна і двері - тим краще. Висота сідала - від півметра до метра, все залежить від розмірів несучок. Чим менше ваші курочки - тим нижче розташовується сідало.

Чим менше ваші курочки - тим нижче розташовується сідало

Після того, як буде готовий сідало, прослідкуйте, щоб квочка змогла без особливих зусиль піднятися на жердинці

Щоб квочка могла зручно влаштуватися на жердини, товщина палиці повинна бути зручна для обхвату. Жердини слід округлити, на рейках птиці незручно триматися.

На кожну птицю слід передбачити мінім двадцять сантиметрів жердини і відстань між опорами - тридцять сантиметрів. Бройлерам потрібно 25 см і 35 відповідно. Курчатам достатньо 15 і 20 сантиметрів.

Курчатам достатньо 15 і 20 сантиметрів

Зайва тіснота призводить до того, що птах буде битися за місце

А влітку, в спеку, їм захочеться сидіти подалі один від одного. Нагадуємо: курочка в стресовій ситуації погано мчить.

виготовлення сідала

Тепер розберемося, як зробити сідала для курей. Для роботи буде потрібно звичайний молоток, Кріплення для меблів (саморізи) , Рубанок, наждачка для шліфування та брус сороковка.

Для роботи буде потрібно звичайний молоток,  Кріплення для меблів (саморізи)  , Рубанок, наждачка для шліфування та брус сороковка

Ребра бруса зрізають рубанком і обробляють отримані жердини наждаком. В результаті повинен вийде округлий держак з гладкою, без задирок, поверхнею

На стіни пташника закріплюються планки з підготовленими для жердин пазами. Відстань між пазами розраховується, виходячи з породи і віку птиці. Залишилося тільки вставити жердини в пази.

Під сідалом споруджують знімний піддон і заповнюють його тирсою або іншим абсорбуючим матеріалом. Такий піддон значно полегшить процес наведення чистоти в курнику

Поради: як приготувати гніздо для висиджування курчат

Затишне гніздечко для появи малюків слід готувати заздалегідь. Воно повинно бути трохи більше, ніж звичайне - приблизно півметра на тридцять п'ять сантиметрів.

Воно повинно бути трохи більше, ніж звичайне - приблизно півметра на тридцять п'ять сантиметрів

Форма гнездовья- чаша, на дно вкладається дерен і присипається соломою

Таку конструкцію можна використовувати багато років поспіль, якщо зберігати її в сухому приміщенні. Мають місце для квочки осторонь від інших гнізд, місці, де квочка буде відчувати себе комфортно і безпечно. Щоб гризуни, які люблять заходити в пташник, не зашкодили яйця, краще розташувати гніздо над підлогою, закріпивши його на стіну. Якщо у вас не одна, а дві чи три квочки, «розведіть» їх по різних сторонах курника. Деякі птахівники радять накривати курочку на кладці плетених кошиком, щоб вона не відволікалася на сторонні шуми і не реагувала на іншу птицю.

Кури - відповідальні матусі, вони можуть відмовлятися від їжі і пиття весь час, поки сидять на яйцях.

Кури - відповідальні матусі, вони можуть відмовлятися від їжі і пиття весь час, поки сидять на яйцях

Щоб підтримати квочку, поставте радом з гніздом зерно і воду

Вода повинна знаходитися в стійкою мисці, щоб вона випадково не потрапила в місце гніздування. Якщо перші три дні курочка НЕ встає, щоб поїсти, її слід обережно зняти з насидженого місця і піднести до годівниці . Надалі вона буде вставати на десять хвилин два - три рази на день, щоб поїсти.

В цей час ви можете акуратно поміняти підстилку і перевірити яйця на овоскопі

Фен-шуй для пташника

Отже, ми вивчили гнізда і сідала для курей. Своїми руками можна виготовити і те, і інше, причому буквально за лічені години. Про що важливо пам'ятати:

 • гнізда краще робити з розкривається дахом, це забезпечить квочки усамітнення і полегшить збір яєць і зміну підстилки;
 • місця для кладки розташовують в затемненому місці на узвишші, далеко від дверей і вікна;
 • сідала слід робити з округлих жердин. Відстань між планками визначається в залежності від розмірів птиці.

У пташнику завжди має бути чисто і сухо. Слідкуйте за тим, щоб в нього не проникали щури і тхори. Періодично слід обробляти підстилку від комах, які можуть турбувати птицю.

Періодично слід обробляти підстилку від комах, які можуть турбувати птицю

Дотримуйтесь всі ці правила і щасливі курочки будуть справно нестися

Сподобалася стаття? Збережіть, щоб не втратити!

Як зробити для курей-несучок своїми руками гнізда?
Чим вони відрізняються від звичайного ящика?
Як спорудити його на практиці?
Расклёв яєць: причина в гнізді?