Кен Кізі про свій роман "Політ над гніздом зозулі" на NPR

У цьому місяці виповнилося рівно 50 років роману американського письменника Кена Кізі «Політ над гніздом зозулі» ( «Пролітаючи над гніздом зозулі», англ. One Flew Over the Cuckoo's Nest). Роман вийшов у світ 1 лютого 1962 року народження, мав величезний успіх і справив багато шуму в американській літературному середовищі.

Цієї середи, 1 лютого, на радіостанції NPR (Національне громадське радіо США) я почула цікаву передачу, яка називалася «Кукушкино гніздо Кізі все ще летить 50 років по тому» (Kesey 's' Cuckoo 's Nest' Still Flying At 50).

У передачі прозвучали роздуми про роман, а також уривок з інтрев'ю з нині покійним Кеном Кізі, яке було записано в 1995 році.

Ось кілька цікавих фактів з цієї передачі:

«У 1975, Мілош Форман зняв за романом Кізі однойменний фільм з Джеком Николсом в головній ролі (зіграв Макмерфі). Фільм отримав 5 премій «Оскар» (кращий фільм, краща режисура, кращі актор і актриса в головних ролях, кращий адаптований сценарій) ».

«Однак сам Кізі відмовився дивитися фільм, пояснюючи це тим, що він був незадоволений Голлівудської версією постановки фільму після того, як його власний сценарій фільму був відкинутий».

«Основна різниця між фільмом і романом полягає в тому, що у фільмі відсутнє розповідь від імені Вождя. У романі його голос акцентує увагу на руйнують силах суспільства, які чинять тиск на особистість, змушуючи підкорятися правилам, - таємна змова, який Вождь називає «Комбінат». Біограф Кена Кізі, Роберт Фегген, каже, що саме бачення Вождя робить історію притчею всіх часів ».

«Саме цей більший склад конфлікту між свободою і владою -воспроізведённий таким чином, що влада в цій історії пізнавана не тільки в нашій культурі, а й у будь-який інший культурі - робить цю історію такою нестаріючої», - каже Фегген ».

«Через два роки після виходу роману« Політ над гніздом зозулі », в 1964 році, Кізі опублікував ще один шедевр« Часом примха велика »(англ. Sometimes a Great Notion). Він продовжував писати все життя, але говорив, що весь час пише одну і ту ж історію. »

«Це єдина історія, яка у мене була, - сказав Кізі. - Я міняв місця дії, час і характери, тому що мені необхідно було цю історію маскувати. Але по суті це про те, що Маленький може перемогти Великого - хитрістю, творчим підходом і гумором. »

Кізі помер в 2001 році після операції з видалення пухлини на печінці. Йому було 66 років.
(Вибачте за мій корявий переклад)

Почути і прочитати це інтерв'ю англійською мовою можна на сайті NPR, ось тут:

http://www.npr.org/2012/02/01/146210681/keseys-cuckoos-nest-still-flying-at-50

Отримавши «Оскар» за роль у фільмі «Політ над гніздом зозулі», Джек Ніколсон каже чудову фразу: «I guess this proves that there 's as many nuts in the Academy as anywhere else" ( «Думаю, це доводить, що в Академії також багато божевільних, як і де б то не було »)

http: // www. youtube. com / watch? v = y7dDK-YbrNo


v = y7dDK-YbrNo

Геніальний фінал (і музика!) Фільму «Політ над гніздом зозулі»

Com / watch?