Облаштування курника, фото. Гнізда для курей несучок, годівниці, поїлки, підстилка.

Облаштування курника, фото. Гнізда для курей несучок. Підстилка, годівниці, поїлки в курнику і на вигулі для курей несучок. Обробка курника від курячого кліща. Пилова ванна для курей. Внутрішнє облаштування курника / пташника

Отже, курник обраний (див. Курник своїми руками: дизайн ), Побудований або встановлений на відповідному місці вашого двору (див. Курник своїми руками: будівництво ) І майже все готово для утримання / розведення домашніх курей несучок. Тепер залишилося встановити все необхідне для несучок всередині курятника і облаштувати пташник для комфортного проживання курок.

Обробка курника проти курячого кліща

Ми почали з обробки нового курника проти курячого кліща та інших комах-паразитів, що вражають курок, діатомітом. Ми писали про Діатомеї в статті про підгодівлі для курок несучок . Діатоміт (кизельгур, інфузорна земля, гірська мука, цілить) - осадова гірська порода, що складається з останків діатомових водоростей. Діатоміт є натуральним природним інсектицидом. На вигляд диатомит - дрібний порошок, проте його мікроскопічні частинки мають гострі нерівні краї, які вражають курячого кліща та інших комах-шкідників. Особливо потребують обробки діатомітом дерев'яні курники: в них завжди є безліч затишних щілин, які можуть стати розсадником курячого кліща. Діатоміт треба розсипати по кутах курника, засипати їм щілини і «напудрити» їм стіни і плоскі поверхні в курнику. Не забудьте обробити тонким шаром діятимуть і гнізда для курей несучок. УВАГА: працюючи з діатомітом, надягайте респіраторну маску для захисту дихальних шляхів.

УВАГА: працюючи з діатомітом, надягайте респіраторну маску для захисту дихальних шляхів

Курник своїми руками: обробка від курячого кліща

Гнізда для курей несучок

Дизайн готових курників вже передбачає гнізда для курей несучок (див. Фото на початку статті). Якщо у вашому курнику немає готових гнізд для курей, влаштуйте їх самі в затишному куточку, далеко від дверей і вікон, бажано на невеликому підвищенні від статі. Як гнізд для курей несучок можна використовувати глибокі підноси або неглибокі пластмасові або дерев'яні ящики. Можна побудувати своїми руками довгий дерев'яний ящик або навіть багатоярусний стелаж (якщо у вас багато несучок), розділений на відсіки - гнізда для курей. Розмір гнізда для курей несучок - 35-40 см в глибину, ширину і висоту (менше - для бентамок). Одного гнізда зазвичай вистачає на 3-4 курок несучок. В інтернеті є багато фотографій гнізд для курей несучок, зроблених своїми руками. Деякі люди пристосовують лежать відра в якості гнізд для несучок. Гнізда для курей повинні обов'язково бути вистелені підстилкою, про що - нижче.

Підстилка для курей несучок

Гнізда для курей і підлогу курника покривають підстилкою. Підстилковий матеріал повинен бути всмоктує. В якості підстилки для курей традиційно використовують очищені від пилу дрібні деревні стружки і тріски (бажано соснові, які володіють властивостями, що дезодорують), подрібнену солому, подрібнений картон і папір, а також торф. Не рекомендується використовувати в якості підстилки для домашніх птахів сіно і тирсу (перше погано вбирає рідини, а другі містять високу кількість пилу, яка забиває дихальні шляхи птахів, за своєю природою схильні до респіраторних захворювань). Останнім часом на ринку товарів для домашніх тварин з'явилися більш сучасні екологічно чисті підстилкові матеріали, зроблені з відходів конопель, ріпаку, целюлози і кокосового волокна. На фото нижче - підстилка для курей несучок, яку ми використовуємо, зроблена з подрібненого кокосового волокна (торгова марка E-COCO). Це екологічно чистий продукт, що поставляється з Таїланду, який уже добре зарекомендував себе у використанні для домашньої птиці. В інтернеті є відгуки про хороших всмоктують якостях кокосової підстилки і про те, що вона нейтралізує аміак. Скоро я зможу скласти свою власну думку про це подстилочном матеріалі.

На ринку існує т.зв. вбирає підстилка (марка BioDri). Фактично, БіоДрай не є підстилкою в прямому сенсі слова, це просто виключно добре вбирає вологу порошок, який наносять в проблемних зонах курника (під поїлки, під звичайною підстилкою). БіоДрай має знезаражувальні і дезодорують властивостями.

БіоДрай має знезаражувальні і дезодорують властивостями

Підстилка для курей несучок з кокосового волокна

Якщо у вас великий курник (в висоту людського зросту) і, особливо, якщо ви живете в регіоні з холодними зимами, обов'язково зверніть увагу на т.зв. метод «глибока підстилка» або «глибоке компостування». При цьому методі використану підстилку не прибирають з підлоги курятника під час щотижневої чистки, а перевертають і додають зверху новий чистий шар підстилкового матеріалу. Згодом, в результаті використання і попадання на підстилку курячого посліду, підстилка ущільнюється і осідає, в ній починається природний процес компостування . Під час процесу компостування виділяється тепло і курник природно обігрівається. Глибоку підстилку міняють раз на рік, повністю прибираючи з курника. Глибока підстилка - готовий високоякісний органічне добриво . Метод глибокої підстилки, на жаль, не підходить для маленьких курників, як наш.

Годівниці і поїлки для курей несучок

Якщо ваші кури несучки містяться днем на вулиці (на вигульному дворику або взагалі гуляють вільно відведеної території), то розміщення годівниці і поїлки в курнику не рекомендується. Коли ввечері кури йдуть спати, вони зазвичай не їдять і не п'ють до ранку. Якщо ж ваші кури більшу частину часу проводять замкненими в курнику чи з якоїсь причини повинні перебувати там тривалий час, то наявність наповнених годівниці і поїлки необхідно. Годівниці і поїлки прикріплюють до стін курятника, підвішують або встановлюють на піднесення, щоб кури не могли настати в годівницю або Поліком, а також щоб туди на потрапляв послід.

Облаштування курника. Годівниці і поїлки для курей несучок

Для курей несучок, які містяться на території вигульного дворика (вигулу), годівниці і поїлки встановлюють там. Як описано вище, прикріплювати годівниці і поїлки потрібно на деякій висоті від підлоги. Крім основної годівниці з комбікормом для домашніх несучок та поїлки, будуть потрібні додаткові годівниці: для дрібних камінчиків і кальцієвої підгодівлі (добре, якщо це поєднане в одному підживленні - подрібнених мушлях), а також підвісна годівниця для зелені.

Пилова ванна для домашніх курей

Для підтримки свого оперення в хорошому стані і для знищення шкідників кури люблять купатися в пилу (землі, піску). Щоб забезпечити вашим квочка настільки улюблені ними пилові ванни, встановіть широку ємність на закритому від опадів місці вигулу курок і заповніть її звичайною садовою землею, змішаної з піском і деревною золою . Дуже цікаво спостерігати, як квочки відчувають справжню насолоду під час «чистки пір'їнок». дивіться наше відео про те, як наші несучки все разом приймають пилову ванну прямо в саду.

Пилова ванна для домашніх курей несучок. Облаштування курника і вигулу

Як додаткове розвага для курей в курятнику і на вигульному дворику, якщо дозволяє місце, можна встановити т.зв. гойдалки для курей (жердина, підв'язана зверху на мотузках).