Правила уникнення подвійного оподаткування між Україною і Нідерландами змінять

/ Фото: Віталій Лазебник

Україна і Нідерланди змінюють правила уникнення подвійного оподаткування https://cdn.segodnya.ua/img/article/11219/84_main_new.1520949883.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11219/84_tn.1520949883.jpg 2018-03-13T16: 03: 01 + 02: 00 Економіка Країни зможуть обмінюватися податковою інформацією, а ряд ставок виросте - якщо протокол ратифікують

Україна і Нідерланди стали на крок ближче до того, щоб оптимізувати процедуру уникнення подвійного оподаткування, яке б'є по бізнесу , Що працює в обох країнах. Про це повідомили в прес-службі українського Мінфіну.

13 березня міністр фінансів Олександр Данилюк разом з державним секретарем Міністерства фінансів Нідерландів Менно снилося підписали Протокол про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і майно.

"Укладення цього Протоколу направлено на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн", - пояснили в українському Мінфіні.

Подвійне оподаткування прибирають, розділивши права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Нідерландами в залежності від місця виникнення такого права. Крім того, одна держава буде враховувати суми зборів, сплачені платником податків в іншій державі.

Як запевнили в Мінфіні, така ініціатива створює сприятливі умови для інвесторів обох країн, а також полегшує життя підприємцям. Так, зменшиться податковий тиск на бізнес, зникне і податкова дискримінація для тих, хто працює або отримує дохід "через кордон" і в Україні, і в Нідерландах. Крім того, країни отримують можливість налагодити обмін податковою інформацією.

Підписаний представниками міністерств фінансів України та Нідерландів протокол передбачає:

  • оподаткування дивідендів за ставкою 5% - якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо менше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди, і 15% - у всіх інших випадках (виключено положення про оподаткування дивідендів за ставкою 0%) ;
  • збільшення розміру ставки оподаткування відсотків - з 2% до 5%;
  • встановлення ставки оподаткування роялті на рівні 5% і 10% (виключено положення про оподаткування роялті за ставкою 0%);
  • нову редакцію статті з обміну інформацією, яка передбачає значне розширення можливостей сторін договору щодо обміну податковою інформацією.

Тепер Україна і Нідерланди мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації цього протоколу, відзначили в Мінфіні.

Нагадаємо, раніше про скасування подвійного оподаткування домовилися Україна і Туреччина .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку