Кабмін хоче влаштувати ще один секвестр бюджету

Бюджет 2014 знову хочуть переписати / Фото: Сергій Ус

Кабмін хоче влаштувати ще один секвестр бюджету https://cdn.segodnya.ua/img/article/5364/70_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5364/70_tn.jpg 2014-07-14T08 : 25: 10 + 03: 00 Економіка У Мінфіні думають, як сильніше скоротити витрати

Міністерство фінансів має намір оновити параметри державного бюджету на поточний рік. Відомство підготувало проект закону про зміни до держбюджету-2014, в якому пропонує збільшити доходи і витрати і визначити їх в розмірі 376,9 млрд грн і 440,7 млрд грн відповідно, пише " капітал ".

Згідно з розрахунками Мінфіну, перш за все уряд планує переглянути межу держборгу, збільшивши його з 664 млрд грн до 743,7 млрд грн.

"Близько 60% боргових зобов'язань України номіновані в іноземній валюті. Девальвація гривні в поточному році з 8 до 12 грн / дол, а також постійні коливання курсу не дозволяють вийти на встановлений бюджетом граничний розмір держборгу", - йдеться в пояснювальній записці до проекту закону. У зв'язку з девальвацією національної валюти Мінфін також пропонує на 198 млн грн збільшити витрати на фінансування дипломатичних структур, 37,7 млн ​​грн додадуть на фінансування розвідувальної діяльності в сфері оборони.

Крім іншого, Мінфін пропонує надати Кабінету міністрів право частково компенсувати відсоткові ставки за позиками на внутрішньому ринку і передбачити на ці цілі в держбюджеті додаткові 439,4 млн грн. Відповідно до законопроекту, цією програмою зможуть скористатися підприємці - резиденти України (хоча список і параметри не уточнюються), ПАТ "Укргідроенерго" для завершення першої черги Дніпровської ГАЕС, НАК "Нафтогаз України" для рефінансування своїх зобов'язань, Аграрний фонд, науково-виробниче об'єднання "Форт " МВС , А також структури "Укрзалізниці".

За словами першого заступника голови парламентського комітету з питань бюджету Оксани Калетник, законопроект вже подавався на розгляд уряду. Однак згодом Мінфін сам відкликав документ для подальшого доопрацювання. Причому, як розповіли в апараті Кабміну, однією з причин відкликання законопроекту стала необхідність додатково скоротити видаткову частину держбюджету.

"Як варіант запропоновано розглянути ліквідацію всіх стимулюючих виплат для держслужбовців - премій і надбавок, а також подумати, яким чином частина держапарату відправити у відпустку за свій рахунок. Якщо з надбавками чиновники в середньому щомісяця отримували $ 50-170, то без надбавок їх дохід знизиться до $ 100-110 ", - повідомила Калетник. На її думку, якщо Кабмін зважиться на такий крок, це стане соціальним вибухом, оскільки держсектор завжди був одним з найбільш стабільних в частині фінансування.

За словами голови Державної фіскальної служби Ігоря Білоуса, зараз в уряді обговорюється можливість / неможливість виконання держбюджету, в тому числі по податкових і митних платежів.

"Скорочення витрат необхідно. Мінфін активно займається цим питанням. Що стосується наповнення бюджету, то за митними платежами показники нас влаштовують. Думаю, ми вийдемо на 100% -е виконання", - зазначив Білоус. Він додав: виконання плану з податкових надходжень залежить від того, як буде розвиватися ситуація в східних областях України, наскільки сильним буде скорочення товарообігу, транспортних перевезень, сум середніх чеків, а також від ряду інших чинників.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку