Особливості нарахування пенсій для держслужбовців, науковців та працювали в нічний час доби

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

15 ноября 2012, 11:02 Переглядів: 15 ноября 2012, 11:02 Переглядів:   Відповіді на питання про пенсії

Відповіді на питання про пенсії.

Цього разу мова піде про те, як перейти на інший вид виплат, отримати пенсію по втраті годувальника, який помер до виходу на пенсію, та отримати посвідчення ветерана праці. Наші експерти: юрист юркомпанії "Правова допомога" Марія Богданович, юрист Алла Райковська і партнер юркомпанії "Адвокатське бюро - АБГ" Катерина Гутгарц.

ВЕТЕРАНИ ПРАЦІ

"Я пропрацювала 37 років 10 міс. 5 днів. Зараз виходжу на пенсію за віком (відповідно до нового закону, в 55 років і 6 міс.). Тільки зараз дізналася, що при стажі 35 років присвоюється статус" Ветеран праці ". Але мені ніхто його Не привласнював. Я можу його отримати? "

Відповідає Катерина Гутгарц:

"Так. У відповідності зі ст. 6 ЗУ" Про основи соціальної захищеності ветеранів праці та інших громадян пенсійного віку "до ветеранів праці дійсно відносяться всі жінки, які мають стаж роботи не менше 35 років, які вийшли на пенсію. Тому для отримання посвідчення ветерана праці вам необхідно звернутися до органів праці та соціального захисту населення (соцзабез) за місцем постійного проживання. Наявність посвідчення ветерана праці дасть вам можливість користуватися всіма пільгами, передбаченими законодавством для
тієї категорії ".

НІЧНА РОБОТА

"Мій трудовий стаж становить 39 років, з них 32 роки - робота в нічний час доби. Чи можу я піти на пенсію достроково, щоб не переробляти 2 роки, згідно з новою пенсійну реформу? Яку пенсію я буду отримувати?"

Відповідає Алла Райковська:

"Ні, піти на пенсію достроково ви не можете. Громадяни, які мають на це право, вказані в ст. 13 ЗУ" Про пенсійне забезпечення ". Але робота вночі може служити для вас підставою для відсоткової надбавки до пенсії. Її розмір ви можете дізнатися тільки в Пенсійному фонді, звернувшись туди офіційно із заявою ".

ПЕРЕХІД НА ІНШИЙ ВИД

"До 2004 р я отримував звичайну пенсію, але в 2004-му переоформив її на наукову. У 2008 р я знову переоформив пенсію на звичайну, оскільки згідно з розрахунком вона виявилася більшою наукової. Весной2012 р звернувся до пенсійного фонду з проханням відновити мені встановлену в свій час наукову пенсію. Мені сказали, що якщо я хочу оформити наукову пенсію, то я повинен заново зібрати всі документи. чи можу я вимагати не оформлення, а відновлення призначеної і одержуваної мною раніше наукової пенсії з перерахунком на даний час? "

Відповідає Катерина Гутгарц:

"Ні, при перекладі пенсіонера на інший вид пенсії, навіть якщо він вже отримував цей вид пенсії раніше, відбувається не її відновлення, а новий розрахунок. Такий розрахунок може бути проведений на підставі документів, які вже є в пенсійній справі, а також нових документів , наданих вами. при цьому при перекладі на інший вид пенсії, за вашим бажанням, може використовуватися показник середньої зарплати, який застосовувався при призначенні попереднього вигляду ".

"Я пенсіонер1948 р н., Трудовий стаж - 49 років без перерви. У 1989-2008 рр. - держслужбовець 11-го рангу. Після досягнення 60 років (у 2008 році) пішов на пенсію як держслужбовець. З марта2008 р по сьогоднішній день працюю в приватних структурах з офіційним оформленням. чи маю я право перейти з пенсії держслужбовця на загальну? Як буде здійснюватися перерахунок пенсії, і зарплата яких років буде враховуватися в перерахунку? Які при цьому потрібні документи? "

Відповідає Катерина Гутгарц:

"Так, маєте. При перерахунку за вашим вибором буде враховуватися або зарплата за період, зазначений у ч. 1 ст. 40 ЗУ" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування "(т. Е. Все року з 1 іюля2000 р і за бажанням і при наявності первинних документів про виплату - за будь-які 60 календарних місяців до 1 іюля2000 р), або буде використаний показник середньої зарплати, який використовувався при призначенні попередньої пенсії. Нова пенсія призначається на підставі документів, які вже є в пенсійній справі, а також нових документів про стаж та заробітну п лате, які приносить пенсіонер. Але оскільки у вас новий стаж отриманий після 2008 року, додатково подавати документи вам не потрібно. Адже всі дані за цей період повинні бути в системі персоніфікованого обліку ПФУ ".

СТРАХОВИЙ СТАЖ

"Стаж роботи і страхового стажу - це одне і те ж чи ні?"

Відповідає Алла Райковська:

"Ні," страховий стаж "не завжди збігається зі" стажем роботи ". Основна умова для включення періоду роботи до страхового стажу - це сплата за цей період страхових внесків у розмірі не меншому за мінімальний. Якщо людина працює офіційно, т. Е. Із записом в трудовій книжці, але працедавець з будь-яких причин не перерахував за нього до Пенсійного фонду страхові внески за певний період, цей період до страхового стажу людини не зараховується ".

ВТРАТА годувальника

"Мені 58 років, я на пенсії. Розмір її мінімальний. У мене помер чоловік в 58 років, так і не встигнувши дожити до пенсії. Чи належить мені пенсія по втраті годувальника, і якщо так,
то яка? "

Відповідає Алла Райковська:

"Так, пенсія по втраті годувальника - це один з видів пенсій, на який ви можете претендувати, згідно ЗУ" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ". Обов'язкова умова при цьому, щоб ви перебували на утриманні померлого, а він на день смерті мав страховий стаж не менше 5 років.

Розмір пенсії по втраті годувальника вважають виходячи з розміру пенсії за віком, на яку мав би право померлий. Однак при її розрахунку є особливість, яка відрізняє її від пенсії за віком. Вона стосується тривалості страхового стажу. А саме: до наявного страхового стажу годувальника додається період від дня його смерті до дня, в який він би досяг пенсійного віку ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Особливості нарахування пенсій для держслужбовців, науковців та працювали в нічний час доби". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Я можу його отримати?
Чи можу я піти на пенсію достроково, щоб не переробляти 2 роки, згідно з новою пенсійну реформу?
Яку пенсію я буду отримувати?
И можу я вимагати не оформлення, а відновлення призначеної і одержуваної мною раніше наукової пенсії з перерахунком на даний час?
И маю я право перейти з пенсії держслужбовця на загальну?
Як буде здійснюватися перерахунок пенсії, і зарплата яких років буде враховуватися в перерахунку?
Які при цьому потрібні документи?