Ahmad Tea, компанія ЕНЕРГІЯ, чайний ринок в Білорусі, продукти, оливки, кава

Двадцятирічний ювілей для білоруського бізнесу дата значна. Компанія «ЕНЕРГІЯ» протягом тривалого часу дає можливість насолоджуватися чаєм торгової марки «Ahmad Tea» в будь-який времядня і ночі, куштувати чудові оливки з Іспанії «EXOLIVA». Також компанія познайомила білорусів з кавою торгових марок «Compagnia Dell 'Arabica» і «CORSINI».

Крім того, ТОВ «ЕНЕРГІЯ» є засновником популярного в Солігорськ районі тижневика «Лідер-Пресс», який не так давно вийшов і на інформаційний ринок Слуцького регіону, а також є засновником підприємства «ЕНІ ЛТД».

Про те, як змінювалися протягом цих років смаки білорусів, як світова економічна криза вплинула на цей бізнес і які плани компанії на найближчий час, розповів директор ТОВ «ЕНЕРГІЯ» Ігор Уфімцев.

- Ігоре Миколайовичу, компанія «ЕНЕРГІЯ» давно веде чайний бізнес на території Білорусі. Чому була обрана ця ніша і за рахунок чого вдається стільки років залишатися одним з провідних гравців на цьому ринку?

- Ми вибрали свою місію, яка полягає в поліпшенні якості життя, а цей критерій визначається в першу чергу якісними продуктами харчування. І протягом всього нашого діяльності ми чітко дотримуємося своєї місії і пропонуємо покупцям гідний товар, який доставить їм емоційну радість і задоволення, будь то чашечка ароматного чаю, вирощеного на сонячних схилах Цейлону, або терпкого кави, зібраної в Кенії. Ми любимо свої торгові марки і з любов'ю пропонуємо покупцям. Покупець, в свою чергу, відчуває турботу про себе і залишається вірним торгову марку.

Вперше чай торгової марки «Ахмад» з'явився в Білорусі в 1995 р Перша поставка була здійснена компанією ТОВ «ЕНЕРГІЯ», яка і по сьогоднішній день є єдиним і ексклюзивним постачальником чаю «Ахмад» в Республіку Білорусь.

Не можу не відзначити, що люди, які очолюють компанію «Ahmad Tea Ltd.», відносяться до прямих нащадків перських царів. Вони знають про чай все, це сімейний бізнес, де дорожать відношенням клієнтів і вміють ці відносини підтримувати.

- У вас, безсумнівно, є оцінки споживчих переваг білорусів по брендам, по сортам - У вас, безсумнівно, є оцінки споживчих переваг білорусів по брендам, по сортам. Які чаї найбільше до душі білорусам зараз і як змінювалися переваги протягом останніх 20 років?

- У зв'язку з тим, що «Ахмад» став першою чайної маркою, яка представила максимальний вибір сортів і смаків під однією торговою маркою, наші покупці мають можливість вибрати саме те, що їм подобається.

Основну частку продажів займають перевірені часом сорти чаю: «Англійська № 1», «Ерл Грей», «Англійська Сніданок». Також збільшується частка продажів пакетованого чаю в зв'язку з тим, що «Ахмад» однаково гарний як листової, так і пакетований.

Марка «Ahmad» створювалася на догоду «консерваторам» традиційного смаку чаю. Правда, компанія віддає данину і моді: ввела в свій асортимент фруктові суміші з екзотичними ароматами, зелені сорти з різними добавками, чайні напої на основі трав і ягід. На сьогоднішній день дуже популярними стали ароматизовані чаї.

- Хто основні партнери компанії? Чи є якісь нюанси в тому, що у компанії, яка веде національний бізнес, головний офіс розташований в Солігорськ?

- Основними нашими партнерами є англійська компанія «Ahmad Tea Ltd - Основними нашими партнерами є англійська компанія «Ahmad Tea Ltd.», італійська «Corsino Corsini SpA», іспанська «Exoliva». А в тому, що ми знаходимося в Cолігорске, ніяких особливих нюансів немає. Так склалися обставини. Я з «відзнакою» в 1988 році закінчив Ленінградський гірничий інститут, став гірничим інженером і вибрав для роботи ПО «Білоруськалій». Зараз це ВАТ «Білоруськалій» м Солігорська, де я успішно відпрацював три роки. Ось тоді, в 1991 році, зі своїм студентським другом ми і створили МП «ЕНЕРГІЯ», в даний момент ТОВ «Енергія». І вже на протязі 20 років я керую компанією.

В Солігорськ у нас є власні магазини «Коктейль», в яких головний акцент ставиться на продаж делікатесних продуктів. Перш ніж пропонувати новинки всім жителям Білорусі, ми спершу тестуємо їх в наших магазинах.

- Чай - один з тих продуктів, ціни на який через ситуацію, перш за все, на валютному ринку країни значно зросли. Чи вплинула ця ситуація на бізнесі, на клієнтах в роздрібній ланці, на споживачах?

- Ціни на чай росли і будуть продовжувати рости, незважаючи на значний приріст виробництва чаю в основних виробників (Китай і Індія). Це пов'язано з поліпшенням економічного і соціального середовища в тих країнах, де росте чай, і зі значним зростанням споживання чаю в цих же країнах, а також з окреслилися стійкими тенденціями зростання споживання чаю на африканському та азіатському континенті.

Але ж і в нашій країні населення бажає отримувати хорошу заробітну плату і хоче пити хороший чай. Тому бажання деяких наших чиновників розвинути ідею про заміну чаю на травички, вирощені в РБ, виглядає утопічно, адже частка ринку трав'яних чаїв на світовому ринку за найоптимістичнішими оцінками не перевищує 1-2%.

- Які плани?

- Плани, як завжди, амбітні: розвинути власну мережу спеціалізованих магазинів і познайомити жителів країни з ще більшою розмаїтістю смаків з різних куточків світу - Плани, як завжди, амбітні: розвинути власну мережу спеціалізованих магазинів і познайомити жителів країни з ще більшою розмаїтістю смаків з різних куточків світу. І, крім цього, ще багато всяких планів і ідей, про які поки не час говорити ...

- В цьому році компанія святкує 20-річчя. На такі круглі дати прийнято підводити підсумки. А будь досягнень домоглися ви?

- У 2011 в конкурсі «Продукт року» ми стали продуктом року в номінації «Чай», а також стали чаєм № 1 в Республіці Білорусь за підсумками конкурсу «Вибір року - 2010».

Ми маємо також свою регіональну газету «Лідер-Пресс», яка зараз має тираж більше 12 000 штук. Є також і електронна версія газети. У 2008 році «Лідер-Пресс» завоював нагороду «Бренд року».

В цьому році оновили транспорт, привели в порядок свої території і будівлі, впровадили нові енергозберігаючі технології, почали будівництво нового роздрібного магазину, впроваджуємо автоматизацію виробничих процесів, розширюємо територію поширення газети, працюємо над підвищенням прибутковості, щоб поліпшити фінансове становище співробітників. Незважаючи на серйозні зміни митного законодавства, зберегли дочірнє підприємство ТОВ «Ені ЛТД», яке працює в галузі митної справи.

- Як збирається компанія відзначати ювілей?

- Ми прийняли рішення не влаштовувати банальний банкет. Направимо кошти на благодійний захід: на організацію конкурсу малюнка «Чудеса з Алісою» (для дітей хворих на онкологію) в «Республіканському науково-практичному центрі дитячої онкології та гематології» в селищі Боровляни.

У нас вийшло дуже добре і хороше захід. Я впевнений, що це принесло набагато більше радості всьому колективу, ніж, якби ми відзначили ювілей за звичайним святковим столом.

http://ahmadtea.by/news/index.php

http://www.energy.by/about/news/index.php

УНН 600142203

Чому була обрана ця ніша і за рахунок чого вдається стільки років залишатися одним з провідних гравців на цьому ринку?
Які чаї найбільше до душі білорусам зараз і як змінювалися переваги протягом останніх 20 років?
Хто основні партнери компанії?
Чи є якісь нюанси в тому, що у компанії, яка веде національний бізнес, головний офіс розташований в Солігорськ?
Чи вплинула ця ситуація на бізнесі, на клієнтах в роздрібній ланці, на споживачах?
Які плани?
А будь досягнень домоглися ви?
Як збирається компанія відзначати ювілей?