NEWSru.com :: Звільнений з NASA експерт розкриє секрет Місяця: там знайшли руїни і ключ до управління гравітацією

Колишній керівник фотослужби місячної лабораторії NASA Кен Джонстон обіцяє розкрити таємницю Місяця
40 років тому під час здійснення програми висадки на Місяць американські астронавти виявили і сфотографували на місячній поверхні якісь "стародавні руїни штучного походження"
Поряд з місячними знахідками американське космічне відомство приховує ряд інших таємниць, включаючи, наприклад, виявлення в 1976 році безпілотним апаратом Viking мікробів на поверхні Марса

Колишній керівник фотослужби місячної лабораторії NASA Кен Джонстон обіцяє розкрити таємницю Місяця. Він стверджує, що американці при висадці на супутник Землі знайшли там "стародавні руїни штучного походження" і раніше невідому технологію управління гравітацією. Вони зробили фото, які Джонстону веліли знищити. Він цього не зробив, а уряд США, за його твердженням, тримало дані в секреті 40 років.

У поширеній у Вашингтоні повідомленні про прес-конференції затверджується також, що ця засекречена знахідка може бути причиною нової місячної "гонки", в яку вступили зараз США, Росія, Японія, Китай і Індія .

NASA в грудні оголосило про плани будівництва міжнародного базового табору на одному з полюсів Місяця, який планують повністю укомплектувати штатом до 2024 року. Російський виробник ракет "Енергія" повідомив влітку минулого року про ще більш амбітній програмі - плани побудувати постійну базу на Місяці до 2015 року.

- Головний секрет Місяця - управління гравітацією
- Місячна програма США: робота над помилками

Росія стверджує, що основна мета місячної програми - промисловий видобуток гелію-3. США - відмовчуються, ховаючись за загальними формулюваннями. Як і Китай, 24 жовтня запустив свій перший супутник до Місяця . Китай також має намір запустити космічну станцію і здійснити посадку автоматичного зонда на Місяць до 2010 року.

Нерадіоактивні ізотоп гелію - гелій-3 - є апробованим і потужним паливом для ядерного синтезу - настільки потужним, що всього шість тонн забезпечили б середньої за чисельністю європейській країні достатньо енергії на цілий рік.

Оскільки гелій-3 не забруднює навколишнє середовище і має високу ефективність в малих кількостях, багато країн ставляться до цієї ідеї вкрай серйозно. Німеччина, Індія та Китай, який у вересні планує вислати місячний зонд для дослідження технологій вилучення гелію-3, все досліджують способи видобутку ізотопу.

До 2010 року Росія планує відправити на Місяць перший з п'яти автоматичних апаратів, а до 2012 року створити там постійну дослідницьку базу.

Головний секрет Місяця - управління гравітацією

У запрошенні на прес-конференцію Джонстона стверджується, що 40 років тому під час здійснення програми висадки на Місяць американські астронавти виявили і сфотографували на місячній поверхні якісь "стародавні руїни штучного походження" і раніше невідому технологію управління гравітацією. Ці дані були повністю засекречені урядом США, а очолювана Джонстоном фотослужба отримала наказ знищити всі фотографії виявлених на Місяці об'єктів.

Джонстон стверджує, що, порушивши наказ, таємно зберіг кілька знімків, які будуть оприлюднені у вівторок у Вашингтоні.

23 жовтня Джонстон був виключений з учасників суспільної програми Лабораторії з вивчення реактивного руху NASA по популяризації космічних досліджень. Організатори прес-конференції стверджують, що це наслідок того, що Джонстон розповів про таємно збережені ним місячні знімки авторам нової книги "Темна місія - секретна історія NASA".

Книга вийшла в світ у США на минулому тижні і вже потрапила в список "бестселерів" газети The New York Times, де вона стоїть зараз на 25-му місці, відзначає РІА Новини" .

Разом з Джонстоном на прес-конференції виступить один із співавторів цієї книги, колишній консультант NASA і відомий в США популяризатор всіляких "космічних таємниць" Річард Хогланд.

Ніхто з офіційних представників в США твердження Джонстона про збережених їм місячних фотографіях поки ніяк не коментує.

Компромат на NASA

Хогланд і Джонстон мають намір представити також документи, що доводять, що, на їхню думку, всупереч загальноприйнятим уявленням про громадянське характері діяльності NASA головне американське космічне відомство насправді є закамуфльовані "оборонним відомством США", наділеним правом без контролю з боку Конгресу засекречувати важливу інформацію наукового і технічного характеру.

За твердженням Хогланда, американські астронавти могли таємно доставити з Місяця на Землю зразки "дуже вдосконалених технологій" і саме через цих технологій провідні країни світу після майже 30-річного падіння інтересу до Місяця зараз знову можуть бути залучені в нову місячну гонку.

"Завдяки дивовижним технологічним відкриттям, які за нашими даними NASA зробило на Місяці під час програми Apollo, доставило на Землю і потім тримало в секреті протягом цілого покоління, ця нова гонка буде мати результат, який, на відміну від першої (космічної) гонки між США і СРСР за політичний престиж 50 років тому, буде визначати долю кожної людської істоти на Землі ", - стверджує Хогланд.

Хогланд і Джонстон не виключають, що США зараз навмисно форсують запуски американських "шатлів", щоб достроково згорнути цю програму до 2010 року і перейти на нові космічні апарати Constellation, які дозволять NASA висадиться на Місяць.

Хогланд є співавтором 550-сторінкової книги "Темна місія - секретна історія NASA", в якій стверджується, що поряд з місячними знахідками американське космічне відомство приховує ряд інших таємниць, включаючи, наприклад, виявлення в 1976 році безпілотним апаратом Viking мікробів на поверхні Марса.

У той же час один інший співавтор книги - консультант з аерокосмічних інженерних технологій Майкл Бара в окремому повідомленні для преси визнає, що відомий в США і за кордоном експерт з космосу і науковий оглядач телекомпанії Ен-бі-сі Джеймс Оберг піддав різкій критиці твердження Джонстона про збережених їм від знищення місячних фотографіях. У своєму возмущенном посланні в Лабораторію по вивченню реактивного руху Оберг назвав заяви Джонстона про NASA "божевільними звинуваченнями".

Місячна програма США: робота над помилками

У грудні минулого року NASA опублікувало більш детальний план по здійсненню польоту на Марс через Місяць. Програма, яка називається "Сузір'я", включає створення ракети-носія "Арес", здатної підняти все необхідне для місячного подорожі і капсулу з 4-6 астронавтами. Потім астронавти відвідають Місяць - один з кораблів залишиться на місячній орбіті, а другий опуститься на поверхню. Примітно, що даний план дуже схожий на проект "Аполлон", завершений ще в 1970-х роках минулого століття.

Для представників NASA створити постійну базу на Місяці - це не просто відрізати там свій прапор. "Вперше в історії людства люди вийшли за межі поверхні Землі (маючи на увазі космічні досягнення минулого), - свідчить Скотт Хоровіц, заступник глави дослідницького відділу NASA. - Наступний логічний крок - це збільшити цю сферу на 200 тисяч миль". Скептично налаштовані спостерігачі відзначали, що все необхідне для повернення на Місяць в розпорядженні NASA було вже в 1970-і роки, проте управління відмовилося від цієї ідеї. Тепер, витративши з середини 1970-х років близько 250 млрд доларів на програму пілотованих шатлів, Міжнародну космічну станцію і інші проекти, NASA повинне буде витратити ще 200 млрд доларів на відновлення програми "Аполлон". Частина грошей з'явиться після завершення програми шатлів в 2010 році.

Новий план можна розуміти як визнання невдачі, стверджує Newsweek . Про це свідчать, зокрема, слова глави NASA Майкла Гріффіна, який зазначив: "Період, коли Сполучені Штати залишили Місяць і свідомо зосередилися виключно на низькій земній орбіті, мені здається помилкою".

Свого часу інженери NASA вхопилися за проект крилатого корабля, який міг би злітати і сідати як літак, але при цьому рухатися в вакуумі і відкритому космосі. На той час, коли ця концепція подолала бюрократичні перепони NASA, вона вже багато втратила. В результаті Shuttle був побудований так, що він не здатний підніматися з злітної смуги - замість цього його запускають, прикріпивши до ракети-носія, яка використовує два твердопаливних прискорювача. Цей спосіб кріплення був фатальною інженерної помилкою - він робить Shuttle вразливим перед шматками ізоляційної піни, яка відлітає від ракети-носія під час старту. Шатли, кожен запуск яких обходиться в півмільярда доларів, не зробили польоти в космос дешевше. "NASA вкрай погано попрацювало над технологією запуску, - вважає Білл Суітман, космічний експерт журналу Jane's Defence Weekly. - Шаттлe був небезпечною тратою грошей починаючи з 1990-х, і США не вистачило волі, щоб змінити цей підхід". NASA досі пожинає плоди рішення відмовитися від використання "Сатурна-5".

Вкрай дорога і проблемна Міжнародна космічна станція була в своєму роді продовженням помилок NASA. Розроблена так, щоб використовувати переваги Shuttle, станція була шалено дорогий - 200 млрд доларів, і ціна її продовжує зростати навіть після того, як її функції були скорочені, а склад екіпажу зменшився. Якби NASA продовжило використовувати "Сатурн-5" і залишило Shuttle в проекті, можливо, управлінню вдалося б створити рентабельну космічну станцію. "Її можна було побудувати, використовуючи технології" Аполлона ", - стверджував в інтерв'ю Newsweek Лонгсдон, - і це було б набагато краще".