Перебування громадян Казахстану в Росії в 2019 році

  1. Які преференції у громадян Казахстану
  2. терміни перебування
  3. порушення терміну

2014 рік ознаменувався для Республіки Казахстан підписанням Угоди в рамках Євразійського економічного союзу, до якого увійшли Росія і Білорусія. У 2015 році до них приєдналися Вірменія і Киргизія. Даний договір забезпечив не тільки вільний рух товарів, послуг і капіталу всередині позначених меж, але і робочої сили. Зокрема, це вплинуло на перебування громадян Казахстану в Росії, в 2019 році в тому числі. Які саме сталося зміни, ми і спробуємо з'ясувати.

Які преференції у громадян Казахстану

Для початку необхідно зазначити, що підписана угода стосується спрощення багатьох процедур на територіях країн-учасниць, включаючи міграційні Для початку необхідно зазначити, що підписана угода стосується спрощення багатьох процедур на територіях країн-учасниць, включаючи міграційні. Основна зміна правил перебування на російській території , Як, власне, і на будь-який інший, яка є частиною ЄАЕС, торкнулося процедури працевлаштування.

Згідно з документом, між усіма державами, які підписали угоду, встановлюється загальний ринок праці. Це означає, що жителі цих країн можуть працювати на території союзу на одних і тих же умовах. А саме: відтепер їм не потрібно оформляти дозвіл на роботу, працевлаштуватися тепер можна на підставі трудової угоди з роботодавцем.

Нові правила перебування громадян Казахстану в Росії свідчать, що для працевлаштування їм знадобляться:

Крім того, роботодавець має довести до відома територіальний орган ГУВМ МВС (Колишня ФМС) про те, що на роботу прийнято іноземний громадянин. Остання, в свою чергу, повідомляє про це податкову службу.

Податок, який стягується з доходів працевлаштованих іноземців зони ЄАЕС, нараховується з перших днів їх діяльності по внутрішньої ставкою. Це означає, що відтепер на них поширюється ставка 13% замість 30%, як це було в недалекому минулому.

терміни перебування

Змінюється і порядок знаходження зазначених громадян в РФ: вони можуть не ставати на облік в територіальному відділенні міграційної служби, якщо їх візит не триватиме більше місяця. При цьому, перетинаючи кордони країн-учасниць, їм також не потрібно заповнювати міграційну карту за умови дотримання встановленого терміну. Замість карти вони тепер отримують штамп в паспорт, що засвідчує факт перетину кордону.

Терміни перебування в Росії громадян Казахстану тепер визначаються терміном дії трудового договору, який вони укладають з роботодавцем.

Скористатися цим же періодом можуть і родичі самого працевлаштованого. Скористатися цим же періодом можуть і родичі самого працевлаштованого

Якщо ж договір розривається достроково, а з моменту в'їзду вже пройшло 90 днів, іноземці із зони ЄАЕС отримують в своє розпорядження ще 15 днів, протягом яких можуть знайти нову роботу і укласти новий договір. У цьому випадку період перебування в РФ продовжується на термін нового договору.

Варто врахувати, що незмінним для всіх громадян країн - учасниць ЄАЕС залишається правило 90/180, згідно з яким ні повинні покинути територію приймаючої країни через 90 днів і в'їхати знову тільки через 180. Виняток становлять, як уже було зазначено, працевлаштовані особи.

Перебування громадян Казахстану в Росії, коли метою не є працевлаштування, обмежена 90 днями. Після закінчення цього періоду вони будуть змушені покинути територію РФ.

Чи не діє це правило на тих, хто:

Крім того, між усіма учасниками договору прийнято взаємне визнання дипломів про освіту, обумовлені безкоштовні послуги невідкладної медичної допомоги.

порушення терміну

Не можна забувати про те, що в разі перевищення громадянами Казахстану терміну перебування в Росії на них, як і на всіх інших, поширюються певні санкції .

У загальному порядку встановлено, що після закінчення дозволеного терміну перебування на російській території всі іноземці повинні або залишити країну, або продовжити свій дозвіл або підстава для подальшого законного перебування в ній. Якщо громадянин Казахстану знаходиться в Росії більше 90 днів без продовження, це є грубим порушенням міграційного режиму і тягне за собою, перш за все, накладення штрафу на суму від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. можливо навіть видворення з країни з подальшою забороною на в'їзд на певний проміжок часу, який буде залежати від тривалості простроченого періоду.

Наостанок залишається додати, що в даний момент уряду беруть участь в договорі держав обговорюють питання пенсійного регулювання. Більш того, Колегія Євразійської економічної комісії видала Розпорядження від 26.06. 2019 № 112 "Про проект Угоди про пенсійне забезпечення трудящих держав - членів Євразійського економічного союзу". У ньому зокрема, описані умови зарахування до трудового стажу тих років, які були відпрацьовані в країні - учасниці ЄАЕС.

Спрощене отримання громадянства РФ: відео