УПРАВЛІННЯ ФМС РОСІЇ по Калінінградській області

Керівник регіональної міграційної служби Євгена Юрченко виступила з доповіддю про підсумки роботи міграційної служби в 2014 році і перспективи реалізації державної міграційної політики в регіоні. У роботі засідання обласної думи також взяв участь т.в.о. заступника начальника регіональної міграційної служби Денис Івлієв.

Розповівши депутатам про хід реалізації Концепції державної міграційної політики Російської Федерації на території регіону, Євгенія Юрченко детально зупинилася на питаннях регулювання міграційних потоків і зміни законодавства, що вступили в силу з початку 2015 року. Так, за даними прикордонної служби, в 2014 році, в порівнянні з 2013 роком, в область в'їхало на 7% більше іноземців (понад 2,2 млн. Осіб). При цьому з регіону виїхало майже на 16 тисяч осіб більше, ніж роком раніше.

У 2014 році поставлено на міграційний облік майже 74 тисячі осіб, видано майже 7000 дозволів на тимчасове проживання, прийнято до громадянства Російської Федерації понад 5 тисяч осіб, з них понад 4 тисячі є учасниками Державної програми переселення співвітчизників до Росії і членами їх сімей У 2014 році поставлено на міграційний облік майже 74 тисячі осіб, видано майже 7000 дозволів на тимчасове проживання, прийнято до громадянства Російської Федерації понад 5 тисяч осіб, з них понад 4 тисячі є учасниками Державної програми переселення співвітчизників до Росії і членами їх сімей.

Євгенія Юрченко розповіла депутатам про особливості здійснення трудової діяльності в 2015 році, відзначивши актуальність даного питання для Калінінградської області, так як більше 91% залучених іноземних працівників в'їжджали на територію регіону в безвізовому порядку.

Детально зупинившись на питаннях здійснення контрольно-наглядової діяльності, доповідач проінформувала депутатів що, спільно з УМВС та обласною прокуратурою, структурними підрозділами служби в 2014 році виявлено понад 6 тисяч іноземних громадян, які порушили вимоги чинного законодавства, з них за межі Російської Федерації видворено 1257 чоловік ( тут лідирують громадяни Узбекистану - 915 осіб).

Депутатів обласної Думи зацікавив механізм закриття в'їзду іноземних громадян. Начальник Управління, зазначивши ефективність даного запобіжного заходу незаконної міграції, розповіла, що якщо в минулому році в'їзд на територію РФ був закритий 1 837 порушників, то в 2015 році таких рішень буде винесено ще більше. При цьому, якщо раніше в'їзд забороняли особам, які мають 2 і більше адміністративних порушення, а також в разі не виконання рішення суду про адміністративне видворення, то з 10 січня поточного року, заборона на в'їзд терміном від 3 до 10 років буде виноситися в залежності від терміну незаконного перебування. При цьому, чим довше мігрант-порушник буде ховатися, то воно йому буде покарання.

Говорячи про відомчі плани, Євгенія Юрченко зазначила, що в 2015 році регіональному УФМС чекає велика робота з протидії незаконній міграції, посилення взаємодії з національними об'єднаннями Калінінградській області.

На завершення зустрічі керівники УФМС і парламентарії домовилися взаємодіяти в робочому порядку, а в кінці року зустрітися ще раз, щоб оцінити, наскільки ефективно діють т нові норми вітчизняного міграційного законодавства на території регіону.