Пісочниця своїми руками

 1. Пошуки підходящого місця
 2. Розробляємо схему і дизайн
 3. готуємо місце
 4. з'єднання стінок
 5. Заповнення конструкції піском
 6. Дитячі пісочниці з кришками
 7. Покрокова інструкція
 8. Інструмент і матеріал
 9. Будівництво кришки
 10. Кілька ідей і порад
 11. Відео
 12. фото
 13. креслення

Якщо ви бажаєте облаштувати дитині  місце для ігор  , То це не означає, що потрібно купувати дорогі  дитячі майданчики  з  гойдалками  ,  гірками  і переходами

Якщо ви бажаєте облаштувати дитині місце для ігор , То це не означає, що потрібно купувати дорогі дитячі майданчики з гойдалками , гірками і переходами. Маленьким дітям для проведення дозвілля досить простий пісочниці, в якій вони зможуть освоїти майстерність виготовлення пасок, а згодом і пісочних замків. На відміну від громіздких майданчиків, конструкція пісочниці дуже проста. А це означає, що ви зможете змайструвати її самостійно. У статті ми розповімо як зробити дитячу пісочницю своїми руками, продемонструємо схеми, креслення, а також фото та відео інструкції.

Пошуки підходящого місця

Пошуки підходящого місця

Під час ігор в пісочниці кожен малюк буде розвивати свої творчі здібності, дрібну моторику, окомір, терпіння і врівноваженість. Щоб ігровий об'єкт був зведений за всіма правилами і був безпечним необхідно керуватися нормами її розміщення:

 1. Доступність і перегляд. Незалежно від того де грає дитина, його має бути добре видно, тому дитяча пісочниця добре повинна проглядатися і на шляху до неї не потрібно встановлювати перешкод.
 2. Гігієна. Щоб зменшити ймовірність отримання інфекції через пісок, варто вибрати місце далеко від дерев.
 3. Сонце. Безсумнівно, сонячне світло корисний для шкіри дітей, але надмірна кількість може нашкодити, тому необхідно передбачити захист.
 4. Розмір пісочниці повинен бути розрахований як мінімум на 3 дитини.

При дотриманні цих нескладних рекомендацій можна зробити якісну пісочницю, в якій гра буде абсолютно безпечна.

На думку психологів, пісок позитивно впливає на психіку людини. Він поглинає всю негативну енергію і, таким чином, стабілізує нервову систему.

Розробляємо схему і дизайн

Розробляємо схему і дизайн

Після того як місце було підібрано, можна приступати до розробки та складання креслення на папері. В першу чергу варто визначитися з її розмірами. Так як стандартів і будь-яких обмежень немає, батьки мають право самостійно вибирати габарити. Найчастіше пісочниці мають стандартну квадратну або прямокутну форму, розміри яких будуть залежати від довжини придбаних дощок. Наприклад, при довжині дошки 4 м, висота пісочниці повинна становити 25 см.

Оптимальним розміром товщини дошки вважається 32 мм, так як це стандарт, який застосовується для більшості видом будівельних робіт. Така дошка буде не тільки надійною і міцною, але і знизиться ймовірність розтріскування, а, значить, конструкція прослужить не один рік. Складаючи креслення конструкції важливо вказати і товщину пісочного шару, який повинен бути не менше 15-20 см.

Крім підготовки основного матеріалу, дощок, в кількості 4-8 штук (залежно від висоти бортів) і 4 брусків, необхідно підібрати такий інструмент:

 • олівець;
 • рулетка;
 • лопата;
 • ножівка;
 • викрутки або шуруповерт;
 • елементи кріплення;
 • дверні петлі (якщо пісочниця буде з кришкою);
 • наждачний папір;
 • фарби;
 • пензлика.

Практичний вибирати дерев'яні дошки довжиною від 2 до 6 м. За допомогою дверної петлі можна закріпити кришку для пісочниці.

готуємо місце

готуємо місце

Підготувати підставу під дитячу пісочницю дуже важливо. Цей етап можна пропустити, але в цьому випадку пісок буде постійно контактувати з грунтом, а, значить, він швидше забрудниться. Щоб спростити догляд за ігровою зоною необхідно ретельно підготувати місце, що зведе до мінімуму контакт чистого піску і грунту.

Розглянемо на прикладі споруди дитячої пісочниці розміром 2 × 2 м. У ній зможуть комфортно розміститися 2-3 дитини. За попередніми розрахунками за допомогою мотузки і кілочків окреслюємо периметр. Викопуємо яму, глибиною 20-25 см. Як і у випадку з фундаментом для більшої надійності основи потрібна подушка, в нашому випадку це 5 см піску. Його необхідно рівномірно розподілити по всьому периметру і укласти основу.

За основу можна взяти один з двох матеріалів:

 • геотекстиль;
 • агроволокно.

Обидва матеріалу не затримують вологу, тому дощова і тала вода будуть без перешкод йти в грунт. Але, при цьому цей прошарок не підпустить до піску комах і черв'яків.

На дно рекомендується стелити звичайну поліетиленову плівку, попередньо виконавши в ній дірки для дренажу .

з'єднання стінок

з'єднання стінок

Закріпити дошки між собою, можна в кілька способів. Найпростішим і поширеним варіантом є скріплення деталей за допомогою довгих цвяхів, які забиваються молотком. Варто зазначити, що така конструкція проіснує недовго, тому фахівці рекомендують використовувати більш складну, але практичну технологію.

Так, все елементи, бруски і дошки, необхідно перш за обробити антисептиками, які оберігають їх від швидкого руйнування і розмокання. До брусків, розміром 45 × 5 × 5 см, необхідно за допомогою цвяхів (саморізів) або спеціальних куточків закріпити дошки.

Коли конструкція буде повністю зібрана, можна приступати до видалення нерівностей і кутів за допомогою наждачного паперу. Після цього, вологою ганчіркою протирають пил і гарантують. Це дозволить шару лакофарбового матеріалу рівномірно розподілитися по поверхні, не утворюючи патьоків. Колір пісочниці може бути будь-яким. Якщо є вільний час і бажання, можна нанести якийсь візерунок або малюнок. Готовий каркас забивають в грунт на глибину 15 см.

Конструкція пісочниці може мати бортики, на яких дітям буде зручно сидіти і грати. Для цього також використовують дошки, які кріплять саморізами і зміцнюють куточками.

Заповнення конструкції піском

Заповнення конструкції піском

Фахівці рекомендують використовувати для ігрових майданчиків річковий пісок, так як він в кілька разів чистіше і відсоток сторонніх домішок досить низький. Хорошою альтернативою послужить кварцовий пісок, але його ціна буде значно вище.

Варто відзначити, що в магазинах можна знайти спеціальний пісок, який передбачений для організації дитячих ігор. Через високий вміст глини ліпити фігури і будувати замки буде зручніше. У таку продукцію виробники додають спеціальні аромати, які будуть відлякувати:

 • комах;
 • собак;
 • кішок.

Засипають пісок не доходячи до країв пісочниці приблизно на 5 см. Після цього можна здавати пісочницю в експлуатацію дітям.

Незалежно від типу піску його необхідно просівати, так як в процесі зберігання і транспортування в нього могли потрапити комахи або сторонні предмети.

Дитячі пісочниці з кришками

Дитячі пісочниці з кришками

Додатковим захистом від тварин і крупного сміття для пісочниці послужить кришка. Можна накривати її поліетиленовою плівкою або старим покривалом, але термін їх експлуатації буде невеликим. Практичніше буде змайструвати спеціальну кришку. Вона може бути виконана в самих різних варіантах:

 • знімна;
 • одностулкова;
 • двостулкова;
 • кришка-трансформер.

Останній варіант вважається найкращим, тому що при розкритті пісочниці кришка буде трансформуватися в лавочки, на яких діти зможуть сидіти. Закріплюють кришки до конструкції пісочниці за допомогою звичайних дверних петель. Для зручності можна прикрутити до стулок ручки. Щоб зробити таку конструкцію між дошками фіксують петлі, які і будуть формувати лавку при відкритті пісочниці.

Як бачите, при виборі пісочниці з кришкою можна отримати безліч переваг. Прості і легкі конструкції зможе відкривати сам малюк, тому батькам не доведеться турбуватися.

Кришка для пісочниці виконує одночасно декілька функцій: захисну, практичну і декоративну.

Покрокова інструкція

Покрокова інструкція

Наявність кришки на дитячій пісочниці має велику кількість переваг. Наприклад, вона захищає конструкцію:

 • від зазіхань кішок і собак сходити в туалет;
 • від сміття, гнилих плодів і гілок;
 • від надмірного намокання під час дощу;
 • від розкидання піску по всій дитячому майданчику.

У більшості випадків зробити кришку не становить особливих труднощів. Досить збити щит з дощок. Але на практиці така кришка виявиться досить громіздкою і важкою, що навіть не кожна дитина зможе її підняти. З цієї причини варто розглянути полегшений варіант виготовлення кришки-трансформер. Хоча на її виготовлення буде потрібно більше часу в цілому результат буде набагато краще.

Інструмент і матеріал

Інструмент і матеріал

Для початку ми рекомендуємо підготувати всі необхідні інструменти і матеріали:

 • Дошки для спорудження каркаса розміром 1,5 × 1,5 м в двох примірниках. Дошка повинна мати такі габарити 32 × 120 × 6000 мм.
 • Дошки 2 штуки 20 × 120 × 6000 мм.
 • Брус 2 штуки 50 × 50 × 1000 мм. Вони будуть потрібні для скріплення спинки і корпусу кришки.
 • Агроволокно цільним шматком 1,6 × 1,6 м.
 • Петлі дверні 8 штук.

Що стосується інструментів, то приготуйте наступне:

 • Скоби для степлера.
 • Саморізи.
 • Просочення для дерева.
 • Морилка.
 • Лак.
 • Електролобзик або пила.
 • Шуруповерт.
 • Степлер.
 • Рубанок або шліфувальний круг.
 • Рулетка.

Будівництво кришки

Будівництво кришки

Починати слід з виготовлення каркаса. Дошки розпилюють на потрібний розмір.

Якщо дошка має 6 м в довжину, то розпилювати її на 4 рівних відрізка. В результаті виходить безвідходне виробництво.

Всі заготовки рекомендується добре відшліфувати і попередньо обстругати. В результаті повинна вийти рівна і гладка поверхня. В іншому випадку діти можуть поранитися або занести занози. Також всі заготовки слід обробити спеціальним розчином, що запобігає від гниття і грибка. Далі, берете брус і розпилюють його на 4 відрізки по 25 см. Брус слід піддати такій же обробці, що і дошки.

Брус слід піддати такій же обробці, що і дошки

За допомогою бруса скріпляєте дошки в кутах, а перед цим збираєте двох-ярусний корпус з 8 дощок. Капелюшки саморезов або якщо ви використовуєте цвяхи, необхідно добре «втопити» в заготовку. Щоб пісок не прокидався в щілини між дошками, приклейте самоклеящийся ущільнювач. Якщо каркас має точні розміри, то можна приступати до виготовлення кришки-трансформера.

За бажанням можна розташувати дві лавочки один навпроти одного або з одного боку столик.

Розглянемо варіант виготовлення кришки зі столиком. Для цього прикріплюєте першу дошку до пісочниці саморізами, а другу до першої за допомогою петель. Досить 2 петлі. Таким чином, можна регулювати розмір столика, роблячи його ширше і навпаки.

Щоб зробити лавочку, візьміть 6 рівних дощок. Два будуть використані для сидіння, 2 для спинки і решту 2 для кріплення до каркасу. Нижче на схемі видно, як це виглядає:

До зовнішній стороні кришки прикручуєте петлі. Вони необхідні для того, щоб при відкриванні вгору планки відгинати. Для фіксації спинки також використовуєте і брус, який раніше був ретельно оброблений. Його довжина повинна бути достатньою, щоб при відкритому стані забезпечувалася хороша стійкість і достатній упор.

Якщо пісочницею користуються часто, то замість саморізів для кріплення можна використовувати болти. Саморізи можуть почати вивалюватися.

Саморізи можуть почати вивалюватися

На закінчення на дно фіксується агроволокно за допомогою степлера. Ось за такою простою схемою можна самостійно зробити пісочницю з кришкою.

Кілька ідей і порад

Кілька ідей і порад

Дитяча пісочниця з дерева - це класичний варіант, але варто відзначити, що він не єдиний. Фото, які ви можете подивитися в кінці статті допоможуть вам визначитися з вибором. Ви зможете розглянути всі деталі і основні елементи конструкцій.

Форма пісочниці необов'язково повинна бути квадратної. Поширені й інші варіанти:

 • коло (з автомобільних шин);
 • шестикутник (з колод);
 • овал (з пластика);
 • лабіринт (з декількох типів пиломатеріалів).

Також не варто віддавати перевагу тільки одному кольору, використовуйте всі кольори веселки, і малюк буде в захваті від такої ігрового майданчика.

Для організації пісочниці в формі лабіринту буде потрібно більше місця, але при цьому вона не матиме чітких форм і геометричної точності.

Виготовити дитячу пісочницю для своєї дитини дуже просто при цьому фінансові витрати будуть невеликими. Важливо правильно підібрати матеріал, зробити його безпечним, а також підготувати місце. Досить витратити всього кілька годин і майданчик буде повністю готова до дитячих ігор. Захоплений грою малюк зможе проводити в ній півдня без перерви, а, значить, у батьків з'явиться вільний час.

Відео

Переглянувши це відео, ви дізнаєтеся про простих методах організації пісочниці для дитячих ігор:

фото

На наданих фотографіях, ви зможете побачити чимало цікавих ідей по створенню пісочниці:

креслення

Нижче наводяться різні креслення, які можна взяти за основу для виготовлення дитячої пісочниці: