Основні пози для годування дитини грудьми: топ-8 поз з фото і відео

 1. Поза 1. «У колисці»
 2. Поза 2. «Перехресне колиска»
 3. Поза 3. «З-під руки»
 4. Поза 4. «Лежачи на руці»
 5. Поза 5. «Лежачи з верхньої грудей»
 6. Поза 6. «Малюк на мамі»
 7. Поза 7. «Нависання»
 8. Поза 8. «Верхи на мамі»
 9. Як годувати маленькими грудьми?
 10. Годування при лактостазе
 11. Фото галерея поз для годування
 12. Відео: Положення при годуванні груддю

Годування грудьми - це дуже приємний процес і для мами, і для малюка. Чим більше грамотно налагоджено грудне вигодовування, тим більш приємним і безпроблемним буде цей процес для обох сторін. Одним з важливих моментів в налагодженні ГВ є освоєння різноманітності поз для годування. Уміння годувати малюка в різних положеннях допомагає мамі не втомлюватися під час тривалих прикладань і є профілактикою застою в грудях.

Уміння годувати малюка в різних положеннях допомагає мамі не втомлюватися під час тривалих прикладань і є профілактикою застою в грудях

Більшість мам і так інтуїтивно намагаються годувати в різних положеннях. Щоб вам не довелося витрачати час і придумувати пози для годування, ми ділимося цієї «шпаргалкою».

Поза 1. «У колисці»

Фото пози колиски

Поза «Колиска» при годуванні сидячи є найвідомішою і універсальною, оскільки підходить як новонародженому малюкові, так дитині старше року. Груднічок розташовується на руках у мами, як в колисці: його головка знаходиться на ліктьовому згині однієї руки, другою рукою мама охоплює і притримує спинку. Малюк розгорнуто до мами «живіт до живота», а його ротик знаходиться прямо навпроти соска. У цій позі мама може годувати як з правої, так і з лівих грудей, перекладаючи малюка голівкою з однієї руки на іншу.

Варіацією пози «У колисці» можна назвати годування стоячи. Малюк на руках у мами знаходиться в такому ж положенні, тільки сама мама не сидить, як це найчастіше буває, а варто. Зазвичай так годують малюків при закачуванні і укладанні спати. Мама може стоячи захитався всім тілом або повільним кроком переміщатися по кімнаті.

Поза 2. «Перехресне колиска»

Фото пози Перехресної колиски

«Перехресне колиска» - варіація попередньої пози. Головна відмінність полягає в тому, що мама руками забезпечує додаткову підтримку малюкові. Головка при цьому підтримується двома руками: долонею тієї руки, яка знаходиться на стороні годує грудях, і долонею протилежної руки, що підтримує тіло дитини.

Ця поза дуже зручна в тому випадку, коли мамі потрібно налагодити правильне захоплення грудей. Долонями мама може ближче присунути головку крихти, і тоді малюк зможе глибоко захопити сосок разом з ареолою, як це і належить. Потреба в корекції захоплення частіше буває у слабких або недоношених малюків.

Поза 3. «З-під руки»

Фото пози з-під руки (Клік для збільшення)

Поза годування з-під руки відмінно підходить жінкам, яким після природних пологів або кесаревого розтину не можна сидіти. При такому способі годування мама знаходиться в напівлежачому положенні, спираючись на стегно і передпліччя. Малюка при цьому укладають на подушку так, що його тільце розташовується перпендикулярно маминому, і знаходиться між маминим тілом і рукою-опорою. Долонею мама підтримує голівку крихти і дає йому груди як би зверху.

З-під руки годувати можна і сидячи, головне, оподаткуватися подушками і прийняти комфортне положення.

Для мами поза «з-під пахви» - профілактика застоїв молока в нижніх і бічних сегментах грудей, тому хоча б раз день варто давати груди саме таким способом. ( Див статтю про застій молока )

Поза 4. «Лежачи на руці»

Поза для годування лежачи дає мамі можливість розслабити спину і відпочити від вертикального положення. Мама і малюк лежать на боці обличчям один до одного. Малюка краще покласти на подушку, так немовля буде вище і йому простіше буде дотягнутися до грудей. Старша дитина може обходитися без подушки. «Нижньої» рукою мама обіймає малюка так, що його головка лежить на її руці. Така поза зручна для спільного сну.

Така поза зручна для спільного сну

Фото пози для годування лежачи на руці

Варіантом цієї пози є годування з нижньої грудей лежачи. Малюк лежить поруч, обличчям до обличчя з мамою. Нижню руку мама при цьому прибирає собі під голову. Якщо в першому випадку мама рукою підтримує дитину, то в цьому варіанті малюка краще підперти подушечкою, щоб він утримувався на боці і не перевертався на спину.

Поза 5. «Лежачи з верхньої грудей»

Фото пози для годування лежачи з верхньої грудей

Ця поза зручна в тому випадку, якщо мама вирішила змінити груди, але перекладати малюка або перевертатися на інший бік з якоїсь причини їй не дуже зручно. Мама і немовля лежать на боці лицем до лиця. Нижня рука служимо мамі опорою, завдяки якій мама злегка піднімає тіло і дає дитині верхню груди. Правда, довго годувати в такій позі неможливо, оскільки на мамину руку дається велике навантаження. Малюка для зручності можна покласти на подушку.

Будь-які пози для годування можна трансформувати в пози з подушкою. Для цього не обов'язково потрібна спеціальна подушка для годування. Можна обходитися звичайними подушками, адже вони так само можуть служити опорою, піднімати, пом'якшувати навантаження.

Поза 6. «Малюк на мамі»

Фото пози годування малюк на мамі

Іноді виникає необхідність годувати в такій незвичній позі: малюк лежить на мамі, животом до живота, головка злегка повернула на бік. Така поза зручна в перші місяці життя. У цей період лактація ще тільки встановлюється, тому ще бувають припливи молока, під час яких струмки можуть бути досить сильними і малюк може буквально захлинатися. Якщо малюк знаходиться зверху - йому простіше справлятися з потоком молока.

Ще одним плюсом цієї пози для новонароджених є стимуляція животика. Зазвичай після годування в такій позі діти менше страждають від газіков і кольок.

Поза 7. «Нависання»

Годування в такій позі може бути корисно і мамі, і малюкові. Для мами це можливість спустошити центральні і нижні частки в грудях. Малюкові таке годування зручно тоді, коли смоктати самостійно йому важко. Це може бути актуально для слабеньких діток або для тих, хто після пляшечки відмовляється брати груди, тому що «Добувати» молоко з грудей складніше.

Це може бути актуально для слабеньких діток або для тих, хто після пляшечки відмовляється брати груди, тому що «Добувати» молоко з грудей складніше

Фото поза для годування грудьми нависання

Годувати, нависаючи зверху, можна і на ліжку, і на столику. У першому випадку мама встає на карачки над малюком і дає йому груди. У другому випадку мама може укласти крихту на пеленальний столик і схилитися над ним. Головка дитини повинна бути злегка повернута на бік.

Поза 8. «Верхи на мамі»

Схожа на позу «Малюк на мамі»

Схожа на позу «Малюк на мамі»

Фото пози годування малюк на мамі

Дітки старшого віку вже не так люблять лежати. Як тільки малюк освоїв сидіння - можна годувати його, посадивши верхом на себе за принципом «живіт до живота». У такому положенні дуже зручно міняти груди: не потрібно перевертатися, перекладати дитини. Особливо зручна ця поза при годуванні під час застуди. У вертикальному положенні рідше закладає носик, тому смоктати груди дитині набагато простіше і комфортніше, тижні лежачи.

Як годувати маленькими грудьми?

Об'єм грудей абсолютно ніяк не впливає на кількість молока, тому маленькими грудьми можна годувати так само довго і продуктивно, як і великий. Питання лише в тому, щоб знайти зручні пози і пристосуватися до своїх особливостей.

Якісь спеціальні пози для годування маленькими грудьми виділити складно. Годувати можна в будь-якій позі, але десь мамі доведеться трохи більше прогнутися, або трохи вище підняти малюка. Найзручнішою в цій ситуації вважається поза «Лежачи на руці».

Годування при лактостазе

При застої молока в грудях все зусилля годуючої жінки повинні бути спрямовані на те, щоб спустошити частки, в яких утворилася молочна пробка. Годувати при цьому не просто дозволено, а й обов'язково потрібно, адже ніхто так не справлятися з висмоктуванням молока, як сама дитина.

Пози для годування при лактостазе вибираються виходячи з того, в якій частині грудей стався застій. Визначити це можна простим обмацуванням грудей: місце застою проявляє себе хворобливістю і ущільненням. Далі потрібно слідувати таким правилом: найбільше молока малюк висмоктує з тієї частини грудей, в яку впирається його подбородочек при годуванні. Яка б поза не була обрана, вона буде модифікацією однієї з базових поз, які ми розглянули вище.

У кожної мами за досвід годування з'являються улюблені і менш улюблені пози. Оскільки годування грудьми - процес, в якому беруть участь двоє, мами разом з малюками вибирають для себе найзручніші положення, адаптуючи їх під свої особливості і потреби.

Читаємо по темі ГВ:

Фото галерея поз для годування

Фото пози для годування лежачи з верхньої грудей Фото пози годування малюк на мамі Фото поза для годування грудьми нависання Колиска Перехресне колиска З під руки На руці у мами Валет Заколисуючи стоячи На стегні милиша сидить Малюк стоїть

Відео: Положення при годуванні груддю

Відео: Правила прикладання до грудей

Найзручніша поза для годування грудьми

Хочете першими читати наші матеріали? Підписуйтесь на наш телеграм-канал

Як годувати маленькими грудьми?