Оцінка збитку автомобіля при ДТП

  1. Процедура оцінки збитку після ДТП
  2. Огляд і складання акту
  3. Розрахунок збитків після ДТП

Найчастіше автоекспертиза проводиться в результаті дорожньо-транспортних пригод. Для того щоб вирішити хто правий, хто винен і яка сума заподіяних збитків наразі потрібна оцінка збитку при ДТП. Така процедура проводиться як для оцінки збитку, так і для перевірки висунутого шкоди і його оскарження в страховій компанії або в суді. У більшості випадків оцінка збитку при ДТП проводиться страховою компанією. Але, в деяких випадках ця оцінка може бути не зовсім коректною, оскільки страхова компанія зацікавлена ​​в власну вигоду. Для того, щоб оскаржити результати страхової компанії завжди можна найняти незалежних експертів, оцінка збитку після ДТП, проведена ними може користуватися великою довірою і іноді відрізнятися від попередньої. За підсумком, страхова компанія зобов'язана буде прийняти результати незалежної експертизи і компенсувати збиток згідно їх оцінки.

Процедура оцінки збитку після ДТП

У загальних рисах, оцінка збитку при ДТП складається з декількох етапів і є складним процесом. В першу чергу фахівці визначають місце, дату та час огляду автомобіля. Сам огляд зазвичай проводиться протягом одного дня, після цього складається акт огляду, в якому обов'язково повинні бути присутніми фото і відео процедури оцінки. Ще протягом двох днів буде проводитися сама оцінка збитку від ДТП, а саме процедура розрахунку вартості збитку. Всі отримані результати вказуються в звіті, який візується і є законним документом.

Розглянемо детальніше, що саме включає в себе незалежна автоекспертиза. Проводячи незалежну автоекспертизу після ДТП фахівці повинні описати всі пошкодження, а також їх характер. Крім того, повинна бути встановлена ​​причина їх виникнення. На основі отриманих даних оцінка збитку автомобіля після ДТП триває, і фахівці роблять висновок про необхідний обсяг і вартість ремонтних робіт. Власне всі ці роботи проводяться в два етапи. Спочатку складання акту огляду, а потім оцінка збитку. Розглянемо про етапу.

Огляд і складання акту

Даний етап незалежної автоекспертизи ДТП починається з перевірки документів, визначення і фіксації всіх пошкоджень автомобіля і розподіл їх на дві групи: пошкодження, отримані в результаті ДТП і пошкодження, отримані раніше. Фахівці визначають масштаб необхідних ремонтних робіт, а також їх вартість. Якщо ж автомобіль не підлягає ремонту, то проводиться оцінка придатних залишків. Необхідно пам'ятати, що оцінка збитку автомобіля після ДТП повинна бути зафіксована за допомогою фотографій і відео. Важливо щоб на цих матеріалах завжди присутній реєстраційний номер автомобіля, інакше в їх справжності обов'язково засумніваються.

За підсумком першого етапу складається акт, який повинен бути підписаний експертом, який проводив огляд, а також його свідками.

Розрахунок збитків після ДТП

Другим етапом є розрахунок вартості необхідного ремонту, або компенсації, в разі якщо автомобіль не підлягає відновленню. Для об'єктивної оцінки фахівці користуються даними про пошкодження автомобіля, отриманими на першому етапі. У розрахунках завжди використовується середня ринкова вартість роботи і деталей. Важливим є те, що сума на ремонт не може перевищувати вартість автомобіля, якщо ж вона перевищена, то автомобіль вважається не підлягає ремонту. Результати першого та другого етапу оцінки викладаються у звіті, який підписується оцінювачем і передається замовнику. Цей комплект документів необхідно передати в страхову компанію і чекати компенсації.

Якщо у Вас виникли питання щодо розрахунку збитку після ДТП, а також вартості улуг, фахівці нашого контакт центру цілодобово будуть раді на них відповісти.

Адреса: м Київ, вул. Полковника Шутова 9А, офіс 526, показати на мапі

За телефонами: тел .: +38 (044) 331-1-332 , +38 (094) 831 13 32

e-mail: [email protected]

Тарифи на послуги з врегулювання збитків пов'язаних з дорожньо-транспортною пригодою

Вид послуги Вартість послуги, грн. Визначення вартості матеріального збитку, заподіяного власнику легкового дорожнього транспортного засобу (далі - ДТЗ), мікроавтобуса, позашляховика з складанням Звіту про незалежну оцінку 1500 Визначення ринкової вартості легкового ДТЗ, мікроавтобуса, позашляховика з складанням Звіту про незалежну оцінку з урахуванням складання калькуляції Audatex 1350 Визначення вартості матеріальної шкоди, заподіяної власнику самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо - будівельних і меліоративних машин, котрі тлумачать рів і комбайнів на колісних шасі зі складанням Звіту про незалежну оцінку 1750 Визначення ринкової вартості вантажного ДТЗ, причепа, напівпричепа зі складанням Звіту про незалежну оцінку з урахуванням складання калькуляції Audatex 1550 Визначення вартості матеріального збитку, заподіяного власнику самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо - будівельних і меліоративних машин, тракторів і комбайнів на колісних шасі зі складанням Звіту про незалежну оцінку 2500 Додатковий огляд пошкодженого транспортного з едства зі складанням дефектної відомості 350 Врегулювання рахунків СТО (перевірка калькуляції відновлювального ремонту). 350 Огляд пошкодженого транспортного засобу (без складання Звіту про незалежну оцінку), який включає акт огляду, фотографування 250 (і додатково 5 грн. За 1 км. Шляху при виїзді за межі міста) Відправлення телеграми для виклику на проведення огляду 250 Отримання довідки про обставини дорожньо-транспортної пригоди 300 Отримання постанови суду по адміністративній справі 500

* У разі проведення виїзду на об'єкт дослідження за межі обласного центру додатково оплачується 5 грн. за 1 км. шляху в обидва кінці.

Зазначені роботи тарифікуються погодинно, виходячи з вартості однієї години робіт 250 грн.