Вважайте гроші, не відходячи від принтера

Житель Іркутської області купив кольоровий принтер і вирішив цю справу "обмити". За попередніми даними, коли випивка закінчилася, чоловік зібрався в магазин. Але грошей у нього не було. І тоді він вирішив випробувати новий принтер: роздрукував кілька купюр і спробував розплатитися ними на місцевому ринку. Але горе-фальшивомонетнику не пощастило - його розкусили вже на третій банкноті.
Житель Іркутської області купив кольоровий принтер і вирішив цю справу обмити

Фото: AP

... Справа була так: один з продавців, які працюють на міні-ринку в місті Братську, звернувся до співробітників міліції, які патрулювали територію. Він поскаржився, що один з покупців намагався придбати у нього товар, розплатившись підробленою купюрою номіналом в 500 рублів.

Міліціонери наздогнали шахрая. Він, як з'ясувалося, перебував під впливом алкогольного "допінгу". Після обшуку правоохоронці виявили у нього в кишенях ще більше десятка фальшивих банкнот і чек, який свідчить про те, що не так давно чоловік придбав кольоровий принтер.

По всій видимості, невгамовне бажання освоїти "чудо" техніки і призвело громадянина до думки про виготовлення підроблених грошей. Але свою майстерність він відточити так і не встиг. Хоча кілька "авторських" купюр 30-річному порушнику все ж вдалося видати за справжні - завдяки неуважності продавців.

Читайте: Фальшивомонетники "засвітилися" на відео

Представники прес-служби місцевого УВС також відзначили, що питання про порушення кримінальної справи за частиною 1 статті 186 КК РФ ( "Виготовлення з метою збуту або збут підроблених банківських квитків Центрального банку РФ") буде вирішене після проведення експертизи.

Щасливий володар кольорового принтера може отримати до восьми років тюремного ув'язнення. Крім того, йому доведеться виплатити штраф до мільйона рублів.

Варто сказати, що курйозні випадки, пов'язані з підробленими грошима, відбуваються досить часто. Зокрема, не так давно в відношенні жителя Амурської області було порушено справу за цією ж статтею. Однак цей фальшивомонетник пішов далі, зробивши невдалу спробу купити пива на "гроші", які він ... "відксерив".

Читайте також: Хіт від фальшивомонетників - тисячерублівка

Читайте також:   Хіт від фальшивомонетників - тисячерублівка

Фото: AP

"У травні 2009 року 38-річний амурчанін в подарунок своєму батькові на ювілей зробив" грошове дерево ". Він за допомогою ксерокса виготовив кілька купюр різних номіналів і прикріпив їх до ялинової гілці", - розповіло джерело в прокуратурі, додавши, що у "виробника "залишилося кілька купюр, які він надалі використовував як закладок для книг.

В один прекрасний день фальшивомонетник неабияк випив, але душа, як то кажуть, вимагала продовження банкету. Тоді громадянин вирішив купити пива на ті самі гроші-закладки. Вірніше, він послав у ларьок свого приятеля, який і гадки не мав про те, що купюри - липові. Дивно, але продавець кіоску, де отоварювався мимовільний шахрай, навіть не помітила підступу - підроблені банкноти були виявлені тільки тоді, коли вона стала перераховувати виручені за зміну гроші.

Ще один кумедний інцидент стався напередодні Нового року в Краснотурьинске. 17-річна студентка вирішила купити близьким подарунки на фальшиві гроші, виготовлені в домашніх умовах, - за допомогою простеньких сканера і принтера.

Банкноти, м'яко кажучи, не відрізнялися якістю, тому дівчина була схоплена в першому ж магазині і передана міліції. В ході допиту дівчина заявила, що виною всьому - сувора безгрошова життя. Проте зовнішній вигляд затриманої явно не вказував на будь-які матеріальні проблеми.

В результаті дівчина була занесена в чорний список відділу по боротьбі з економічними злочинами. Напевно, цей "подарунок" батьки несвідомої красуні запам'ятають надовго.

Треба зауважити, що фальшивомонетчество в нашій країні набирає обертів. За даними ЗМІ, за останні кілька місяців кількість вилучених з обігу підроблених грошових знаків перевищило всі мислимі рекорди. Відомо, що найбільшою популярністю у шахраїв користується купюра в тисячу рублів. Як же відрізнити справжні гроші від їх копій, нехай навіть і добре виконаних?

По-перше, експерти радять звертати увагу на те, змінює чи купюра відтінок при зміні кута зору (фальшивки не змінюють колір).

По-друге, на імітації захисної нитки немає деталей малюнка, який друкують поверх неї на справжніх банкнотах. Крім того, на підробки, як правило, не завдається рельєфна друк, яка призначена для громадян, позбавлених зору.

Найцікавіші новини читайте на головній сторінці

Як же відрізнити справжні гроші від їх копій, нехай навіть і добре виконаних?