Пільгове автокредитування: банки на старті

Фото: Kapital Фото: Kapital.kz Дата офіційного старту програми пільгового автокредитування буде призначена в найближчі дні, після підписання угоди між оператором програми Банків розвитку Казахстану (холдинг «Байтерек») і шістьма банками другого рівня, які візьмуть участь в освоєнні 15 млрд тенге.

Обсяг отриманої від БРК суми для беруть участь у програмі банків другого рівня: Халик Банк - 4 млрд; Банк Євразійський - 3 млрд; Сбербанк - 2 млрд; АТФ - 2 млрд; БанкЦентрКредіт - 2 млрд; Форте - 2 млрд.

Передбачається, що незначна в масштабах країни сума в 15 мільярдів буде освоєна банками в короткі терміни, на реалізацію програми деякі фінансисти дають до півтора місяців.

На сьогодні відомі умови видачі пільгового кредиту:

20 відсотків початкового внеску;

Термін кредиту - до 5 років;

Автомашина вітчизняного виробництва (складання);

Вартість - не вище 5,6 млн тенге;

Валюта кредиту - тенге.

Вимоги до позичальника стандартні: достатня для погашення позики заробітна плата, чиста кредитна історія і т.п.

За умовами програми номінальна ставка винагороди для кінцевого позичальника не повинна перевищувати 4% річних, при цьому річна ефективна ставка винагороди для кінцевого позичальника не повинна перевищувати, відповідно до вимог Нацбанку РК, 7,5% річних з урахуванням витрат кінцевого позичальника зі страхування і оформлення в заставу автотраснпорта. Тобто держава видає гроші під 4%, а банки зобов'язуються видати їх споживачеві за ставкою 7,5%, куди вже закладені разова комісія банку за оформлення і обов'язкова для будь-якого придбаного в кредит транспортного засобу страховка.

Деякі ЗМІ поспішили оголосити про старт програми 16 квітня, в дійсності вчора деякі банки зокрема, «Євразійський банк», просто почали попередній прийом заявок через своїх партнерів - дилерів казахстанського автопрому, формуючи до запуску програми свою базу клієнтів.

- Рішення по цих заявок буде прийматися після 20 квітня, - сказав начальник відділу автокредитування Атирауського філії АТ «Євразійський банк» Думан ЕЛЕУОВ. - Програма передбачає два етапи - після розгляду в місцевій філії затверджені на нашому рівні заявки повинні бути схвалені і оператором програми, Банком розвитку Казахстану, потім почнеться процес оформлення угоди.

Передбачається, що узгодження і оформлення кредиту має займати один-два робочих дня.

Інші банки поки взяли паузу, чекаючи підписання Угоди.

- На нас з пропозиціями про партнерство вийшли банки «Євразійський», «Центркредит» і «Сбербанк». У програмі, наскільки мені відомо, також беруть участь банки «Форте», «АТФ» і «Халик», - сказала начальник відділу продажів Hyundai ТОВ «Жанель» Діна Голигіной ( «Жанель» - офіційний дилер Костанайського заводу великовузлового складання «Сари Арка автопром» ). - Ми вже консультуємо зацікавлених в пільговий кредит клієнтів, створюємо базу потенційних клієнтів за цією програмою, потім покупці йдуть в банки, де оформляють заявки і чекають розгляду.

- Які з представлених у вашому салоні автомобілів підпадають під умови програми, їх вартість?

- Поки це лінійка з трьох автомашин: Hyundai Elantra зі стартовою ціною від 3,1 млн тенге, Hyundai I30 - від 3,74 млн і Hyundai Tucson від 4,36 млн тенге.

Ціна Tucson в повній комплектації складе 5,39 млн тенге, що так само входить в необхідний умовами програми ліміт - 5,6 млн тенге.

У програму залучені всі автопромислові заводи Казахстану, в Атирау їх представляють дилери «БІПЕК-авто» з лінійкою автомобілів Skoda, Chevrolet, Kia, Лада 4х4 (Усть-Каменогорськ автоскладальний завод «Азія Авто»), група компаній Allur group з брендами SsangYong, Peugeot і Geely, виробленими на Костанайської заводі «Агромаш холдинг», і ТОВ «Жанель».

Зульфія БАЙНЕКЕЕВА

ДОВІДКА АЖ »
У список автомобілів, які підпадають під програму пільгового автокредитування за основними параметрами - країні збірки і ціною - входить кілька десятків моделей. Самий великий асортимент у бюджетній марки GEELY, яку в Атирау представляє компанія «Віраж»: більше 30 позицій - від Geely CK 1.3 Norma вартістю 1 399 000 тенге до Geely X-7 2.4 Prestige AT за ціною 3 799 000 тенге.

Знайшли помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter.

Є, чим поділитися з теми цієї статті? Розкажіть нам. Надсилайте ваші новини і відео на наш WhatsApp +7 707 37 300 37 і на [email protected]

Які з представлених у вашому салоні автомобілів підпадають під умови програми, їх вартість?
Знайшли помилку?
Є, чим поділитися з теми цієї статті?