Наповнювачі для дитячого матраца: які краще

 1. Натуральні наповнювачі для дитячих матраців
 2. кокос
 3. латекс
 4. Латекс з кокосом
 5. Наприклад, зверніть увагу на наступні моделі з наповнювачем латекс-кокос:
 6. Штучні наповнювачі для дитячих матраців
 7. пінополіуретан (ППУ)
 8. ЕКОПОМ
 9. Меморі
 10. Бікокос
 11. Струтто
 12. Наприклад, зверніть увагу на наступні моделі з струтто:
 13. Вата та поролон - найдорожчі наповнювачі для матраців
 14. Загальні рекомендації по вибору наповнювача для матраца
 15. Якісний матрац слід купувати в спеціалізованому магазині

Про те, як грамотно підійти до вибору матраца для малюка, Ви можете прочитати в нашій статті « Як вибрати матрац для дитини і не помилитися? »У цій статті ми детально розглянемо різні види наповнювачів для матраців, їх плюси і мінуси.

Сучасні виробники пропонують широкий вибір матраців з різним внутрішнім складом. Серед них найбільш широко представлені:

 • натуральні: кокосова койра, латекс, комбінація латекс-кокос, вата.
 • Штучні: пінополіуретан (ППУ), ЕКОПОМ (EcoFoam), меморі, поролон.
 • Комбіновані: бікокос, струтто.

При такому різноманітті пропозицій у батьків виникає питання, який наповнювач краще для дитячого матраца? Багато хто віддає перевагу натуральному за принципом натуральне - завжди якісніше. Але чи так все просто? Спробуємо розібратися, вивчивши кожен наповнювач для матраца, як вибрати ідеальний матрацик для малюка.

Натуральні наповнювачі для дитячих матраців

Кращим наповнювачем матраца для дитини традиційно вважався і вважається натуральний матеріал. Такої думки дотримуються педіатри, рекомендуючи батькам зупинити свій вибір саме на цих пропозиціях ринку.

кокос

кокос

Кокос, відомий також як кокосове волокно або кокосова койра - популярний наповнювач матраців для дитини, рекомендований для новонароджених і малюків до трьох років. Їх спинка ще не має правильного вигину, вона абсолютно пряма і потребує твердої опори, що сприяє правильному формуванню опорно-рухового апарату.

Кокосове волокно відрізняється тим, що:

 • не викликає алергічних реакцій;
 • не утримує вологу;
 • відмінно пропускає повітря;
 • не схильний до гниття;
 • має тривалий термін експлуатації.

З недоліків цього матеріалу можна виділити досить високу ціну, недостатню еластичність і крихкість на злам, що веде до труднощів при транспортуванні.

латекс

латекс

Матеріал має природну основу: він за особливою технологією виготовляється з соку гевеї і не містить будь-яких гумових доповнень. Отримана в природі рідина спеціальним чином спінюється і заливається в стандартні форми.

Латекс відрізняється високою м'якістю і рекомендується для дітей старше трьох років, з уже сформованим опорно-руховим апаратом, які потребують правильної підтримки під час сну.

Наповнювач з латексу

 • має гіпоалергенні властивості;
 • не вбирає вологу;
 • має антибактеріальний ефект;
 • володіє високими ортопедичними властивостями;
 • не деформується з часом.

З негативних моментів варто відзначити високу ціну даного наповнювача, а також присутність запаху латексу, який досить швидко вивітрюється.

Латекс з кокосом

Поєднання латексу і кокоса використовується при виробництві матраців середньої жорсткості. Можливі два варіанти поєднання даних наповнювачів. У першому спресовані волокна кокоса просочуються латексом і набувають еластичність і пружність, відмінно підтримує спину дитини під час сну.

У другому - шари з латексу та кокосового волокна чергуються У другому - шари з латексу та кокосового волокна чергуються. Перший відповідає за пружність і ортопедичні властивості, другий додає жорсткості. Найчастіше, такий матрац є двостороннім і підходить як новонародженим, так і діткам постарше.

В цілому, даний варіант наповнювача поєднує в собі переваги і недоліки матраців з кокосової койрой і натурального латексу:

 • тривалий термін служби, міцність;
 • висока гігієнічність;
 • гипоаллергенность;
 • універсальність;
 • підвищені ортопедичні властивості.

Наприклад, зверніть увагу на наступні моделі з наповнювачем латекс-кокос:

Серед мінусів можна відзначити труднощі транспортування, тому що матрац не можна згорнути, а також запах гуми, який вивітрюється через кілька годин після відкриття упаковки.

Штучні наповнювачі для дитячих матраців

Наповнювачі, виготовлені з синтетичних матеріалів, володіють властивостями, аналогічними натуральним, але є більш бюджетним варіантом. Вони можуть конкурувати з натуральними за умови дотримання технології їх виробництва та наявності сертифікатів безпеки.

пінополіуретан (ППУ)

Пінополіуретан, який іноді називають штучним латексом, на сьогодні є одним з найбільш затребуваних. Причина тому - невисока ціна.

Зовні ППУ нагадує більш знайомий поролон, але відрізняється більшою щільністю. Жорсткість у даних матраців може бути різною - все залежить від якості сировини, з якого матеріал був виготовлений. Чим вище якість ППУ, тим довше прослужить матрац. Визначити це нескладно: досить натиснути на матрац рукою - сильний виштовхує ефект говорить про високу якість пінополіуретану.

Плюсами матраців з пінополіуретану є:

 • невисока ціна;
 • чарункова структура, що забезпечує відмінну повітропроникність;
 • мають анатомічним ефектом, відмінно підходять для дітей старше п'яти років;
 • гігієнічність, мають антибактеріальний ефект;
 • зручні в транспортуванні (їх можна згортати).

З недоліків цього матеріалу можна відзначити його здатність в невеликих обсягах вбирати вологу, якщо при виробництві використовувався недостатньо щільний матеріал.

При невисокій якості сировини можлива швидка зношуваність, що для дитячих матраців не критично - дітки швидко ростуть, і вже через пару років їм буде потрібно новий матрац в силу змінених габаритів їх спального місця.

ЕКОПОМ

ЕКОПОМ

Екоп - різновид наповнювачів з ППУ, що відрізняється особливою структурою осередків. Осередки в структурі даного матеріалу різняться за величиною і товщиною стінок, що дозволяє йому реагувати на навантаження різнорівневих: при невеликих навантаженнях стискаються дрібні осередки з тонкими стінками, при більш сильних навантаженнях в справу вступають осередки крупніше з потовщеними стінками, тим самим роблячи поверхню більш пружною. Саме екопену використовують в медичних цілях для матраців з ортопедичним ефектом.

Крім всіх позитивних характеристик наповнювачів з ППУ сюди можна додати здатність витримувати більш високі навантаження і більш виражений ортопедичний ефект.

Меморі

Меморі

Судячи з назви, цей наповнювач володіє, так званим, «ефектом пам'яті»: матеріал реагує на температуру тіла, стає м'якше і повторює контури лежачого на ньому дитини, що повністю виключає будь-який тиск на внутрішні органи. Він добре підходить для дітей підліткового віку, хребет яких вже придбав необхідну форму, а опорно-руховий апарат пройшов першу стадію становлення.

Матраци з наповнювачем мемори комфортні, але вимагають звикання. Спочатку на них буває незручно повертатися, так як вони буквально обволікають тіло в місцях зіткнення.

Говорячи про переваги наповнювача, слід зазначити

 • гігієнічність;
 • хороший ортопедичний ефект;
 • тривалий термін експлуатації;
 • зручність в зимову пору року.

Є у мемори і недоліки. В першу чергу, висока ціна, в другу - необхідно бути готовим до того, що влітку на ньому буде досить жарко. Як компроміс рекомендується придбати двосторонній матрац: з одного боку використовується наповнювач мемори, з іншого - кокос, який більш приємний для теплої пори року.

Виробники часто пропонують матраци, при виробництві яких використовувалися наповнювачі, що поєднують в собі природні та синтетичні матеріали. Сюди відносяться такі наповнювачі, як бікокос і струттофайбер (струтто).

Бікокос

Бікокос

За своєю структурою і якісним характеристикам цей матеріал аналогічний кокосовому волокну з латексної просоченням, але при його виробництві замість латексу використовується синтетичне волокно. Даний вид наповнювача об'єднав в собі пружні властивості кокосової койри і еластичність полімерних волокон. Таким чином, він має цілу низку позитивних властивостей:

 • низька вартість;
 • дитячі матраци з бікокоса не поступаються за жорсткістю натуральному кокосу, але відрізняються тривалим терміном експлуатації;
 • ідеальний волого і повітрообмін - гігієнічність;
 • гипоаллергенность;
 • відсутність запаху.

Але слід пам'ятати, що недобросовісні виробники в якості синтетичних волокон можуть використовувати компоненти, що сприяють розвитку алергічних реакцій. Придбання сертифікованого матраца для малюка в надійному спеціалізованому магазині убезпечить Вас від можливих неприємностей.

Струтто

Струттофайбер або струтто - недорогий наповнювач для матраців, який виготовляється з натуральних волокон вовни, льону, кокоса, скріплюються сумішами поліефіру. З'єднання матеріалів відбувається при високих температурах, без використання токсичного клею.

Волокна в такому наповнювачі розташовуються вертикально і створюють надійний шару не, завдяки чому матеріал, що зовні нагадує шерсть, володіє високою жорсткістю. Матраци з струттофайбер рекомендують для новонароджених і дітей у віці до трьох років.

Матраци з струттофайбер рекомендують для новонароджених і дітей у віці до трьох років

Матеріал розроблявся спеціально для матраців і має низку позитивних якостей:

 • хороша вентилируемость і теплообмін;
 • довговічність;
 • пружність, відмінно тримає форму;
 • гігієнічність;
 • не підтримує горіння;
 • низька вартість.

Наприклад, зверніть увагу на наступні моделі з струтто:

З недоліків варто виділити, що даний матеріал, в порівнянні з кокосової койрой або латексом, мнеться швидше, що знижує його термін експлуатації. Щоб виріб не мне і довше зберігало свої ортопедичні властивості, виробники рекомендують періодично повертати матрац уздовж центральної лінії на 180 градусів.

Вата та поролон - найдорожчі наповнювачі для матраців

Вата та поролон - найдорожчі наповнювачі для матраців

Багато батьків, які вибирають бюджетний варіант матраца, розглядають перевірені часом ватяні і поролонові наповнювачі. Ці матеріали мають схожі властивості: пропускають повітря, вбирають вологу. Розрізняються лише походженням: вата - натуральний матеріал, а поролон - штучний.

Основна їхня перевага - низька ціна, а ось недоліків багато! Основний - низька гігієнічність: ці наповнювачі добре накопичують пил і не здатні випаровувати вологу. У зв'язку з цим, в них легко розмножується пиловий кліщ і різні шкідливі мікроорганізми. Крім цього, у даних матраців дуже незначний термін експлуатації: вата швидко збивається в грудки, а поролон злежується, що робить сон на такому матраці некомфортним.

Виходячи з великої кількості негативних характеристик цих наповнювачів, ми не займаємося реалізацією даної продукції в нашому інтернет-магазині, тому що вважаємо її небезпечною для дітей.

Загальні рекомендації по вибору наповнювача для матраца

Який матрац вибрати для свого чада - питання індивідуальне. Тут слід спиратися на такі правила:

 • До всієї дитячої продукції головна вимога - безпека! Тому в якості пріоритетних варіантів варто розглядати натуральні матеріали, а при обмеженому бюджеті - ретельно протестовані штучні.
 • Звертайте увагу на склад не тільки наповнювачів, а й клею, тому що він часто може бути основним джерелом шкідливих хімічних сполук.
 • Рекомендується підбирати матрац за ступенем жорсткості, яка безпосередньо залежить від використовуваного при його виробництві наповнювача. Рішення слід приймати, орієнтуючись на вік дитини.
 • Якщо ви підбираєте матрац дитині, який вже може висловлювати свою думку, спробуйте спочатку разом протестувати в магазині вподобану Вам модель - ваші думки можуть кардинально відрізнятися.
 • Якщо у Вашої дитини є захворювання опорно-рухового апарату, перед покупкою матраца обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!

Якісний матрац слід купувати в спеціалізованому магазині

Залишається відповісти на найважливіше питання - де купити дитячий матрац, щоб він відповідав усім вимогам і був зручний для дитини?

Щоб зробити безпечну покупку, рекомендується звернути увагу на виробників, розібратися, які в цьому сегменті представлені на ринку наповнювачі матраців, який краще за інших підходить вашому малюкові. Відомі бренди відповідають за свою продукцію і не допускають порушення технології або використання неякісної сировини. Їхні товари завжди сертифіковані і відповідають існуючим стандартам якості.

У нашому інтернет-магазині представлений широкий вибір дитячих матраців для дітей будь-якого віку з натуральних і штучних матеріалів. Вся продукція відрізняється високою якістю і має сертифікати відповідності.

Ми дбаємо про здоров'я Ваших дітей і пропонуємо тільки якісну продукцію!

При такому різноманітті пропозицій у батьків виникає питання, який наповнювач краще для дитячого матраца?
Але чи так все просто?