До якого віку платять аліменти дитині. До якого віку виплачуються аліменти

 1. Сімейний кодекс
 2. Який розмір цих виплат?
 3. Право повнолітніх на грошове утримання
 4. Детальніше про аліменти для інвалідів
 5. договір
 6. Дострокове припинення сплати
 7. Стягнення аліментів після повноліття

Аліментні зобов'язання - це невід'ємна частина людських взаємовідносин. Зазвичай після розлучення один з батьків залишається жити разом з дітьми. Це означає, що на другого покладаються обов'язки участі в утриманні та вихованні шляхом сплати щомісячної допомоги. На жаль, батьки часто погано між собою ладнають, в цій ситуації іноді одна сторона намагається ухилитися від виплати грошових коштів. До якого віку платять аліменти дітям? Цьому питанню і присвячена наша стаття.

Сімейний кодекс

Отже, до якого віку виплачуються аліменти? У Сімейному кодексі вказано, що батьки повинні забезпечувати дітей до 18 років. Дана норма стосується і обов'язків по сплаті аліментів. За законом людина, яка досягла повноліття, вважається дієздатним, і повинен самостійно забезпечувати себе. Батьки можуть, але не зобов'язані продовжувати надавати йому підтримку в фінансовому плані. Тому зазвичай сплата аліментів закінчується, коли дитині виповнюється 18 років. Але є деякі винятки, які ми розглянемо нижче.

Який розмір цих виплат?

До якого віку платять аліменти за російськими законами? Згідно із законодавством, сплата проводиться до моменту повноліття дитини. Утримуються аліменти від загального доходу в процентному відношенні. Оплата проводиться, виходячи з кількості дітей. Наприклад, якщо у батьків одна неповнолітня дитина, то зі своїх доходів він зобов'язаний сплачувати четверту частину. Якщо малюків двоє, то стягується третина заробітку. Якщо дітей три і більше, то батько зобов'язаний сплачувати аліменти на суму, яка дорівнює половині його щомісячних доходів.

До якого віку платять аліменти? Стягнення аліментів провадиться до повноліття дітей, але батьки мають право укласти договір, який визначає розмір грошових сум і порядок їх перерахування. У цьому випадку виплати будуть проводитися згідно з цим спільним рішенням. Однак договір не повинен порушувати чинне законодавство або особисті інтереси сторін.

Однак договір не повинен порушувати чинне законодавство або особисті інтереси сторін

Право повнолітніх на грошове утримання

До якого віку платять аліменти? Чи може стягнення проводитися після того як дитині виповнилося 18 років? Відповідь на це питання в ряді випадків позитивний. Якщо повнолітня дитина не може себе утримувати за станом здоров'я, то батьки зобов'язані і далі платити йому допомогу. В даному випадку стягнення аліментів можливо, якщо виконуються дві умови:

 • повнолітня дитина непрацездатний (має інвалідність);
 • він вважається нужденним, іншими словами, його доходи (посібник, пенсія і т. п.) нижче прожиткового мінімуму.

Якщо одне із зазначених умов зникає (наприклад, знімається інвалідність), то сплата аліментів припиняється. Факт того, що причини для стягнення аліментів відсутні, повинен підтвердитися судом. Наголошуємо, що нетрудноспособнимі вважаються особи, у яких є проблеми зі здоров'ям. А учні коледжів і вузів непрацездатними не зважають.

Детальніше про аліменти для інвалідів

Для нарахування аліментів дітям-інвалідам потрібно подати в судову інстанцію відповідні документи. Заява направляється в суд, що знаходиться за місцем проживання. Необхідно прикласти до нього наступні документи:

 • свідоцтво про шлюб;
 • свідоцтво про розлучення;
 • довідку про заробітну плату;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • довідку про інвалідність дитини.

Позовна заява при цьому подається в двох примірниках.

Іноді може знадобитися виписка з будинкової книги. Слід зазначити, що далеко не всі інваліди мають право на аліменти. Це стосується дітей з третьою групою. Така людина обмежений у працездатності, але може повноцінно сам себе забезпечувати. Аліменти в обов'язковому порядку потрібно оплачувати, тільки якщо дитина має першу або другу групу інвалідності.

Аліменти в обов'язковому порядку потрібно оплачувати, тільки якщо дитина має першу або другу групу інвалідності

Однак якщо людина з третьою групою не в змозі себе достатнім чином забезпечити, то він може звернутися до суду з приводу стягнення аліментів з батьків. До якого віку в Росії платять аліменти дітям-інвалідам? За законодавством величина допомоги не повинна перевищувати третину від суми, одержуваної дитиною до повноліття. А самі виплати проводяться до 21 року. Після цього віку грошову допомогу перераховуються в дуже рідкісних випадках.

договір

До якого віку платять аліменти? Можливий ще один варіант, коли грошові виплати проводяться після повноліття дитини. Батьки можуть на добровільних засадах скласти угоду і нотаріально його запевнити. У такому договорі може бути зазначено, що аліменти продовжують виплачуватися після повноліття дитини, наприклад, до 20 років, до закінчення вузу, до весілля і т. Д. Але подібний договір може бути укладений тільки добровільно.

Дострокове припинення сплати

До якого віку платять аліменти дитині? Чи можуть виплати припинитися ще до досягнення дитиною 18-річного віку? Існують випадки, коли це дійсно стає можливим. Розглянемо їх докладніше. Отже, до таких випадків відносяться:

 • усиновлення малюка, на користь якого сплачувалися аліменти;
 • вступ дитини в шлюб до повноліття;
 • визнання його емансипованим (це можливо, якщо дитині виповнилося 16 років, і він має офіційну роботу або свій бізнес);
 • пункт в договорі про аліменти, який встановлює, що сплата припиняється до повнолітнього віку;
 • смерть особи, що сплачує посібник, або дитини.

усиновлення малюка, на користь якого сплачувалися аліменти;  вступ дитини в шлюб до повноліття;  визнання його емансипованим (це можливо, якщо дитині виповнилося 16 років, і він має офіційну роботу або свій бізнес);  пункт в договорі про аліменти, який встановлює, що сплата припиняється до повнолітнього віку;  смерть особи, що сплачує посібник, або дитини

Стягнення аліментів після повноліття

До якого віку платять аліменти, нам зрозуміло, а ось як можна стягнути борги по ним? Іноді який виховує дитину людина не звертається з позовом до другого з батьків з приводу несплати аліментів. В даному випадку сам дитина, яка стала повнолітньою, може звернутися з позовом про стягнення платежів за минулий час. В даному випадку суд може прийняти рішення, яке зобов'яже батька заплатити аліменти, але не більше ніж за три минулі роки. Однак для цього слід довести дві обставини:

Часто трапляється і таке, що на момент повноліття дитини у батьків є борг по аліментах, своєчасно не погашений. Ці гроші можна вимагати і після повноліття. З цієї причини батькам, які ухиляються від своїх зобов'язань, не потрібно розраховувати, що борги забудуться в майбутньому. Повноліття дитини ніяк не впливатиме на стягнення належних за законом аліментів.

І в завершенні нагадаємо, що, за існуючим законодавством, аліменти необхідно платити до 18-річного віку. Однак стягнути всі заборгованості можна і після повноліття. Чинне законодавство передбачає подібну процедуру.

До якого віку платять аліменти дітям?
Який розмір цих виплат?
До якого віку платять аліменти за російськими законами?
До якого віку платять аліменти?
Чи може стягнення проводитися після того як дитині виповнилося 18 років?
До якого віку в Росії платять аліменти дітям-інвалідам?
Чи можуть виплати припинитися ще до досягнення дитиною 18-річного віку?