Як працює банківська гарантія і що таке термін банківської гарантії?

  1. Види банківських гарантій
  2. Наші переваги
  3. Хто бере участь у процедурі?

на всіх етапах

на всіх етапах

Банківська гарантія є зобов'язанням банку за виконання фінансових зобов'язань клієнта. У разі невиконання ним зобов'язань перед державним замовником, Гарант несе відповідальність за зобов'язаннями принципала, обумовленим в банківській гарантії.

01.01.2014 вступив в силу Федеральний закон №44, спрямований на удосконалення контрактної системи державних і муніципальних закупівель за допомогою посилення вимог до умов укладення держконтрактів, встановлення порядку їх планування, аудиту та контролю.

Оновлений закон передбачає фінансове забезпечення контракту постачальником товарів або послуг в двох формах:

  • грошова застава;
  • банківська гарантія.

Право вибору форми забезпечення надається замовнику, тому часто він може наполягати на наданні банківської гарантії.

Види банківських гарантій

1. Забезпечення виконання держконтракту . Гарантія надається переможцю торгів. Під час укладання договору з переможцем, він зобов'язаний надати гарантію, що в разі невиконання ним зобов'язань за контрактом банк візьме на себе фінансове забезпечення всіх умов договору.

2. Банківська гарантія за комерційним контрактом. Іноді великі компанії вимагають надання гарантій банку для укладення контрактів. Як і у випадку з держконтрактом, якщо виконавець не виконує умови за договором, його зобов'язання переходять банку.

3. Забезпечення заявки на участь в конкурсі, аукціоні або торгах . Гарантує виконання переможцем конкурсу зобов'язань щодо підписання договору з замовником на виконання робіт, надання послуг, постачання товару. Розмір гарантії відповідно до законодавства про держзакупівлі - до 5% від суми контракту. Термін дії обмежується наданням гарантії виконання контракту або підписанням державного контракту.

4. Забезпечення повернення авансового платежу. Гарантія передбачена для випадків, коли умови контракту передбачають отримання авансового платежу. Розмір такої гарантії надається в розмірі авансового платежу.

Наші переваги

Фахівці Корпорації «РИМ» надають професійну підтримку своїм клієнтам на кожному етапі фінансового забезпечення учасником державного замовлення. З Корпорацією «РИМ» ви можете отримати банківську гарантію на спеціальних умовах:

Розрахунок по 44-ФЗ

Теоретично отримати банківську гарантію можна в будь-якому банку. Однак право видавати банківську гарантію є лише у банків, внесених до спеціального переліку Міністерства фінансів. Важливо відзначити, що багато організацій з цього списку подібну послугу не оказиваеют, або для її отримання необхідно відкривати розрахунковий рахунок та надавати заставу. Партнерами Корпорації «РИМ» є тільки банки, що мають спрощений порядок отримання банківської гарантії.

Для оформлення банківської гарантії в банку потрібно значний пакет документів, що підтверджують платоспроможність виконавця. Таким чином, процес отримання сильно ускладнюється і багато в чому нагадує кредит. При зверненні в банк через Корпорацію «РИМ» потрібно спрощений перелік документів.

Часто очікування рішення про видачу документів затягується, інколи процес займає 2-3 тижні. При цьому висновок державного контракту на увазі надання замовником гарантії вже через кілька днів після завершення конкурсу або аукціону. Корпорація «РИМ» співпрацює виключно з банками, готовими надавати гарантію в експрес-порядку.

Хто бере участь у процедурі?

  • Заявник (принципал) - особа, що дає банку інструкції з випуску гарантії.
  • Кредитор (бенефіціар) - особа, яка використовує переваги банківської гарантії.
  • Банк, який є гарантом і приймає на себе зобов'язання по гарантії.

фахівці мікрофінансової Корпорації «РИМ» готові допомогти максимально прискорити і спростити процес отримання документів і проконсультувати по будь-яких питань її отримання по телефону 8 (800) 775 08 64, а також відповісти на актуальні питання по електронній пошті [email protected]

Хто бере участь у процедурі?