Кавові автомати - почніть з малого. Готовий бізнес-план для молодих підприємців

 1. Що вигідніше - оренда або покупка?
 2. плюси покупки
 3. плюси оренди
 4. Організація продажу кави
 5. Обслуговуючий персонал
 6. планування витрат
 7. рентабельність

Вендинговий бізнес досить простий, має стабільну прибутковість і цілком доступний для починаючого підприємця. Вам достатньо оформити ІП зі спрощеним оподаткуванням, закупити кавові автомати, прочитати наш бізнес-план і приступити до активних дій

Вам достатньо оформити ІП зі спрощеним оподаткуванням, закупити кавові автомати, прочитати наш бізнес-план і приступити до активних дій

Мрієте про бізнес, який буде працювати на вас 24 години на добу 7 днів на тиждень? Тоді кавовий вендінг буде відмінним рішенням!

Що спільного між супермаркетом, ТЦ, кінотеатром, аеропортом, школою, лікарнею, офісною будівлею, розважальним центром та іншими об'єктами з великим скупченням людей? Всі вони є ідеальним місцем для установки торговельних автоматів. Вендінг - це відмінна можливість для молодих підприємців почати з малого, зберігши при цьому повну зайнятість на основному місці роботи шляхом інвестування коштів в один або кілька кавових автоматів.

Читайте також: Кав'ярні на колесах - вигода чи збиток?

Що вигідніше - оренда або покупка?

Статистичні дані говорять про те, що кавовий вендінг окупається швидше будь-яких інших.

Ліцензування торговельних пристроїв не потрібно, але знадобляться гігієнічні сертифікати на сам автомат і на напої, якими він буде торгувати. Як правило, документи прикладені до приобретаемому або орендованого агрегату.

плюси покупки

Повновладний власник відразу ж починає працювати тільки на себе, але в цьому випадку його апарат необхідно розміщувати в найвигіднішою торговій точці. Маркетинговий прорахунок відразу створить пролом в бюджеті.

В наш бізнес-план потрапили два постачальника кавових автоматів: Євросоюз і Корея - це лідери вендінгового ринку.
Вартість корейських пристроїв починається від 90 000 рублей, «європейці» коштують трохи дорожче - від 120 000 рублів.

плюси оренди

Оренда кавового апарата вигідна тим, що бізнесмен не ризикує грошима на початковому етапі, але має можливість протестувати точку установки на прохідність і окупність, витративши на це мінімум коштів.

У вартість оренди, як правило, включена повна гарантійна підтримка на весь період обумовленого терміну. Але при укладенні договору необхідно грамотно прописати матеріальну відповідальність за орендований агрегат.

Крім цього, необхідно пам'ятати, що плата за тимчасове користування не повинна перевищувати 7% від загальної виручки.

В середньому, оренда торгового пристрої з продажу кави становить 10 000 рублів на місяць.

Організація продажу кави

Вендинговий бізнес НЕ передбачає присутність продавця, таким чином прибуток від нього підвищується. В даному виді підприємництва головне - вдало вибрати місце розташування для кавового автомата. Якщо знайти місце, де буде велика потреба в даному виді продукту, то підприємцю залишиться тільки вчасно наповнювати пристрій інгредієнтами і витягувати зароблені гроші.

Практика показує, що даний вид продукції користується великим попитом:

 • в торгових і бізнес центрах;
 • на вокзалах і станціях;
 • в поліклініках;
 • в державних установах, де люди проводять час в очікуванні прийому фахівцем;
 • в освітніх установах;
 • в кінотеатрах та інших місцях розваг.

Далі укладається договір з власником обраної площі, в якому необхідно звернути особливу увагу на пункти щодо матеріальної відповідальності і послуги ЖКГ (плата за електроенергію і питну воду, якщо така є в наявність).

В окремих випадках вигідніше платити відсоток з доходу, ніж встановлену орендну плату. Особливо це стосується перших місяців роботи, коли власник бізнесу ще не знає, чи буде це місце приносити прибуток чи ні.

У бізнес-план потрібно вносити ціну порції кави якомога доступнішою, при цьому якість напою має бути якомога вище. Саме цей фактор забезпечить стабільний потік клієнтів і високий прибуток, а інакше потенційні клієнти підуть до ваших конкурентів.

Продукцію потрібно купувати лише спеціально призначену для кавових автоматів і строго дотримуватися дозування. Лише в цьому випадку напій буде смачний і затребуваний клієнтами.

Лише в цьому випадку напій буде смачний і затребуваний клієнтами

Досвідчені підприємці радять тестувати інгредієнти постачальників не з зразків, а з тих, що знаходяться в роботі

Обслуговуючий персонал

Перший час ви можете самостійно завантажувати в міру необхідності інгредієнти, виймати гроші і час від часу приводити в порядок зовнішній вигляд обладнання. Але коли кількість точок перевищить 30 одиниць або ви спочатку збираєтеся стартувати з таким розмахом, в бізнес-план потрібно включити витрати на 1-2 постійних співробітників, які будуть виконувати ці функції.

Ремонт і техобслуговування, як правило, здійснює компанія-постачальник в рамках укладеного контракту про купівлю або оренду кавового автомата. Бухгалтерські послуги можна отримувати, уклавши договір аутсорсингу з профільним підприємством.

Огляд вигідних напрямків малого бізнесу / Perspektivnye-napravleniya-malogo-biznesa /

планування витрат

Один кавовий якісний автомат, вміє запропонувати хороший вибір і готувати напої гідної якості, який може стабільно працювати, і не буде створювати постійні проблеми в експлуатації в середньому можна придбати за 110 тисяч рублів (дивіться першу частину статті - «Плюси оренди і покупки»).

Вважається, що вже через півроку він повністю окупитися і почне приносити чистий прибуток.

Щомісячні витрати:

 • оренда торгової площі (за 1,5 м3 в залежності від розцінок) - від 1000 рублів на місяць;
 • сировину (кава, цукор, какао, сухі вершки, сухе молоко, чай, гарячий шоколад, вода, одноразовий посуд) - від 18 000 рублів;
 • плата за електроенергію - від 2000 рублів;
 • вартість обслуговування - від 1000 рублів.

Разом: місячні витрати по утриманню кавового автомата складають 22 000 рублів.

Реклами цей бізнес не вимагає - вендинг міцно увійшов в наше життя, став звичним і надзвичайно затребуваним. Можна робити невеликі рекламні акції, наприклад, на великій перерві в інституті оплачувана група студентів п'ють каву біля автомата.

Покрокове керівництво, як відкрити кав'ярню .

<! -

рентабельність

Середній чек одного клієнта показує суму в 30 рублів. Собівартість 1 порції - приблизно 10 рублів. Виходить, що в середньому дохід з однієї порції напою становить близько 20 рублів.

Торгова точка в день обслуговує до 100 клієнтів. Таким чином, дохід з однієї одиниці техніки на добу становить до 2000 рублів. В місяць ця сума складе 60 тис. Рублів, з яких трохи більше 1/3 піде на утримання кавового автомата.

Як би грамотно ні складений бізнес-план, успішність підприємства багато в чому залежить від інтуїції, від уміння розуміти потреби потенційних і реальних клієнтів самим бізнесменом.

Що вигідніше - оренда або покупка?
Що спільного між супермаркетом, ТЦ, кінотеатром, аеропортом, школою, лікарнею, офісною будівлею, розважальним центром та іншими об'єктами з великим скупченням людей?
Що вигідніше - оренда або покупка?