Основи у виборі замків

В даному матеріалі будуть дані рекомендації, орієнтуючись на які слід вибирати замковий складу сталевих дверей, а також будуть розглянуті деякі нові рішення замкової сфері представлені на російському ринку.

Для початку, слід позначити кілька основоположних принципів, дотримуючись яких вибираються замки для вхідних дверей. це:

це:

  • Один хороший замок краще, ніж два поганих;
  • Один добре захищений середній замок краще, ніж два хороших, але не захищених замку;
  • Два замку, як правило, краще, ніж один, але три замки це вже перебір;
  • Економія на замку виливається не лише в проблеми з його можливим зломом, але і в проблеми з експлуатацією та ремонтом;
  • Замки з різним пристроєм (сувальдні і циліндрові) краще, ніж два одного виду;
  • Замок повинен захищати двері, а двері повинні захищати замок. Хороший замок в слабкій двері не виправить становища;
  • Не слід забувати про альтернативні способи захисту: охоронної сигналізації, відеоспостереження, охорони в під'їзді.

Розглянемо вищенаведені правила трохи докладніше.

По-перше, про самих замках і їх якості: від продуманості при розробці, від якості виробництва і збірки безпосередньо залежить довговічність і безвідмовність в роботі замку. Це важливо, тому що роботи по ремонту можуть коштувати в кілька разів більше, ніж сам замок. На даний момент, на російському ринку, лідерами за якістю і довговічності є замки зарубіжного виробництва з двома загальновизнаними лідерами - італійськими фірмами Mottura і Cisa. Вітчизняний виробник потроху підтягується, але скласти конкуренцію по всьому асортименту поки не може.

По-друге, як аксіому слід запам'ятати той факт, що будь-який замок потребує додаткових захисних пристосувань. На жаль, але практично всі замки не мають таких захистів в своєму складі і їх встановлюють додатково. Без додаткової навішування замки вкрай вразливі для кримінального впливу - сувальдні механізми можна висвердлити, згорнути, розірвати від свердловини, а циліндрові вибити, висмикнути, переламати і знову ж висвердлити. По-друге, як аксіому слід запам'ятати той факт, що будь-який замок потребує додаткових захисних пристосувань Для захисту від цих напастей, компанія СТАВ використовує набір захисних пристосувань: для сувальдних замків застосовують бронепластини (товсті листи високої міцності) вкривають весь замок або особливо критичні місця, а для циліндрових замків - врізні броненакладки (міцні "стакани"), які закривають уразливий циліндр (в просторіччі - личинку).

Крім силових впливів, у замків є ще два вороги - відмички і вандалізм. На думку автора, небезпека відмичок для замків навіть середнього цінового діапазону не надто велика. Для освоєння цього "майстерності" вимагає певний талант і багато тренувань, тому дійсно класних фахівців не так вже й багато і просто так вони по під'їздах наших будинків не бродять. Їх треба серйозно зацікавити. (У дужках дамо ще одну пораду: чи не афишируйте свій добробут і не афишируйте свої відлучки. Якщо у Вас вдома зберігається Рубенс в оригіналі, то краще щоб про це знали тільки ви). Загалом, для того щоб не побоюватися відмичок досить не привертати уваги криміналу і використовувати не найпростіші замки.

Втім, для захисту від відмичок пропонується цілий ряд рішень. Це і так звана "пинового накладка" від Cisa - шлюзова система перекриває доступ до свердловини, і піднімаються шторки в замках Mottura, і висококласні циліндри від Evva, Kaba, Cisa, Mottura. Всі ці продукти теж представлені в асортименті компанії СТАВ.

Всі ці продукти теж представлені в асортименті компанії СТАВ

Тепер про вандалізм ... Пара сірників, гвоздик, кілька монеток, тюбик ціакрінового суперклею або просто жуйка здатні вивести з ладу навіть найнадійніший і захищений замок. І ось тут ми приходимо до новинки, про яку хотілося б розповісти докладно: це антивандальні захисту з магнітним ключем від фірми DiSec. Дані пристрої призначені як для циліндрових, так і для сувальдних замків. Принцип з дії простий - перекрити доступ до свердловини замку своїм корпусом і відкритися тільки від магнітного ключа-брелка.

Виконання у захистів DiSec різний - є зсувні і поворотні варіанти, є пристрої виконують тільки антивандальні функції, а є і суміщені із захисними. Прикладом останніх можуть бути, наприклад, врізна броненакладка з поворотною антивандальной кришкою або зі зсувним блоком.

Повернемося до принципів описаним на початку матеріалу. Чому компанія СТАВ рекомендує використовувати два різних по влаштуванню замку (з усіма захистами, звичайно)? Відповідь проста: кожна з систем має свої сильні і слабкі сторони, а разом вони компенсують недоліки один одного. Наприклад, циліндрові замки (з якісним циліндром) більш секретними і стійки до відмичок, а сувальдні замки більш стійкі до силових дій. Виникає питання: "А може бути варто встановити три і навіть більше замків?" - відповідаємо - ні, це вже перебір. Крім великої і важкої зв'язки ключів, ви отримаєте значне збільшення часу на відкривання і закривання всього цього господарства (що може бути небезпечно), а так само слід врахувати, що занадто велика кількість замків може послабити конструкцію дверей.

Крім великої і важкої зв'язки ключів, ви отримаєте значне збільшення часу на відкривання і закривання всього цього господарства (що може бути небезпечно), а так само слід врахувати, що занадто велика кількість замків може послабити конструкцію дверей

Слід зазначити, що прекрасною альтернативою двом роздільним замкам можуть бути двосистемні моделі - два різних замку встановлені в одному корпусі. Таке рішення трохи дешевше двох роздільних механізмів, плюс виникає можливість "зав'язати" замки друг на друга, наприклад закривання однієї частини блокує роботу іншого. Подробиці про двосистемних і роздільних замках можна прочитати на нашому сайті в розділі "Замки".

І на останок кілька слів про поєднання замка і двері. Напевно у всіх читачів викличе посмішку спроба встановити автомобільний двигун на велосипед ... А у автора статті таку ж усмішку викликає якісний замок встановлений без захисних пристосувань на двері з розряду "оборонний станкозавод металоконструкцій дута оббивка вічко завмер і установка безкоштовно від 4000 рублів". На жаль, чудес не буває і сучасна квартирна сталеві двері з і захищеним якісним замком, з хорошою тепло- і звукоізоляцією, з пристойним зовнішнім виглядом і з якісним сервісом не може коштувати менше 30-35 тисяч рублів. За меншу суму завжди буде хоч в чомусь, але компроміс.

В якості висновку, хочеться побажати читачам не поспішати з вибором і уважно розглядати максимум пропозицій. Вибір на ринку великий, тому порівнюйте і вибирайте вдумливо. Визначте, які з характеристик для вас головні, а які другорядні. Порівняйте хоча б 3-4 різних виробника, поспілкуйтеся з консультантами в виставкових залах, дізнайтеся у знайомих про враження від їх дверей і замків. Вивчіть питання і в інтернеті: наприклад, на сайті компанії СТАВ (тобто не тільки опису продукції, але і безліч статей, FAQ і найстаріший в своїй області форум.

І тільки уважно все вивчивши, робіть свій вибір. Двері і замки служать багато років і від них залежить благополуччя вас і ваших близьких.

Вдалого вибору!


© Автор: Антон Будковський
© СТАВ 2008

Чому компанія СТАВ рекомендує використовувати два різних по влаштуванню замку (з усіма захистами, звичайно)?
Виникає питання: "А може бути варто встановити три і навіть більше замків?