Водонапірній башті на Дамбі повертають первісний зовнішній вигляд

Так вежа виглядає зараз

Один із символів Єкатеринбурга, водонапірну вежу, яка стоїть на Дамбі, почали реставрувати зовні і модернізувати зсередини.

- Там всередині робочі вже колупаються, - розповіли Е1.RU гуляють по Дамбі люди.

Вежу на Дамбі побудували в кінці ХІХ століття, а потім кілька разів переробляли. У 1946 році її пристосували під комунальне житло (так, всередині жили люди), а в 1972-1973 роках тут все облаштували під сувенірний магазин. На початку 2000-х кам'яну кладку фасаду покрили шаром штукатурки і пофарбували. Через це втратився первісний вигляд будівлі. Автори проекту його відновлять.

А так вона виглядала 40 років тому

«Проектом пропонується виконати повну очистку гранітної і цегляної кладки стін першого поверху від фарбувальних і штукатурних шарів з подальшим закладенням тріщин, реставрацією поверхні кладок і розшивкою швів, - йдеться в документації проекту. - Кутові гранітні блоки і цокольна частина стін тонуються напівпрозорими складами відповідно до тоновим рішенням кінця XIX століття. Також пропонується виконати прозоре антивандальне покриття кам'яної кладки ».

А поверхня колод дерев'яного зрубу розчистять і покриють прозорою блакиттю, яка захистить його від шкідливих впливів.

Після внутрішньої модернізації на першому поверсі відкриють продаж кави на винос. А на другому - розмістять оглядовий майданчик і тимчасові стенди експозицій.

Текст: Вікторія Чулюкин
Фото: Музей історії Єкатеринбурга; Марія ІГНАТОВА / Е1.RU