Ступінь захисту циліндрових замків

Циліндровий замок був запатентований в кінці XVIII в і з часом отримав популярність через співвідношення простоти, надійності і високого рівня секретності. Внутрішній механізм такого замку називається личинкою. Його і слід захищати насамперед. Пізніше до переваг системи додалася універсальність. Полягає вона в тому, що можна один раз купити корпус замку і періодично міняти в ньому механізми.
Циліндровий замок був запатентований в кінці XVIII в і з часом отримав популярність через співвідношення простоти, надійності і високого рівня секретності

Зовні все личинки (вірніше, майже всі) робляться з однаковим контуром. Їх ще називають евролічінамі або циліндрами європрофіль. Внутрішні механізми можна купити окремо від зовнішньої коробки замку. Кріплення здійснюється за допомогою одного гвинта. Отвір під нього можна розглянути по осі симетрії личини.
Зовні все личинки (вірніше, майже всі) робляться з однаковим контуром

Поворот циліндра всередині личини може здійснюватися лише в разі, якщо в ключове отвір потрапляє потрібний ключ. На випадок неправильного ключа штифти (Піни) всередині циліндрового механізму, блокують циліндр, не дозволяючи тим самим, відкрити замок.
Поворот циліндра всередині личини може здійснюватися лише в разі, якщо в ключове отвір потрапляє потрібний ключ

Найважливіше - захистити личину

Якщо в результаті будь-яких дій злочинець зміг дістати замкову серцевину (витягнути, висвердлити, вибити), то ригелі тепер уже буде нескладно відвести. Скажімо, викруткою. Отже, недостатній захист личини є майже провокацією до намірів зловмисників на майно, яке перебуває у вашій квартирі.

Личини відрізняються за вартістю. Сама бюджетна може обійтися в 7 руб., А на сусідньому прилавку лежатиме іноземний аналог за $ 150. Чи справді ці два вироби відрізняються в плані користувальницьких якостей, і чим саме?

Найважливіша відмінність - ці замки різняться за ступенем захищеності. Дорогі личинки виготовляються з використанням сучасних технологій. Застосовуються знання з області точної механіки. Конструкція збирається з якісних частин, які, в свою чергу, зроблені з висококласних матеріалів. Захист замків цієї категорії передбачає, що таким циліндрах не страшна відмичка. Різні конструктивні елементи дають замку захист від висвердлювання. Недорогі по вартості личинки робляться з крихких матеріалів, не захищені від дії відмички і висвердлювання.

Броненакладки для захисту від вибивання

Щоб замок не був схильний до простому вибивання, витягування і іншому грубому механічному дії, його слід захищати броненакладкой (Дефендер). Накладки випускаються врізними і накладними.
Щоб замок не був схильний до простому вибивання, витягування і іншому грубому механічному дії, його слід захищати броненакладкой (Дефендер)

Накладні монтуються із зовнішнього боку дверей на оздоблювальну панель. Якщо останній немає, то вони кріпляться просто до зовнішнього металевого листа. Цей вид накладок з'єднує личину в жорсткий блок з зовнішньої і внутрішньої панелями двері. Недолік накладних пластин - домушники навчилися їх здирати (відривати).

Більш значний ступінь захисту забезпечують врізні накладки. Вони чіпляються до корпусу замку під сталевим зовнішнім листом двері. Метал захищає накладку від сковиріванія. У деяких замках застосовуються врізні броненакладки у вигляді обертових шайб. Вони є надійним захистом.

Особливості та відмінності циліндрів

Хоча циліндри стандартні за типом профілю, але не кожен з них підійде під будь-які двері. Справа в дистанції від торців личини до кулачка. При покупці личини потрібно звертати увагу на товщину двері і додатково на сумарну товщину декоративних панелей на ній. Краще довірити цю задачу компанії-виробнику двері.

За показниками захищеності і секретності все циліндри можна розділити на три категорії:

  • Моделі з англійським ключем. Мають найменшу ступінь захисту, виготовляються з не надто якісного металу. Навряд чи замки з їх використанням можна вважати пристойними. Є сенс купувати, коли зовсім немає грошей на нормальний циліндр.
  • Моделі під ключ з перфорацією. Мають більш високу секретністю і коштують трохи дорожче попередніх. Можна використовувати для якісних броньованих дверей за умови, що додатково застосовується броненакладка.
  • Циліндри з високим ступенем захисту. Випускаються відомими світовими виробниками.

Моделі з високими показниками захищеності можуть конструктивно відрізнятися один від одного, але для всіх їх характерні такі речі:

  • Застосування в корпусі вставок з твердосплавних металів, що протистоять висвердлюванню.
  • Реалізація захисту від відмичок (кожен виробник робить це по-різному).
  • Виготовлення пинов належного розміру з якісного матеріалу для захисту від згортання.

Захищені циліндри стоять досить недешево. Але люди, які або самі стикалися з роботою зловмисників, або знають методи їх роботи, намагаються не скупитися. Також існують і електронні замки .
Захищені циліндри стоять досить недешево

Захист замків сувальдного типу

Найдієвіший захід для захисту сувальдного замку - зробити так, щоб отвір під ключ неможливо було рассверлить. Після розсвердлювання в нього вставляється так званий «свертишем» або висвердлюється стійка хвостовика.

Логічним буде захистити конструкцію спеціальною пластиною, яка не піддається Розсвердлювання ні простим, ні победітовим свердлом.

Гідним варіантом буде використання пластини з легованої сталі. Накладка кріпиться до замкового корпусу під зовнішній сталевий лист. Вона виконує такі завдання:

  • Не дозволяє висвердлити стійку хвостовика сугальдного механізму.
  • Протистоїть розширенню отвори для ключа під «свертишем».
  • Чи не залишає можливості збити броненакладку циліндрового механізму.

Ефективною буде захист, що комбінує врізну броненакладку і захисну пластинку з легованої сталі. Платівка монтується усередині дверної конструкції через спеціальні отвори. Виглядає вона непрезентабельно і не справляє враження. Але свердла, навіть побідитові, з нею не впораються. Чи не вийде і збільшити отвір для свертишем. А броненакладка, прикріплена до замку, а не до дверного полотна, захищена від сковиріванія.
Ефективною буде захист, що комбінує врізну броненакладку і захисну пластинку з легованої сталі150. Чи справді ці два вироби відрізняються в плані користувальницьких якостей, і чим саме?