Магазини "Ельдорадо" закриваються по всій Росії - Торгово-Промислова Палата Республіки Хакасія

  1. Довідка

Магазини "Ельдорадо" закриваються по всій Росії

Популярні магазини побутової техніки Ельдорадо зупиняють торгівлю і закривають магазини в багатьох російських містах Популярні магазини побутової техніки "Ельдорадо" зупиняють торгівлю і закривають магазини в багатьох російських містах. Вся справа в тому, що інша не менш популярна у споживачів компанія "М. Відео" вирішила купити "Ельдорадо", на що отримала дозвіл у Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Росії.

Ця угода може стати найбільшою за всю історію російського рітейлу побутової техніки та електроніки, впевнені експерти.

Нагадаємо, що клопотання "М. Відео" про придбання ста відсотків бізнесу "Ельдорадо" надійшло в ФАС ще 18 квітня. Однак його розгляд було продовжено на два місяці. Сьогодні ж стало відомо про позитивне рішення антимонопольної служби, яка разом з офіційним дозволом видала розпорядження про закриття магазинів в ряді регіонів.

За попередніми даними, зупиняти продажу побутової техніки доведеться в 35 російських регіонах, включаючи Москву і Московську область. Також мова йде про Нижегородської, Новосибірської, Омської, Волгоградській, Ярославській, Вологодської, Курської, Орловської, Тамбовської, Бєлгородської областей, Краснодарського, Ставропольського і Пермського країв, республік Татарстан, Мордовія, Чувашія, Кабардино-Балкарія та інших регіонів.

Як відзначили в антимонопольній службі, "це робиться з метою зниження на ринках роздрібної реалізації побутових товарів, а також аудіо- та відеоапаратури в кожному з цих суб'єктів Російської Федерації їх сукупної частки до рівня 35 відсотків і надання можливості використання вивільнених площ їх конкурентам".

Також компанію зобов'язали розірвати договори оренди і надати в користування можливим конкурентам торгові площі, що знаходяться сьогодні в власності.

Ці приписи знизять частки "М. Відео" та "Ельдорадо" в регіонах, в яких вони займають лідируюче положення, і дозволить конкурентам збільшити обсяги своїх продажів, зазначили у відомстві.

Варто підкреслити, що в 2011 році рітейлери вже обговорювали можливість злиття двох компаній. При цьому передбачалося, що, навпаки, чеська PPF Group (володіє "Ельдорадо") придбає 100 відсотків "М. Відео" (основний акціонер компанії - кіпрська Svece Ltd, що належить Олександру і Михайлу Тинкованам і Павлу Бреєв). Однак переговори тоді так ні до чого і не привели.

Довідка

"М. Відео" - найбільший по виручці учасник ринку: у 2012 році його оборот оцінювався в 157,6 мільярдів рублів проти 112,4 мільярдів у "Ельдорадо". У свою чергу, "Ельдорадо" - найбільший учасник ринку за кількістю магазинів: у нього 396 власних гіпермаркетів і ще 300 магазинів по франчайзингу проти 312 гіпермаркетів у "М. Відео".

джерело: Російська газета