Житло для дітей-сиріт з Кам'янського вибирала комісія ДнепрОГА

У зв'язку з ажіотажем із закупівлі квартир дітям-сиротам, який з'явився в соціальних мережах, і звинувачень співробітників департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації прав на нерухоме майно міськради в нібито розкраданні понад мільйон гривень на закупівлю даних квартир, директор департаменту Станіслав Журавльов дав коментар з цього приводу, інформує сайт міської ради.

«Купівля квартир була проведена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 року №877. Згідно з постановою, розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації №Р-585/0/3 / -17 від 27.11.2017 була створена комісія «З питань використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам ....» І затверджено положення про цю комісію. Пункт 1.3. даного положення свідчить, що метою роботи комісії є визначення напрямів і об'єктів, на які буде спрямована субвенція з державного бюджету. Завданнями даної комісії відповідно до пункту 2 положення, є: розгляд пропозицій і документів за напрямками і об'єктів, на які буде спрямована субвенція; визначення даних об'єктів і прийняття рішень щодо розподілу коштів субвенції.

Розпорядженням міського голови від 24.11.2017 відповідна комісія була створена і в Кам'янському. Її головою був призначений секретар міської ради Олександр Залевський. Про початок процедури відбору квартир і будинків було повідомлено шляхом публікації оголошення в газеті «Ведомости» і на офіційному сайті міської ради. У ньому були вказані всі умови для участі в відборі житла: мінімальна площа, стан, перелік необхідних документів та прийняття заявок.

Після оголошення конкурсу до нас надійшло 23 заявки про продаж квартир і одна з продажу будинку. При розгляді комісією даних пропозицій, було встановлено, що будинок має меншу площу, ніж необхідно по санітарним нормам. З тих же причин було вирішено відхилити пропозицію по 4-х квартирах. Заявки щодо кількох квартир були відхилені через відсутність необхідних документів. Ціна ще одного житлового об'єкта перевищувала граничну вартість одного квадратного метра. Решта квартир було вирішено обстежити на предмет їх придатності до проживання та відповідності санітарним нормам.

В результаті обстеження комісією було прийнято рішення відхилити ще одну пропозицію через незадовільний технічний стан житла, а пропозиції по 11 квартирам, які залишилися, направити на розгляд комісії при облдержадміністрації.

Листом від служби у справах дітей обласної державної адміністрації нам повідомили, що, згідно з протоколом комісії від 07.12.2017, було прийнято рішення про придбання за рахунок субвенції 11 квартир відповідно до ціни, зазначеної покупцями, а також про виділення бюджету міста коштів на цю закупівлю.

Після отримання зазначених листів, департамент направив необхідні документи для оформлення договорів купівлі-продажу нотаріусам.

Щодо звинувачень в бік співробітників департаменту хочеться сказати наступне:

1) Рішення про закупівлю квартир жодним чином не відноситься до повноважень департаменту або будь-якого іншого органу міської ради, і приймалося комісією, створеною при облдержадміністрації.

2) Рішення про те, які з квартир підходять під умови виділення субвенції також приймалися комісією з 10 чоловік, а не департаментом.

3) Ціна, за яку було придбано квартири, встановлювали їх продавці, оскільки житло купувалося на вторинному ринку, а вказувати власникам, яку вартість встановлювати за житло, ніхто не має права.

4) Гранична вартість одного квадратного метра житла в Дніпропетровській області затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.11.2017 №291. Вартість будь-який з закуплених квартир не перевищує дану граничну норму.

5) Оціночна вартість квартир, яка вказується як вірна, була встановлена ​​звітами суб'єктів оціночної діяльності, замовними власниками квартир після проведення конкурсу і представленим для здійснення нотаріальної угоди відповідно до Закону України «Про нотаріат». Ніхто з членів комісії не міг їх бачити до прийняття рішення, а також, якщо б це було можливо, дані квартири все одно були б закуплені, оскільки відмовити в придбанні такої квартири було б протизаконно.

6) Спочатку субвенції було передбачено виділення Каменському на цю закупівлю близько 6 мільйонів гривень. Житла було б придбано більше, якби не стислі терміни виконання даної процедури. Всі закуплені квартири були відібрані, виходячи з критерію низьку ціну і відповідності нормативам. Якби були пропозиції з більш низькою вартістю, які підходять за параметрами, звичайно ж, були б запропоновані до покупки саме такі. І якби відповідних квартир було більше, ми б теж могли їх купити, оскільки фінансів вистачало. Але, на жаль, відповідних пропозицій надійшло недостатньо.

Резюмуючи викладене, прошу звернути увагу, що співробітники департаменту не приймали одноосібно ніяких рішень по даних квартирах. Вони не мають відношення до вартості даного житла і до прийняття рішення по їх закупівлю, а лише виконували вимоги вищого органу влади. Придбання даного житла стало можливим завдяки злагодженій роботі виконавчих органів міської ради, якими всього за кілька робочих днів був зроблений величезний обсяг роботи і отримано позитивний результат. Всі звинувачення в бік співробітників департаменту і мене особисто абсолютно безпідставні, і викликані тим, що посадовою інструкцією директора департаменту передбачено підписання будь-яких договорів, що стосуються комунальної власності міста.

Так само попросив би деяких громадських діячів, депутатів та інших осіб утриматися від необґрунтованих звинувачень і коментарів в бік співробітників департаменту, якщо вони в ситуації не розбиралися і абсолютно не розуміють механізму проведення даної процедури. Адже своїми постами в соціальних мережах і на просторах Інтернету вони створюють негативний імідж нашої структури та міської влади в цілому. А з огляду на повну відсутність будь-яких протиправних дій з нашого боку, це наклепом і поширенням завідомо неправдивої інформації ».

Читайте новини nashreporter.com в Facebook