Світлодіодна лампа за 49 рублів

Ще зовсім недавно світлодіодні лампи були досить дорогими, а зараз вони іноді продаються за цінами ламп розжарювання.

Перед святами я виявив, що в Ашані по акції продають лампи Старт 10 Вт за 49 рублів. Заради інтересу купив, щоб протестувати. Припускав, що все буде не дуже добре, але результати тестування мене здивували.

Припускав, що все буде не дуже добре, але результати тестування мене здивували

На коробці лампи зазначено робочу напругу 220-240 вольт, потужність 10 Вт, світловий потік 800 лм, колірна температура 2700К, еквівалент лампи розжарювання 75 Вт. Інформації про індексі передачі кольору і рівні пульсації немає, є лише напис "комфортно для очей".

Інформації про індексі передачі кольору і рівні пульсації немає, є лише напис комфортно для очей

На цоколі лампи вказана дата виробництва 01.2018.

2018

Лампа дуже легка - вона важить всього 33 грами.

За наведеними параметрами і ціною можна було припустити, що в лампі використовується найпростіший RC-драйвер і найдешевші світлодіоди з низьким індексом передачі кольору, однак все виявилося набагато краще.

спектрометр Uprtek MK350D показав, що індекс передачі кольору у лампи досить високий - близько 83, а рівень пульсації менше 1%. Цю лампу цілком можна використовувати в житлових приміщеннях, її світло дійсно безпечний.

Цю лампу цілком можна використовувати в житлових приміщеннях, її світло дійсно безпечний

Колірна температура вище заявленої - вона становить близько 3100К. Таке світло біліше, ніж у лампи розжарювання з її 2700К, але він цілком комфортний.

Фактична потужність лампи, виміряна приладом Robiton PM-2 виявилася на один ват нижче заявленої - 8.96 Вт.

Світловий потік, який вимірюється за допомогою двометрової інтегрує сфери і спектрометра Instrument Systems склав 687 лм. Це на 14% менше заявлених 800 лм. Така лампа зможе замінити лампу розжарювання 60 Вт, а якщо напруга в мережі знижений до 210 вольт, вона буде горіти яскравіше, ніж 75-ватна лампа розжарювання.

До речі, про напругу. На мій подив виявилося, що в лампі використовується повноцінний IC-драйвер і її яскравість не падає більш, ніж на 10% при зниженні напруги живлення до 152 В.

Через півгодини після включення, коли проводилися всі тестування, корпус лампи нагрівся до 71 градуса.

Через півгодини після включення, коли проводилися всі тестування, корпус лампи нагрівся до 71 градуса

Протягом двадцяти хвилин після включення світловий потік лампи падає на 18% (протягом перших п'яти хвилин на 12%).

Протягом двадцяти хвилин після включення світловий потік лампи падає на 18% (протягом перших п'яти хвилин на 12%)

Це цілком звичайні результати для сучасних ламп: наприклад, у яку можна за потужністю і безсумнівно якісної лампи OSRAM 9.5 Вт температура корпусу становить 83 градуси, а світловий потік падає на 17% за півгодини і на 8% за перші п'ять хвилин.

На підставі цих даних можна припустити, що тепловий режим світлодіодів в лампі Старт неважка, ніж в більш дорогий лампі, і вона може пропрацювати довго.

Виробник вказує час роботи лампи 15000 годин і дає гарантію 1 рік. Для світлодіодних ламп це трохи - на лампах зазвичай вказують час роботи 25-50 тисяч годин і дають гарантію 2-5 років, але для лампи за 49 рублів цілком можна пробачити.

Лампа Старт 10 Вт виявилася цілком пристойною - вона дає майже 700 лм комфортного світла без пульсації і з досить високим індексом передачі кольору і працює в широкому діапазоні напруг без зниження яскравості.

Швидше за все всі такі лампи з такою ж датою виробництва 01.2018 будуть такими ж хорошими, але немає гарантії, що такі ж лампи з іншими датами виробництва матимуть такий же високий індекс передачі кольору - виробник цього не гарантує, а в іншу партію настільки дешевих ламп можуть поставити та інші світлодіоди, як відбулося з дешевими лампами Philips .

Я рекомендую купувати якісні світлодіодні лампи з гарантією не менш двох років (а краще п'ять років) і характеристиками, точно відповідними заявленим, але і ця лампа за 49 рублів цілком має право на життя.

© 2018, Олексій Надёжін

Основна тема мого блогу - техніка в житті людини. Я пишу огляди, ділюся досвідом, розповідаю про всяких цікавих штуках. А ще я роблю репортажі з цікавих місць і розповідаю про цікаві події.
Додайте мене у друзі тут . Запам'ятайте короткі адреси мого блогу: Блог1.рф і Blog1rf.ru .

Другий мій проект - lamptest.ru . Я тестую світлодіодні лампи і допомагаю розібратися, які з них хороші, а які не дуже.